Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (45)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

Deci bantui singura-singurica pe aici...numai bine...am timp de bucatarit si cand va treziti va astept cu
(a la Motignac!)

ba chiar si cu
pentru ca azi implinesc douazeci (si unshpe) de ani

Deci...uite motivul meu de bucurie...e prima mea aniversare cu pufuletele langa mine...e tot ce mi-am dorit!

Ia sa vad...cine mai da azi de baut??? Ca sa stiu cu cine lalaie 'cetateanul turmentat' din mine dupa gura aia de vin manastiresc (de impartasanie) de mi l-a adus azi barbat-meu...

Horia Andrei de Lumsta
Cosmin Andrei de Teolinda


Weeei, frate...numai fete active(!)...sa vezi ce lalai io de una singura pe aici...

Hai ca v-am pupat...s-a facut ora de somn si la mine...zgubilici cred ca are de gand sa doarma pana dimineata ca vad ca nu da semne de tzitzi...so, have a good night...si somnic pufos!

mami de strumfita scumpa Daria-Ioana



my pictures




la multi ani ,sa fii sanatoasa si fericita

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui elefantica

Am intrat si noi sa facem cinste ...azi facem 3 lunite ..yuppy.....asa ca invitam lumea la bunatati dietetice sau mai putin dietetice .... tort bun de cioco ...tarte de fructe (mai ales de capsuni) ... placintele si alete alea ...plus un pahar de sampanie pentru copii cu ce aroma preferati

Si ca sa ne mai laudam putin ..noi suntem pe antibiotic de ieri ...avem rosu in gat ...si se pare ca nu vrea sa treaca altfel ...am tot amanat de saptamana trecuta, dar cum pitica nu vroia neam sa pape am dat fuguta la doctor si acum ospamox scrie pe noi ...in rest suntem tare vesela si gandurim si radem la mami ...am apucat si noi prima zdranganea si am tinut-o cam 1 minut, 2 asa ...era asa de haioasa ca incerca sa si-o bage in gura sa o manance si se uita mirata la noi ca nu reusea ...

Mai vroiam sa multumesc mult fetelor pentru raspunsurle legate de adeverintele pentru CIC , nici acum nu am reusit sa depun dosarul ...o sa incerc azi...da chiar stie cineva pana la ce ora se poate depune dosarul la sectorul 2?

Noi nu prea mai apucam sa intram, v-am povestit mai demult ca am ramas fara laptop iar la calculator nu prea am acces, asa ca imi este tare dor de voi, sunt in urma rau , am mai citit eu pe furate dar mi-au scapat multe ... oricum ne vedem pe 9 mai la intalneala ...abia astept ...

La multi ani ayanna !!!

si la multe lunite sarbatoritilor de azi !!!

_
Elena, fericita de Maria Isabela (28.01.2010)
"Alaptatul care starneste furtuni" - o poveste reala de AngeliquedeS, mamica de clopotel de ian- feb 2008
Alaptatul - My Story
Poze mai vechi si mai noi


bn ai revenit sa cresteti mari si sanatoase ,multam de tratatie

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

intarzie fata aia si am citit/rasp cap asta

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

LMA ayanna_xem! eu ma simt ca la 16 ani, asa ca....asta conteaza pana la urma, cum te simti

mama lui STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Neata din nou, la o ora mai normala!

Intrebare pt fetele care au depus deja dosarul de cic: pot sa completez direct formularele trimise de Catalutza pe mailul comun sau trebuie totusi sa le iau de la ei ca saunt cartonate, colorate, mai stiu eu ce???

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

AMR 7 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!


sunt hartii normale, poti sa le completezi pe astea, doar sa fii atenta ca scrie pe ele, sector 1, si sa modifici daca e cazul. pup.

=============================================================================
Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
poze - Viata de Patriot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

mi-a adormit puful. ma duc sa fac si eu ceva...poate spal niste vase si vad ce-mi inspira pieptul ala de pui mort. va pup!

mama lui STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andre_lina

Buna dimineata!

Acum ne-am trezit, suntem 2 puturosi inca sub plapuma.... ce bine e, l-am luat langa mine, l-as manca de viu!

sa vedem cum mai petrecem ziua de azi, ca ieri am spalat, calcat tot ce mi-a stat in cale!

videm...

O ZI MINUNATA, GAGICI!

=============================================================================
Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
poze - Viata de Patriot


Ce fericire pe voi

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:


Buna dimineata,
va mai amintiti de noi?

Nu am mai intrat de mult si nici nu am citit din urma dar vreau sa va salut si sa va spun ca suntem bine. Sper ca toti pufuletii si mamicile lor sunt bine, nu mai sunt bolnaviori si proftati de vremea buna de afara.

Acum trebuie sa plecam la kine si sa facem cateva cumparaturi dar cand ne intoarcem vavom povesti mai multe.

Multumesc fetelor care au intrebat de noi (mi-a soptit o pasarica cat sunteti de dragute )

Multe pt voi





Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010



Asteptam primul Paste din viata printului


pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

ratusca,chiar am spor la calcat
alexutzzza
ruxita ai niste copii fff frumosi
tomaca a crescut super bn bb
baly,bn ai revenit
plateea,tare bancul{:-)))]
larisel superbe poze,sunt super frumoase

sunt la ziiiiiiiiiiiiiiiiii

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

akm chiar opr calc,ne citim mai tarziu k a venit

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput