Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (45)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

AAA....ca uitam ...andrelina ...dar isabela nu la abandonat pe patriot ......doar ca am fost (si suntem) cam rutpe de lume fara laptop ......noi tot va iubim

_
Elena, fericita de Maria Isabela (28.01.2010)
"Alaptatul care starneste furtuni" - o poveste reala de AngeliquedeS, mamica de clopotel de ian- feb 2008
Alaptatul - My Story
Poze mai vechi si mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

Buna dimineata!multumim de cafea
la multi ani ayanna xem
la multe lunite horia andrei,maria isabela si cosmin andrei
frumoasa melodie al3csa inteleg de ce o tot asculti
o zi frumoasa fetelor!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui elefantica

Am intrat si noi sa facem cinste ...azi facem 3 lunite ..yuppy.....asa ca invitam lumea la bunatati dietetice sau mai putin dietetice .... tort bun de cioco ...tarte de fructe (mai ales de capsuni) ... placintele si alete alea ...plus un pahar de sampanie pentru copii cu ce aroma preferati

Si ca sa ne mai laudam putin ..noi suntem pe antibiotic de ieri ...avem rosu in gat ...si se pare ca nu vrea sa treaca altfel ...am tot amanat de saptamana trecuta, dar cum pitica nu vroia neam sa pape am dat fuguta la doctor si acum ospamox scrie pe noi ...in rest suntem tare vesela si gandurim si radem la mami ...am apucat si noi prima zdranganea si am tinut-o cam 1 minut, 2 asa ...era asa de haioasa ca incerca sa si-o bage in gura sa o manance si se uita mirata la noi ca nu reusea ...

Mai vroiam sa multumesc mult fetelor pentru raspunsurle legate de adeverintele pentru CIC , nici acum nu am reusit sa depun dosarul ...o sa incerc azi...da chiar stie cineva pana la ce ora se poate depune dosarul la sectorul 2?

Noi nu prea mai apucam sa intram, v-am povestit mai demult ca am ramas fara laptop iar la calculator nu prea am acces, asa ca imi este tare dor de voi, sunt in urma rau , am mai citit eu pe furate dar mi-au scapat multe ... oricum ne vedem pe 9 mai la intalneala ...abia astept ...

La multi ani ayanna !!!

si la multe lunite sarbatoritilor de azi !!!

_
Elena, fericita de Maria Isabela (28.01.2010)
"Alaptatul care starneste furtuni" - o poveste reala de AngeliquedeS, mamica de clopotel de ian- feb 2008
Alaptatul - My Story
Poze mai vechi si mai noi



Din cate stiu eu se poate depune dosarul pana la ora 15:00

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
Poze
Povestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

CRISTIES spa? tot weekendu? si noi am fost cu ana la 3 luni jumate la piscina. ea a intrat in jacuzzi,ca era mai cald...unde mereti?cu ema nu stiu ddaca am curaj, ca nu adoarme deloc si daca urla pe acolo si noi in kilotzi...chiar, ii iei gargaritzului slip de bb? de unde? am vazut la kika, dar erau 50 de lei...

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra



Langa Campina undeva, mai multe detalii nu stiu ca s-au ocupat cumnatii mei de cautat/rezervat. Abia astept sa evadez! Nu i-am luat slipi ca... nu stiu daca e ok sa faca si el baita...

Stiu ca in sarcina nu trebuia sa faci bai cu aburi, acum o mai fi interzis?

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Al3csa, frumoasa melodie! Eu dupa noaptea trecuta ascult www.trilulilu.ro/RustyKramer/d7e20700e6ec76" target="_blank">asta... sa fiu si eu fresh ca fi-miu.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

lorex multam de vestile depre miruna si david,ma bucur enorm k sunt mai bine ms ca ai intrebat de mine
andrelina a crescut supe rbn patriotul,etare curajos
ratusca imi pare tare rau k a cazut din canapea,dar bine ca nu s-a lovit
miremia,haircut felicitari ptr stelute
bubu ce sperietura
miremia esti tare,mi-ai tinut locul la calcat ,inca o data iti multumesc de sms
lorex...nu eram dupa cortina
lorex intradevar e minunata poza
felicitari ptr botez cris.d si mariuzasara(si ptr cununie)
gata 42

xela puzzle,super,superbe pozele sunteti niste frumosi
larisel multam de reteta
danasor e scumpa foc micuta
cris.d,mariucasara...ati peterecut ff frumi,foarte frumi pozele
lucia ca de obicei super poze
gata 43
mai am doar un capito,dar ramane pe mai tarziu k e 10 si vine tipa aia

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andre_lina

se pare ca pozele cu jiji erau blocate

iata-le http://picasaweb.google.com/andreeaprata84/InVizitaLaJiji#


=============================================================================
Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
poze - Viata de Patriot




Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

[vorbind acum de Culcer mi-am dat seama ca in mintea mea e sinonim cu pediatru...am patit cand eram mica asa...credeam ca Ceausescu e substantiv comun si e sinonim cu presedinte si de obicei il conjugam: un ceausesc, doi ceausesti...sau il intrebam pe tata: cine e ceausescul americii?...asa si cu Culcerul, noi n-avem!...]...scuze de paranteza, mi-a iesit pur si simplu...

Hai ca trimit mesajul asta sa nu-l pierd, ca am mai patit-o...si revin...





mami de strumfita scumpa Daria-Ioana



my pictures






Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Buna dimineata!

Acum ne-am trezit, suntem 2 puturosi inca sub plapuma.... ce bine e, l-am luat langa mine, l-as manca de viu!

sa vedem cum mai petrecem ziua de azi, ca ieri am spalat, calcat tot ce mi-a stat in cale!

videm...

O ZI MINUNATA, GAGICI!

=============================================================================
Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
poze - Viata de Patriot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

buna dimineata!
noi cred ca ne pregatim de-un puseu de crestere. de ieri a inceput sa ceara mai des sa suga. sunt pregatita sufleteste. colici....nu ma pripesc sa spun ca am scapat, ca nu se stie. oricum nu prea am avut, dar nu se stie.
cred ca o sa-i cumpar babetele, pentru ca regurgiteaza intr-un hal fara de hal. l-am schimbat de 3 ori de dimineata nu mai fac fata cu spalatul, la cat il schimb.
vad ca moldovencele pun la cale o intalneala si ele. eu le sustin! m-as baga si eu, macar virtual, ca mi-e dor, n-am mai fost de un an acasa! ma rog, acasa la mama, ca aici, la bucuresti, sunt acasa de 6 ani deja!
e posibil sa fi racit la ovare? ca ma cam dor, stangul mai ales....bine, am mers fara papuci de casa, noaptea/dimineata ma duc la baie fara sosete chiar, de ce ma mir...dar nu vreau la doctor! stie cineva ce sa fac? sosete mi-am pus, si papuci, chiar daca ma enerveaza, am facut si o baie fierbintica local...acum e bine...
imi faceti o sugestie si mie, ce-as putea face de mancare? am un piept de pui, ciuperci....rosii, cartofi etc...ce-as putea sa fac? n-am nici o idee la ora asta. oricum, pentru seara, la pranz ma descurc....ca-s singura cu soacra-mea, nu facem nazuri

mama lui STEFAN

Mergi la inceput