Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui dayanara
yaia tu ce faci?


Momentan va citesc si ma ingras...mancand cartofi taranesti.
In rest, scutece, tzitzi...stii tu! Sar-mana de intrebare!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

EVA - Imi pare rau pentru pierderea pe care ai suferit-o!
Imi imaginez cat de greu ti-a fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmkristine spune:

ioana sanatate multa! si eu am avut o viroza urata care a inceput acum 2 saptamani si am o tuse care persista si azi si e f urata!
merci de incurajari, al meu nu prea doarme dupa alaptat, asta e pb, dar tot nu ma las asa cu una cu doua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

silvia multa sanatate! nu te speria, infectiile urinare sunt destul de dese in randul bebelusilor, cu toate ca datorita problemei voastre cu rinichiul cred ca v.ati speriat mai mult

eu mananc o supa speciala de slabit care da rezultate vazand cu ochii, am 66 kg

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

M...2kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

marsy, eu am remarcat deja ca esti o mamica tare sensibila, ceea ce e ff bine, DAR stii si tu cum se transmite starea ta bebelinei...
sigur ti-ar prinde bine un pic de relaxare, si s-ar transmite mai departe...Hai, fa un plan de evadare, sa vezi ca o sa dea roade. Stiu ca e usor sa dai sfaturi, si chestia asta cu "gandeste pozitiv", ai impresia ca se aplica altora , mai putin tie, dar trebuie sa incerci...

BB Ovidiu Andrei
Alexandru
BEBE...in burtica..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

Hai ca v-am luat pe toate...in incercarea mea disperata, dar reusita, de a produce laptic, am mancat de toate...si muuuult..asa ca am adaugat 2 kg !!!
nici un bai, pt. vara asta mi-am selectat deja hainele pe care o sa le imbrac, la anul, mai vedem..

BB Ovidiu Andrei
Alexandru
BEBE...in burtica..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

Ella, hai sa-ti raspund detaliat, nu te gandi la ce nu trebuie
Deci, dupa 5 luni de [ ],...nimic...am hotarat eu ca tra sa revenim la normal si dpdv asta, nu ca m-ar fi streasat sotul, din contra, el e cu rabdarea, mai ales daca nu ma simt eu bine , iar cu branula pe care am avut-o pana acum cateva zile nu cred ca eram prea atragatoare.
Ideea e ca aseara am spalat, hranit, adomit copii si ne-am cuibarit in dormitor... Ce vreau sa spun e ca nici mie nu mi s-a parut usor, aceeleasi senzatii de care zici tu, col super rigid, tzitzi care produc lapte, ce alt rol ar mai putea avea, dar cu rabdare si atmosfera se poate !!! Sincer, nu mi se pare o chestiune peste care sa treci usor, desi dupa prima sarcina asa a fost, floare la ureche, dar acum nu. Dar tra sa-i acorzi atentie ca pana la urma iti faci si tie un maaaaare bine...

Asa ca iti urez sa te detasezi un pic de rolul de mamica , sa-ti reamintesti de cel da iubita, mai curand decat sotie, ca asta e ..trebuie sa le facem pe toate !! cu placere...

BB Ovidiu Andrei
Alexandru
BEBE...in burtica..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Fetele voi vorbiti de chestii cu bip?

Eu dupa sarcina cu Dami alergam prin casa dupa barbat, iar el imi cerea sa am rabdare sa se reformateze ca a stat prea mult cu un algoritm in cap pana ia iesit din obisnuita practica.

Acuma nu am chef de nimic, desi teoretic mi-ar placea.
Mi-e somn, mi-e lene, sunt grasa si unde mai pui ca a asezat barbatul asta al meu patutul copilului exact langa patul nostru.

Pai, cum sa fac eu chestii de-alea rusinoase cu fii-miu langa noi?
Ziceti si voi?

Eu nici icoane nu tin in dormitor ca ma inhiba.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Buna, fetelor.
Rebiana multumesc mult ca mi-ai scris datele.
Am citit tot...imi amintesc putin...sunt tare obosita azi.
Ma tot uit ce frumos vorbiti voi...de chestii pe care eu le visez...sa doarma bebe.
Eu am lapte de curge dupa mine prin casa, problema ca ieri, de ex, a stat toata ziua la san, toata ziuaaaa, si apoi aseara a dormit si el 3 ore, asta e un record, in rest ne trezim la 1 ora.
Cand facem besinuite sau kk...striga de se aude in tot blocul, si culmea ..nu e constipat!, si ii place cand face astea sa il tinem in brate...
Ce le faceti ca sa doarma?...serios, ca eu nu stiu ce sa-i mai fac

Mami de Printisor - Alessandro (15.04.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

Citat:
citat din mesajul lui miria_cristina

Eu nici icoane nu tin in dormitor ca ma inhiba.


Cristina, mamica de George Casian (23 aprilie 2010) si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
"Uita raul, iarta mult si rabda mult." Arhm. Mina Dobzeu

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/


asa patesc si eu

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

M...2kg

Mergi la inceput