sa ne numaram binecuvantarile (4)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Gabi, da un uiski n-ai?
M-a deranjat ca ne-am tiganit pe partaj, pana la urma am cedat eu. Daca mergeam in instanta stateam cativa ani si aseara, am avut o seara groaznica si mi-am dat seama ca asa vor fi toate serile mele dupa infatisarile ce ar fi urmat in instanta si am zis pas. Mai bine mai "saraca" dar linistita si fericita cu copiii mei frumosi. Sper sa se termine luni si sa inchid aceasta usa spre o parte atat de dureroasa din sufletul meu. Mi-a propus sa ramanem prieteni de acum inainte, ca, vezi, Doamene, ce mult ne-am iubit noi. I-am zis pas si la asta. O sa fiu ok, nu o sa-i sparg farfurii in cap, dar pana la prietenie mai sunt trei oceane de traversat.

Eh, o sa treaca, stiu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:


uite toata gama de alcool de pe DC Sau daca vrei ceva tare, incearca un coniac israelian de vreo 20 de ani, dupa a doua inghititura iti uiti si numele Nu am incercat eu, dar l-au testat colegii... e mai tare ca ciocanul

Da-l dreaq de banutii pierduti, linistea ta e mult mai importanta.
Prieten cu el? Never...

Da, discutii cu privire la copii (cand ii duci, cand ii aduci) la pensia alimentara, la probleme legate de copii si atat.
Nu, discutii gen ce mai faci, cum stai cu dragostea, de ce te-ai facut blonda, etc. Nu e treaba lui. Trebuia sa-i pese in timpul casniciei.

Binecuvantarea mea de azi: ziceam de weblogul meu de aici. N-am decat 5 mesaje, primele 5 intalniri cu tatal lor, si impresiile de dupa, ce am constatat eu si ce a povestit fiimea. I-am povestit lui Robert, si el, curios, m-a pus sa le cautam. Le-am citit pe toate... si-a dat seama ca a uitat mult din cele intamplate, dar acum si-a mai adus aminte multe chestii. Si m-a intrebat de ce nu am mai scris in continuare... si chiar m-am pus pe ganduri, oare de ce. Fiindca atunci terapia la psiholog a inceput sa dea roade la noi toti, am invatat sa suportam, sa ignoram, sa acceptam. Mi-a zis fiumeu, ca bunicii lui se mai lupta impotriva religiei noastre, ca mereu il intreaba, de ce tot merge la comunitate, dar nu-i dau nici o alternativa sanatoasa. Nu ii spun ca-l duc la antrenament, la ore de dupa masa de orice fel, sau ca s-ar ocupa de el zi de zi... atunci zau ca nu inteleg, de ce le pasa.
Si i-am propus, ca daca vrea, poate sa scrie el mai departe, ii voi face un blog pe google sau unde vrea el, si n-are decat sa-si scrie toate amintirile. Si atunci mi-a zis, ca mami, eu nu pot sa ma exprim asa de bine cum o faci tu Stiam ca-s numai laude gen "barbat lenes", stiti voi, din alea "tu faci mai bine, asa ca te rog sa faci tu" dar tot mi-a picat bine

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Mie azi imi vine sa o trag de ureche pe tipa de la concurs, sa o ciup de buca pe aia cu hamurile pentru buci si sa dau gata inghetata aia babana. Functioneaza marketingul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Gabi, unde e blogul tau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

aici. Sunt doar cateva idei scrise in graba.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Da, Gabi, asa m-am gandit si eu.
Of, sunt stoarsa, poate intru lunidaca am putere sa va povestesc.

Pana atunci, va doresc week-end placut si aveti grija de voi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ciarli, Va fi tot mai bine, ai sa vezi

Binecuvantarea mea: copila mea cuminte si libertatea de a face ce vrem noi

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui ciarli

Da, Gabi, asa m-am gandit si eu.
Of, sunt stoarsa, poate intru lunidaca am putere sa va povestesc.

Pana atunci, va doresc week-end placut si aveti grija de voi.


Leia&Maia


Sper sa mai intri si pana luni!!!! Hai ca luni scapi si gata!

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

Ma primiti si pe mine la voi in gasca? sau....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui noideea

Ma primiti si pe mine la voi in gasca? sau....


Bineinteles! Uelcam!!!

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput