Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (61)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

ati scris astazi....muuuult

in leg cu alaptatul....ma bucur enorm ca am de unde...dar subscriu la ce-a zis ayanna....io zic ca 1 an daca e de unde...sa fie primit...dupa...umbla dupa gagici

despre casatorie...ma bag si io ca musca...prima data nu doream acte..dar asteptam cununia religioasa....sa traiesc acolo ceva sublim...de, aveam 22 de ani....chestia e ca n-am simtit nik deoarece muream de foame...si ma intrebam oare cat o sa mai tina. m-am si inecat k cozonac pt k nu stiam k se musca de 3 ori....am bagat mult din prima si nu mai puteam mesteca...ma rog..

acu...mi-e bine asa...nu stiu de ce dar nu simt nevoia nici de primarie nici de biserik...nu-mi pasa de ce zice lumea...k lumea asa e facuta, sa zik. maica-mea e bisericoasa..la ea totul trece cu agheazma sau....propolis si e posibil sa fac cununia religioasa doar ca sa impac spiritele...nu sunt stalp de biserik...poate cred altfel; in d-zeu. consider k daca fac bine si fara sa fiu rugata, daca n-am constiintza incarcata si nu vreau rau la nimeni...e un fel de a crede in d-zeu...nu dati k pietre in mine...d-zeu e peste tot, vede si aude...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....AMP....doamne, fereste-ma de toate dulciurile si carbohidratzii la care ravnesc cu nesimtzire...



Un mesaj plin de haz si intelepciune specific tie!

sa pui drepturi de autor da?

am cu cozonacu'

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure


toata slujba imi cursese dupa cozonacul ala....si cand mi-a dat popa ..pai am luat frate ( ma gandeam ca n-o sa ami am oczia sa gust asa bunatate) si...cand am vz ca popa mai intinde sa imi dea...o data...si inca....imi venea sa-l bat....si...pe langa faptul ca nu puteam sa-mi invart limba in gura..mai vine si cu vinul....doar daca-l trageam pe nara...



Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....AMP....doamne, fereste-ma de toate dulciurile si carbohidratzii la care ravnesc cu nesimtzire...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Am uitat sa ma vait, am cantarit-o pe Irina si are 4,540 kg... A luat 140 gr in doua saptamani. Am incercat sa-i dau ieri completare cu formula (Aptamil), i-a facut ta-su 4 masuri, nici n-a vrut sa auda. Am incercat sa-i dau azi completare cu LM (aveam la congelator 100 ml), nimic frate, nici p-ala nu l-a vrut. Incep sa fiu disperata, ce sa fac? Pana una alta m-am hotarat sa incep diversificarea la 5 luni cu cereale, poate poate...

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Am uitat sa ma vait, am cantarit-o pe Irina si are 4,540 kg... A luat 140 gr in doua saptamani. Am incercat sa-i dau ieri completare cu formula (Aptamil), i-a facut ta-su 4 masuri, nici n-a vrut sa auda. Am incercat sa-i dau azi completare cu LM (aveam la congelator 100 ml), nimic frate, nici p-ala nu l-a vrut. Incep sa fiu disperata, ce sa fac? Pana una alta m-am hotarat sa incep diversificarea la 5 luni cu cereale, poate poate...

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)





nici jiji nu vrea bibe..incerk sa-i dai pe adormite...scoti usor tt....vad k funct....reteta a la ayanna

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....AMP....doamne, fereste-ma de toate dulciurile si carbohidratzii la care ravnesc cu nesimtzire...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Am uitat sa ma vait, am cantarit-o pe Irina si are 4,540 kg... A luat 140 gr in doua saptamani. Am incercat sa-i dau ieri completare cu formula (Aptamil), i-a facut ta-su 4 masuri, nici n-a vrut sa auda. Am incercat sa-i dau azi completare cu LM (aveam la congelator 100 ml), nimic frate, nici p-ala nu l-a vrut. Incep sa fiu disperata, ce sa fac? Pana una alta m-am hotarat sa incep diversificarea la 5 luni cu cereale, poate poate...

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)





nici jiji nu vrea bibe..incerk sa-i dai pe adormite...scoti usor tt....vad k funct....reteta a la ayanna

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....AMP....doamne, fereste-ma de toate dulciurile si carbohidratzii la care ravnesc cu nesimtzire...





Multumesc pt sfat, problema e ca a mea nu adoarme la tzitzi. Never. Cred ca mie-mi lipseste din lapte hormonul ala al somnului... A mea adoarme numai singura. De preferinta, singura in camera. Si seara la fel. Sau la plimbare in parc. Cred ca o sa incerc sa schimb bibe, avent nu vrea, nuk nu vrea, o sa cumpar din ala tomee tipee (sau cum s-o scrie) de care zicea haircut . Adevarul adevarat e ca nu-mi pare extrem de rau ca nu vrea LP, imi doresc sa o alaptez pana la macar un an, dar ma streseaza ca ia asa prost in greutate...

Edit ca am scris gresit emoticonul.

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

M-am uitat in caietul de cand era Isa bebe si la 3 luni ea avea 5,100 kg. La 4 luni avea 5,800 kg. Irina la 4 luni n-o sa aiba nici macar 5 kg.

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

ati scris astazi....muuuult

in leg cu alaptatul....ma bucur enorm ca am de unde...dar subscriu la ce-a zis ayanna....io zic ca 1 an daca e de unde...sa fie primit...dupa...umbla dupa gagici

despre casatorie...ma bag si io ca musca...prima data nu doream acte..dar asteptam cununia religioasa....sa traiesc acolo ceva sublim...de, aveam 22 de ani....chestia e ca n-am simtit nik deoarece muream de foame...si ma intrebam oare cat o sa mai tina. m-am si inecat k cozonac pt k nu stiam k se musca de 3 ori....am bagat mult din prima si nu mai puteam mesteca...ma rog..

acu...mi-e bine asa...nu stiu de ce dar nu simt nevoia nici de primarie nici de biserik...nu-mi pasa de ce zice lumea...k lumea asa e facuta, sa zik. maica-mea e bisericoasa..la ea totul trece cu agheazma sau....propolis si e posibil sa fac cununia religioasa doar ca sa impac spiritele...nu sunt stalp de biserik...poate cred altfel; in d-zeu. consider k daca fac bine si fara sa fiu rugata, daca n-am constiintza incarcata si nu vreau rau la nimeni...e un fel de a crede in d-zeu...nu dati k pietre in mine...d-zeu e peste tot, vede si aude...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....AMP....doamne, fereste-ma de toate dulciurile si carbohidratzii la care ravnesc cu nesimtzire...



Un mesaj plin de haz si intelepciune specific tie!

sa pui drepturi de autor da?

am cu cozonacu'

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure


toata slujba imi cursese dupa cozonacul ala....si cand mi-a dat popa ..pai am luat frate ( ma gandeam ca n-o sa ami am oczia sa gust asa bunatate) si...cand am vz ca popa mai intinde sa imi dea...o data...si inca....imi venea sa-l bat....si...pe langa faptul ca nu puteam sa-mi invart limba in gura..mai vine si cu vinul....doar daca-l trageam pe nara...



Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....AMP....doamne, fereste-ma de toate dulciurile si carbohidratzii la care ravnesc cu nesimtzire...







mami de strumfita scumpa Daria-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies
Ruxita, vroiam sa ma uit pe prima pagina sa vad cati ani ai si am descoperit ca nu apari. Nu vrei sa fii si tu in listuta?
Oricum, din ce retin esti cu vreo doi ani mai mare ca mine... brrr, ma gandesc cum ti-o fi fost cu copil cand erai asa mica si prejudecatile asa de mari. Noroc cu sotul, m-am distrat cu fiertul scutecelor, fara sa vada ce "surpriza" era acolo...

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

eu sunt nascuta pe 25.10.1978 dar am zis ca pana la ziua mea mai e vreme de updatat lista... da, e cum zici, eu mica, prejudecatile mari - la tara, cu o mama primarita, nu-i ajungea Dunarea sa spele "rusinea" familiei, tocmai de aia a tinut mortis sa ma si marit la 16 ani... dar am fost sprijinita sa-mi continui studiile si sa-mi cresc copilul, fiind o eleva f. buna... imi explic tot ce mi s-a intamplat, stiu, am fost acolo... as vrea sa schimb totul, dar astfel nu as avea-o pe Ela, asa ca las cum a fost... pana la urma a fost de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Fetele, ati participat azi la protest?



mami de strumfita scumpa Daria-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

M-am uitat in caietul de cand era Isa bebe si la 3 luni ea avea 5,100 kg. La 4 luni avea 5,800 kg. Irina la 4 luni n-o sa aiba nici macar 5 kg.

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)





Buna,

o sa isi revina, o sa vezi!





Mihaela, mami de Florin Cristian (16.12.2009) aici poze si povestea piticului


AMR 12 pan'la nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Buna fetele
Suntem si noi pe aici.
Urata vreme in week-end.
Sa va spun si voua ce am patit eu sambata la rreal.
Poat eva trece si voua prin minte sa va luati un dozator de apa care se afla in oefrta de la real.
Sa nu faceti asta.
Eu l-am luat sambata si duminica l-am dus inapoi.
Curgea apa din el de nu se putea. Exista oricand riscul sa te curentezi.
L-am dus inapoi si mi-au dat banii pe el.
Asta e un lucru bun.

www.cordcenter.ro/gallery/image/351.html" target="_blank">Avem nevoie de un vot. Multumim.

Mergi la inceput