Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *128*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Vai Dana,ce ghinion!Bine ca avea hamul pus .
Te-ai lovit,ca blugii am inteles ca-i faci pantaloni scurti

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Buna ziua, fete frumoase!!

Dana, imi pare tare rau pt ce ati trait. Si eu sunt mereu uimita de reactia oamenilor. Incredibil. Bine ca sunteti bine.

Mai, fetelor, asta mica a mea danseaza! Adica e fascinata sa ma vada dansand si sa o vedeti ce da din picioruse. Urmareste atent miscarile mele si parca incearca si ea. E adorabila.

Dar am si un stress and I need ur help. Ea tuseste de vreo 2 sapt de cate 3-4 ori pe zi. Atat. Scurt. Si mai stranuta cate un pic. Problema este ca si temperatura este un pic ridicata. Tot variaza intre 37,1 si 37,6. Cand vorbisem cu doc mi-a zis ca daca tuseste asa putin poate fi de la cate un mucisor. Mi se pare ciudat ca nu trece totusi. Ce sa fac?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Buna fete dragi.
Dana un mara mare de tot pentru cazatura.Uff ca su eu m-am certat cu multi pana am reusit sa punem o gura de canal.Cadeau copii pe capete in ea.Numai nepotul meu de cateva ori.
Sa stiti ca eu sunt la zii dar din pacate am citit cu luta in brate si nu am putut lua notite.Dar mi-a ramas in cap microbista si ovacanebuna

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Citat:
citat din mesajul lui andraiulia

Buna ziua, fete frumoase!!

Dana, imi pare tare rau pt ce ati trait. Si eu sunt mereu uimita de reactia oamenilor. Incredibil. Bine ca sunteti bine.

Mai, fetelor, asta mica a mea danseaza! Adica e fascinata sa ma vada dansand si sa o vedeti ce da din picioruse. Urmareste atent miscarile mele si parca incearca si ea. E adorabila.

Dar am si un stress and I need ur help. Ea tuseste de vreo 2 sapt de cate 3-4 ori pe zi. Atat. Scurt. Si mai stranuta cate un pic. Problema este ca si temperatura este un pic ridicata. Tot variaza intre 37,1 si 37,6. Cand vorbisem cu doc mi-a zis ca daca tuseste asa putin poate fi de la cate un mucisor. Mi se pare ciudat ca nu trece totusi. Ce sa fac?




Sophie Amelie(17.09.09), our sweet baby, we luv' u!

Povestea gogoshicii



Andraiulia ai fost sa vezi daca are in gat?Si a mea tuseste putin mai mult si stranuta des.Am fost la doctora cu ea si mi-a spus sa-i dau panadol si stodat.Antibiotic nu ca n-are in gat.Acum intrebare deaia de copil.Fetele mie mi s-a spus ca temperatura normala este intre 37,0 si 37,5 sau 6.Cum e normala mare si mica.Va roooog

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Andraiulia de ce nu mergi cu Sophie la dr..poate are putin rosu in gat, ma gandesc ac daca mergi din timp.. si e sa fie vreo raceala e mai bine.. Flavius a fost asa, dar cu osciloccinum , stodal si panadol seara a trecut in acteva zile..acum ii mai dau doar stodal (pt tuse).. Sanatate multa!
Si cu piciulica dansatoare, bravo ei..eu mereu dansez cu Flavius..si a invatat sa ridice si mana ...se ia dupa mine..ca asa l-am invatat

Dana...mda..cum spunea cineva..traim in Ro si asta ne ocupa tot timpul bine ca printesa este bine!

eu ma pregatesc de o tura prin mall... vreau sa-mi cumpar pantofi..plus ca ma intalnesc cu o mamica de pepenas

O dupamasa placuta!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

ola,
m-am observat strigata la apel, raspund repede ca astept mosafiri care vor shedea la mine pana duminica, deci ne vom vedea mai rar...
asica deci: hepilica, io prestez branzica de casa cu calciu lactic, folosesc napolact de 1.5% grasime.asa mi-a zis dr, la momentul ala nu mi-a dat prin cap sa intreb de ce cu 1.5 asa ca acum respect asa...nestiutoare.
selen: avocado nu stiu, nu conosc, nu ma bag. rosii am pus si eu chiar azi pt prima oara in supica. oricum nu le-a placut (asta fiind ceva normal), dar am facut asa: am taiat rosia feliute si am taiat coaja ca la pepene(ca am un cutit d-ala foarte tare) si am indepartat semintele, a ramas pulpica aia de langa coaja, a fost suficient zic eu...dar rosia o poti opari si imediat i se ia coaja, dupa aia o tai in indepartezi semintele. mi-a mi-a fost lene sa fac asa. mai vroiai ceva, dar am uitat ce...ertare...
vroiam sa iti mai zic (asta pt ca zicea ca esti in pana de fructe) ca eu am cumparat 4 prune si le-am dat 2 intr-o zi si 2 intr-o zi amestecate cu mar si para. au fost ok. si le-am mai dat pepene galben. si mango. banana mai rar, doar cand nu aveam altceva.

ce face madalina oare???

hai va pup

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Selen din cate stiu eu avovado se dupa un an.Dar acum face fiecare cum crede.Si mie mi s-a spus sa-i dau banana cat mai tarziu.Dar la noi banana e principala ca asta ii place cel mai mult
Acum ma duc la apel dar revin ma tarviu

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Danuta m-am ingrozit. Bine ca a fost doar o sperietura pt Ana care trece. Tie iti vor trece mai greu juliturile dar cand te vei uita la Ana care e bine, nu le vei mai simti.

Legat de avocado, mie personal nu imi place deci inca nu incerc nici cu piciul. Bine noi oricum suntem la inceput dar banana i-am dat deja. Dr de la Medlife mi l-a recomandat ca fruct de inceput combinat cu mar. Totusi mi-a zis ca daca copilul sufera de DA, sa nu-i dau banana ci doar mar copt.

Selen la restul intrebarilor nu te pot ajuta ca suntem prea mici inca sa stim raspunsul.

Edit: Andra felicitari pt mica balerina. Noi avem de obicei 37.1 asa ca eu una nu consider ca are temperatura decat de la 37.5-37.6 in sus.

Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009) BEBE
povestea nasterii micutului Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

deci avocado ce-mi veni...pt ca pana acum i-am tot dat mere, pere, prune si banane...si am vrut sa mai diversific...ca de aia ii zice diversificare, nu? si am gasit pe niste site-uri ca avocado are multe vitamine...la mango si pepe galben nu m-am gandit....nici mango n-am mancat (decat in cocktailurile alea de fructe, dar nu se pune..), iar pepenele galben nu ne place nici mie nici lui Edi (bun motiv, nu?? )

Uka, Ebru zice dada dada, lalala si iaiaia (sau yayaya, fiecare cum vrea sa inteleaga )


de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

http://www.wholesomebabyfood.com/solidfood4to6montholdbaby.htm

mi-a dat draguta de Dana acest link, unde zic ca avocado se poate introduce la 4 luni (alaturi de banana..)
mai scrie acolo la sfarsit si de produsele lactate, cica pana la 2 ani se dau integrale, nu degresate....




de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput