Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *128*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

uka - esti fooooarte tare! cum ma sa nu curga sange daca te tai? sigur ca si tu esti om. sau oama. imi place de tine mai mult pe zi ce trece . vrei sa te muti la mine? aici nu e mall, dar poti sa te asezi in gradina pe canapea si sa dai boabe la pasari . sau poti sa sapi via ca anu' asta n-am gasit pe nimeni care s-o faca.
vreeeeiiii? pe carina o trimitem in padure cu maia . poti sa vii si cu sotzu' tau ca cica tresare inima fumeilor de pe forum cand il vad.... doamne, doamne ce destrabalare!



Pai uite ca o sa-ti fac o surpriza si chiar o sa vin la tine..dinspre padure, o sa fac bau de dupa un copac..sa te astepti sa apar dupa caisii inmiresmati (ca-mi trebuie 4-5 ca sa ma "incapa" ) hihihi..
Da' nu ma pune sa sap via ca mie munca imi creste nivelul de nu stiu ce grav in organism si sunt in pericol, n-am vrea sa patesc ceva, nu?
Bine, deci asa ramane, vii sa ma iei din gara? o sa fiu aia de pe peron cu o papadie in dinti

P.S. Ai cafea si cola sau imi aduc de acasa?


Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Uka cum adica are 4 ochi albastri? Ca nu am baut laptic azi si nu ma prind .

Lali Lacra de
Paul-Iulian


cum ma Lali, nu intelegi tu poanta de poanta? tztztz! bine ca ti-a explicat Selen

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Nu stiu daca are ajuta la ceva sa mai scriu mesajul acesta...dar macar imi racoresc eu creierii si poate vreo mamica ce inca nu-si leaga puiul cu centurile atunci cand il pune in scoica/carucior/scaun de masa/ bouncer/jumper sau mai stiu in ce alta nebunie..poate o astfel de mamica se trezeste la crunta realitate..

ca tot presimteam ieri ca nu o voi putea feri pe Ana..

povestea aceasta este din ciclul "vreau sa ma dau cu capul de toti peretii si sa strang pe cineva de gat"..

am cazut cu Ana pe ciment..era in scoica...AVEA CENTURILE...slava Domnului!!!!
Doamne, ce spaima! imi tremura si acum corpul cand ma gandesc!

Am vrut sa o scot la plimbare..eu cobor patru etaje cu ea in scoica, dar scoica nu o tin de maner, ci o port in brate..imi este mai simplu asa..la intrarea in bloc exista o "groapa" ce ar fi trebuit sa fie acoperita de gratarul acela pe care iti freci pantofii plini de noroi si zapada...nu exista gratar, mama lui de gratar.."groapa" este suficient de adanca cat sa-ti dea o senzatie de gol si sa te dezechilibrezi atunci cand calci din greseala in ea...
Scoica fiind la nivelul pieptului meu, nu am mai vazut in fata dupa ce am deschis usa blocului..am calcat stramb in groapa, m-am dezechilibrat si am cazut ca omul beat in genunchi si pe palme..Scoica a picat si ea de la aproximativ un metru inaltime..a cazut dreapta..bine ca avea ana centurile! doamne dumnezeule! a zguduit-o destul de puternic, a inceput sa planga..probabil speriata si de strigatul meu...blugii mi-s rupti genunchi, podul palmelor zdrelit ca in copilarie..

treceau niste oameni pe trotuoar atunci..s-au oprit 10 secunde sa zica "dumnezeule"..m-au intrebat daca sunt ok, dar eu nu puteam decat sa plang..s-au dus mai departe...puteau macar sa ma ajute sa-mi strang lucrurile...indiferenta ucide..

Ana pare bine..sta pe burta acum..probabil ca nu s-a ales decat cu sperietura...imi vine sa-mi dau palme de cate ori am facut-o sa planga saptamana aceasta..

Bineinteles ca cu fata rosie de plans m-am postat in fata geamului administratorului (sta la parter si avea geamul deschis..am putut sa-i aud vorbind in camera) si am urlat la el ca isterica (platim 20 de lei de familie, lunar, pentru "cheltuielile inerente"..si nu stam intr-un bloc cu 16 familii, ci intr-un bloc de garsoniere)...pana deseara, cel tarziu maine dimineata vom avea gratar (cica l-a inlocuit de "n" ori dar a fost furat)..

Bine ca a avut centurile...si nu de multa vreme am devenit atenta la acest "detaliu"..inainte o scoteam si fara centuri..ca o incomodeaza, ca una, ca alta..nu exista scuza! daca sunt centuri, atunci trebuie folosite! nu degeaba or fi fost facute!

ma duc..scuzati supararea..puneti centuri la puiuti..inca sunt socata..

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

deci selen, esti o mare doamna. iti multumesc ca ma treci clasa asa tarata de guler....


Da ce ma, a inceput iar scoala? Io nu mi-am calcat uniforma...oricum nu-mi mai vine decat gulerasu ala abretat

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard


Buna si de la noi!

Sellen80,ca sa cureti un avocado-cel mai simplu este sa il tai in doua,pe lung,scoti samburele si inlaturi coaja foarte usor,daca ese copt...sau scoti miezul cu lingurita. Cele coapte sunt mai moi,deci cand mergi sa cumperi,apasa pe ele putin.
Nu stiu cum se prepara pt bebei,si nu am mai auzit de avocado fiert/copt....

Raluk

Alex,multa sanatate pisicutei,sa se faca bine sa sa nu mai verse



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise


saru'mana..incet incet ma lamuresc eu

ti-am admirat printesa, e tare frumoasa si bucalata


de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

va pupa fata,

intru sa va spun ca baiatul meu a papat ieri supa 120ml (am facut-o mai lichida si i-am pus si niste lapte de la mine). azi dimineata mancam niste mango si asa se intindea dupa felie ca i-am dat si lui. este mega yammy

alex sper ca sunteti mai bine!

hepilica mie mi-a zis sa-i dau lapte mai gras. mi-a recomandat zuzu rosu. cat priveste branzica eu i-am facut calcica pana acuma si nu a respins-o deloc. o sa incerc si cu iaurt si lamaie sa vad cum reactioneaza.

eu va pupez acuma. noi ne imbarcam sa mergem pana la Padis. ne auzim diseara



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre



ce ma bucur, ce ma bucur !! way to go carol !! am si uitat ieri sa-ti zic ce a crescut pipota in mine cand am vazut ce bine a ales fata mea (sau mai bine zis a fost aleasa) intr-o familie de familisti incoruptibili !

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Doamne, Dana m-am cutremurat....la asta cu cazutul nici nu m-am gandit...slava Domnului ca sunteti ok.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Ooof mai Danutza, ce rau imi pare.. Asa e la noi in tara asta nasoala, indiferenta si nesimtire oriunde te uiti Sunt sigura ca nu a patit nimic papusa mica..Te pup dulce..

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Selen am gasit intr-un tabel ca cica avocado e bine sa fie introdus la 1 an,ca-i alergen.Si banana era tot la 1 an.
Fructele cele mai ,,safe'' se pare ca sunt:mar,gutuie,piersica,caisa,visine,ananas la 7-8 luni si daca-s constipati:prune si struguri-la 9 luni,cirese la 10 luni.

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui suede

Selen am gasit intr-un tabel ca cica avocado e bine sa fie introdus la 1 an,ca-i alergen.Si banana era tot la 1 an.
Fructele cele mai ,,safe'' se pare ca sunt:mar,gutuie,piersica,caisa,visine,ananas la 7-8 luni si daca-s constipati:prune si struguri-la 9 luni,cirese la 10 luni.

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009
Poze noi


chiar soro, ce ti-a venit cu avocado? ebru ce zice?

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput