Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (61)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui danyelana

am ajuns la zi cu cititul

Ayanna, Cristies, Alexutzzza,

Si acum sa zic si eu ceva in legatura cu alapatul. O sa ma pot lauda ca i-am dat ttii pana si-a facut buletin pt ca e deja gata. Azi mergem sa-l luam.




Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010






pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire







_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Am revenit si eu...
..am dat o fuga pan' la mama sa pap ceva. Din nefericire nenea Monignac nu era pe acolo, asa ca am papat si eu ce era...adica ciorba de cartofi inacrita cu zer si dreasa cu smantana (la noi se cheama 'bors cu diresali'...asaaaa, pi moldovinesti...), omleta cu ceapa verde si urda cu mamaliguta, iar la desert clatite cu branza la cuptor...preferatele mele. V-am zis io ca n-am vazut picior de Montignac pe acolo...nici macar urma de la papuci nu era...

Acum ma apucasem de calcat...dar s-o trezit pitica si acum e mufata la tzitzt. Sa vad cat reusesc sa scriu cu o mana...

Citat:
citat din mesajul lui cristies:

Ayanna, m-am tavalit pe jos la imaginea de descrisa de tine!!!


Ai facut si tu 'furie'?... sau de ce te-ai tavalit?!!


Citat:
citat din mesajul lui mandruta:
Am luat si noi Sanytol (cu pulverizator). Avea si igienol, dar l-am luat pe asta pt. pulverizator. Are actiune bactericida, fungicida si virucida. se poate folosi pt. orice suprafete, "bucatarii, capace de closete, obiecte sanitare, sifoane, faianta, suprafete lavabile, aparate electrocasnice, saltele, covoare, mochete, canapele, telefoane, calculatoare, articole de puericultura, galeti de gunoi, etc."
Eu cred ca cei mai multi microbi sunt pe tastataura, telecomenzi, telefoane, clantele de la usi. Am vazut si pt. pardoseli, o sa iau data viitoare.


Asa stiu si eu...ca cei mai multi microbi sunt pe tastataura, telecomenzi, telefoane, clantele de la usi. Eu chiar le dezinfectez si cu spirt cateodata...mai ales dupa o tura de musafiri...
Vazusem un reportaj pe Discovery...s-au gasit mai multi microbi pe tastatura decat pe colacul de la WC...


Citat:
citat din mesajul lui andre_lina:
cat facem prezenta, sa ne delectam cu niste poze patriotice...

vedeti aprilie si mai... din ce creste, distractia e mai mare!


Superbe pozele...patriotul e scump foc, incepe deja sa aiba mutrita de baietel...nu mai e bebe 'new born'...si tu arati suuuuper, parca n-ai fost niciodata . In poza cu palarie (cu patriotul in stanga si florile-n dreapta) arati beton...parol...
...si ai si o casa foarte misto...

...si esti si desteapta si ai simtul umorului...

Cat de fraier poa' sa fie 'tati' ala al vostru de nu stie sa aprecieze...of...
frumosii...

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza:
cris mario io am citit tot da nu am kef de vorba azi...mi-a venit ciclosu' aseara si e de ala adevarat...cu burtica, somnoroasa, ciufutzica, maraita...srry da nu ma simt prea vorbareatza
Nici vremea nu ajuta


Te inteleg de minune...si eu am momente de astea, dar eu mai obisnuiesc sa vorbesc singura si imi spun vrute si nevrute si ma 'cert' pana ajung sa zambesc de una singura si imi revin...Acuma de cand o am pe printesa mi-e si mai usor sa ma mobilizez sa ma tin departe de butoi: cand simt ca ma apasa feelingurile negative ma duc fuga langa pitica mea si o privesc, ma joc cu ea, ii vorbesc...si toate trec.
Iar cand vine sotul acasa il intampin cu 'imbtasisari calde gratis!!!' si asa imi revin de tot...


PS - ia mai trage cate un ochi la antidepresivul trimis de Lorex...ala cu pianista!

Citat:
citat din mesajul lui nikole:
Am lipsit motivat pentru pregatiri botez, botez si baita de mir. Ma lupt sa recuperez, va multumesc pt ca ati intrebat de mine catalutza, cristies, cris_mario si cuscra!


Sa va fie de bine botezul...felicitari pentru micuta crestina. Asteptam poze....pe contul secret, bineinteles.

Citat:
citat din mesajul lui al3csa:
Da Mini . E Mini al nostru .. Mini al vostru .. Prietenii ii zic Mini Ene ( Asa nu cheama pe noi )


Mini Ene....ce taaaare!
Sa dea Domnul sa fie sanatos, sa creasca mare si sa devina Maxi Ene...


Citat:
citat din mesajul lui cristies:
Am schimbat poza sa vedeti ce "maini dibace" are sotul.

VOTAT! Foarte misto poza...


La capitolul soacra pot sa zic ca a mea e de nota 20. (...e plecata in Italia la munca...)



Trimit, ca tre' sa schimb tzitza... cele 7 kile de strumfita mi-au rupt mana nu alta...





mami de strumfita scumpa Daria-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

Citat:
citat din mesajul lui cristies
Si la mine functie asta cu carutul du-te vino. Ce e ceva-ul ala dulce? (zic cu gura plina de biscuiti).


_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?


tocmai tu ma intrebi? tie sa-ti s[pun ? io . care ceream disperata reteta de biscuitzi? apropo m-am echipat ci faina...de vreo 4 feluri...asa ca pana la biscuitzi dietetici...am fc strudel cu mere...asa se cheama cred...

sa nu faceti ca mine...nu sunt un exemplu de vointza...dar mi se va pune si mie pata...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....AMP....doamne, fereste-ma de toate dulciurile si carbohidratzii la care ravnesc cu nesimtzire...



Noi sa fim sanatosi. Eu am facut biscuiti cu curmale azi. Si sunt foarte buni

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

ati scris astazi....muuuult

in leg cu alaptatul....ma bucur enorm ca am de unde...dar subscriu la ce-a zis ayanna....io zic ca 1 an daca e de unde...sa fie primit...dupa...umbla dupa gagici

despre casatorie...ma bag si io ca musca...prima data nu doream acte..dar asteptam cununia religioasa....sa traiesc acolo ceva sublim...de, aveam 22 de ani....chestia e ca n-am simtit nik deoarece muream de foame...si ma intrebam oare cat o sa mai tina. m-am si inecat k cozonac pt k nu stiam k se musca de 3 ori....am bagat mult din prima si nu mai puteam mesteca...ma rog..

acu...mi-e bine asa...nu stiu de ce dar nu simt nevoia nici de primarie nici de biserik...nu-mi pasa de ce zice lumea...k lumea asa e facuta, sa zik. maica-mea e bisericoasa..la ea totul trece cu agheazma sau....propolis si e posibil sa fac cununia religioasa doar ca sa impac spiritele...nu sunt stalp de biserik...poate cred altfel; in d-zeu. consider k daca fac bine si fara sa fiu rugata, daca n-am constiintza incarcata si nu vreau rau la nimeni...e un fel de a crede in d-zeu...nu dati k pietre in mine...d-zeu e peste tot, vede si aude...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....AMP....doamne, fereste-ma de toate dulciurile si carbohidratzii la care ravnesc cu nesimtzire...



...exact asa gandesc si io...



mami de strumfita scumpa Daria-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

Am revenit si eu...
..am dat o fuga pan' la mama sa pap ceva. Din nefericire nenea Monignac nu era pe acolo, asa ca am papat si eu ce era...adica ciorba de cartofi inacrita cu zer si dreasa cu smantana (la noi se cheama 'bors cu diresali'...asaaaa, pi moldovinesti...), omleta cu ceapa verde si urda cu mamaliguta, iar la desert clatite cu branza la cuptor...preferatele mele. V-am zis io ca n-am vazut picior de Montignac pe acolo...nici macar urma de la papuci nu era...


mami de strumfita scumpa Daria-Ioana


Ba sa stii ca omleta cu ceapa verde era cat se poate de montignac. Dar s-a stricat de la urda. Cat despre restul... cred ca se rasuceste Montignac daca aude asa erezie.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Citat:
citat din mesajul lui danyelana

am ajuns la zi cu cititul

Ayanna, Cristies, Alexutzzza,

Si acum sa zic si eu ceva in legatura cu alapatul. O sa ma pot lauda ca i-am dat ttii pana si-a facut buletin pt ca e deja gata. Azi mergem sa-l luam.




Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010






pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Ce tare!!!!!




mami de strumfita scumpa Daria-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Eu acum fac laptele de soia si bazdagaza nu sta deloc. Mi-e sa nu dau in foc spumigena...

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iudita16 spune:

Cristies - am votat buburuza mica;este ochesa rau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

ati scris astazi....muuuult

in leg cu alaptatul....ma bucur enorm ca am de unde...dar subscriu la ce-a zis ayanna....io zic ca 1 an daca e de unde...sa fie primit...dupa...umbla dupa gagici

despre casatorie...ma bag si io ca musca...prima data nu doream acte..dar asteptam cununia religioasa....sa traiesc acolo ceva sublim...de, aveam 22 de ani....chestia e ca n-am simtit nik deoarece muream de foame...si ma intrebam oare cat o sa mai tina. m-am si inecat k cozonac pt k nu stiam k se musca de 3 ori....am bagat mult din prima si nu mai puteam mesteca...ma rog..

acu...mi-e bine asa...nu stiu de ce dar nu simt nevoia nici de primarie nici de biserik...nu-mi pasa de ce zice lumea...k lumea asa e facuta, sa zik. maica-mea e bisericoasa..la ea totul trece cu agheazma sau....propolis si e posibil sa fac cununia religioasa doar ca sa impac spiritele...nu sunt stalp de biserik...poate cred altfel; in d-zeu. consider k daca fac bine si fara sa fiu rugata, daca n-am constiintza incarcata si nu vreau rau la nimeni...e un fel de a crede in d-zeu...nu dati k pietre in mine...d-zeu e peste tot, vede si aude...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....AMP....doamne, fereste-ma de toate dulciurile si carbohidratzii la care ravnesc cu nesimtzire...



Un mesaj plin de haz si intelepciune specific tie!

sa pui drepturi de autor da?

am cu cozonacu'

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

happyella, cristies, micki_mica, ayanna multumesc mult!

micki, felicitari pentru stabilirea datei si pentru cei 3 cm pierduti!

cristies, botezul in sine a fost ok, Irina a plans nitel dupa ce a scos-o din apa pana a imbracat-o (de frig probabil). Preotul ne-a ascultat rugamintea si n-a bagat-o cu capul la fund cum a facut cu sor-sa, (si pe Isa tot la aceeasi biserica am botezat-o) asa ca una peste alta am fost incantata. Eu nu stiu cum de dorm copiii dupa botez, a mea nu cred ca a motait nici 10 minute si pe urma, la restaurant tot asa, a dormit vreo doua reprize minuscule, in rest a fost cu ochii cat cepele, mai maraia, mai urla, dupa programul obisnuit. Per total mi se pare ca a iesit super, lumea s-a simtit bine (cel putin asa au zis ) si acum astept cu mult interes pozele (cand le primesc, o sa incarc din ele pe contul nou). Multumesc pt intrebare, votat gargaritzul cu coif!

Am incarcat acum pe contul nou pozele de la intalnirea ploioasa, comentariile imi apartin in totalitate. La momentul respectiv cred ca nu aveam contul asta si-mi era teama sa apar pe acolo.

N-am reusit sa recuperez, am avut treaba si azi, sa vad cat apuc pana vine cea mare cu ta-su.

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)


Mergi la inceput