Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (45)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

neatza si de la noi

noi am cam fost ocupati zilele astea, ne pregatim de nunta si botez..asa ca am cumparat rochita de mireasa, verighetele, marturiile, ne-am uitat de costum pentru bebe, am luat lumanari, invitatiile le-am impartit...of de ce alergatura...si tot mai avem...

bebe a adormit cu bibe in gura..fug sa strang rufele pana nu se trezeste..ca apoi o zbunghim afara

va pup, o zi frumoasa sa aveti daca nu mai apuc sa intru

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

CRISTIES spa? tot weekendu? si noi am fost cu ana la 3 luni jumate la piscina. ea a intrat in jacuzzi,ca era mai cald...unde mereti?cu ema nu stiu ddaca am curaj, ca nu adoarme deloc si daca urla pe acolo si noi in kilotzi...chiar, ii iei gargaritzului slip de bb? de unde? am vazut la kika, dar erau 50 de lei...

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra



Langa Campina undeva, mai multe detalii nu stiu ca s-au ocupat cumnatii mei de cautat/rezervat. Abia astept sa evadez! Nu i-am luat slipi ca... nu stiu daca e ok sa faca si el baita...

Stiu ca in sarcina nu trebuia sa faci bai cu aburi, acum o mai fi interzis?

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


f tare! nu cred ca mai e valabil cu baia cu aburi/fierbinte. era ca sa nu supraincalzim , dar acu e chiar indicat la ...

mi-ai facut pofta

tare melodia cu trompieta. cam devreme ptr chestii cu aluzii/referiri sexuale, dar gargaritul e precoce oricum

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

neatza si de la noi

noi am cam fost ocupati zilele astea, ne pregatim de nunta si botez..asa ca am cumparat rochita de mireasa, verighetele, marturiile, ne-am uitat de costum pentru bebe, am luat lumanari, invitatiile le-am impartit...of de ce alergatura...si tot mai avem...

bebe a adormit cu bibe in gura..fug sa strang rufele pana nu se trezeste..ca apoi o zbunghim afara

va pup, o zi frumoasa sa aveti daca nu mai apuc sa intru

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

pozele noastre


Sa va iasa toate asa cum va doriti!!! Distractie placuta!!!


_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Larisel
Vroiam sa te intreb....fetele se culca singure nu? Ma gandesc ca altfel ti-ar fi f greu.

Andre_lina sunt tare scumpi cum stau ei impreuna si pun tara la cale.

Somn usor fetelor!

Mirela fericita de Mara Ioana


si mie imi scrisese pe bilet sa ma duc zilele astea dupa bani...pe la ce ora ai fost? k nu vreau sa-l mai car pe jiji , cam urla in masina...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....,7.5, LA NAIBA, nu-i de bine.....



Eu am fost pe la 1 si ceva. Vezi ca luni, marti, miercuri au program de la 12 la 15, iar joi si vineri alt program (mi-au luat fluturasul nu mai stiu sigur).

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

LA MULTI ANI, AYANNA!!!






_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

ana_g, pi spui cand vii prin zona si poate ne vedem si cu tine!

alexutza, merci! iau vitamine aktiv mami care contin si A si E...oare sa mai suplimentez?

Cris.D, merci!

Cris.m se vede ca esti tipul de fata harnicutza dupa cum ai si reusit sa recuperezi din urma si ai raspuns la fiecare! bravo tie!

Catalutza,

_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza
LA MULITI ANI! Sa fii sanatoasa, fericita, iubita si sa te mandresti de strumfita ta! .....si tocmai ce ziceam de 20 de ani.....apoi am citit mesajul cu ziua ta .. bine ca te simti de 20!

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure


Eu si acum cand ma intreaba cineva cati ani am imi vine sa spun 25...nu stiu de ce, am ramas blocata acolo...

oricum, pana acum nu ma simteam neam de 30 de ani si nici nu am facut depresia tipica la implinirea varstei...chiar m-am simtit FEMEIE, dar acum....ma dor toate alea...abia ma ridic din pat dimineatza si in fiecare zi mai apara inca o durere..

_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Citat:
citat din mesajul lui elefantica

Am intrat si noi sa facem cinste ...azi facem 3 lunite ..yuppy.....asa ca invitam lumea la bunatati dietetice sau mai putin dietetice .... tort bun de cioco ...tarte de fructe (mai ales de capsuni) ... placintele si alete alea ...plus un pahar de sampanie pentru copii cu ce aroma preferati

Si ca sa ne mai laudam putin ..noi suntem pe antibiotic de ieri ...avem rosu in gat ...si se pare ca nu vrea sa treaca altfel ...am tot amanat de saptamana trecuta, dar cum pitica nu vroia neam sa pape am dat fuguta la doctor si acum ospamox scrie pe noi ...in rest suntem tare vesela si gandurim si radem la mami ...am apucat si noi prima zdranganea si am tinut-o cam 1 minut, 2 asa ...era asa de haioasa ca incerca sa si-o bage in gura sa o manance si se uita mirata la noi ca nu reusea ...

Mai vroiam sa multumesc mult fetelor pentru raspunsurle legate de adeverintele pentru CIC , nici acum nu am reusit sa depun dosarul ...o sa incerc azi...da chiar stie cineva pana la ce ora se poate depune dosarul la sectorul 2?

Noi nu prea mai apucam sa intram, v-am povestit mai demult ca am ramas fara laptop iar la calculator nu prea am acces, asa ca imi este tare dor de voi, sunt in urma rau , am mai citit eu pe furate dar mi-au scapat multe ... oricum ne vedem pe 9 mai la intalneala ...abia astept ...

La multi ani ayanna !!!

si la multe lunite sarbatoritilor de azi !!!

_
Elena, fericita de Maria Isabela (28.01.2010)
"Alaptatul care starneste furtuni" - o poveste reala de AngeliquedeS, mamica de clopotel de ian- feb 2008
Alaptatul - My Story
Poze mai vechi si mai noi



Maria Isabela

Eu am facut urarile azi-noapte si nu stiu cum m-am uitat in lista ca am omis pufuleata asta mica...sorry!
Sa cresti mare pui si sa fii sanatoasa!


mami de strumfita scumpa Daria-Ioana



my pictures

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui elefantica

AAA....ca uitam ...andrelina ...dar isabela nu la abandonat pe patriot ......doar ca am fost (si suntem) cam rutpe de lume fara laptop ......noi tot va iubim

_
Elena, fericita de Maria Isabela (28.01.2010)
"Alaptatul care starneste furtuni" - o poveste reala de AngeliquedeS, mamica de clopotel de ian- feb 2008
Alaptatul - My Story
Poze mai vechi si mai noi


bine dom'le, bine!!! cum ati simtit ca intreaba gagicile de patriot cum ati iesit repede la interval!

_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andre_lina

se pare ca pozele cu jiji erau blocate

iata-le http://picasaweb.google.com/andreeaprata84/InVizitaLaJiji#


=============================================================================
Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
poze - Viata de Patriot




si mamicile?????????????????????????????

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput