Bravo Andira!Iepurasi de mar-apr 2010 (125)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

ella - am citit si eu articolul ala in care se spunea ca la nasterea prin cezariana nu prea se stabileste legatura mama-copil

m-am abtinut sa deschid un subiect pe tema asta ca nu vreau sa ma cert aiurea dar m-am crucit si eu ce prostii pot sa scrie niste oameni cica informati

cred ca cea mai potrivita atitudine in cazurile astea e IGNORE

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Denisa am eu o poza cu a mea si o pun pe picasa sa vezi daca-s la fel!

Mami de doua minuni: Luca si Mara

Pulbere de stele a scurs clepsidra timpului, dand fericirii mele aripi de visare...



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Gata Denisa, e ultima poza in albumul meu!... desi eu sunt sigura ca-s la fel!

Mami de doua minuni: Luca si Mara

Pulbere de stele a scurs clepsidra timpului, dand fericirii mele aripi de visare...



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Rebiana - e la fel.. Dar ce e substanta aia laptoasa in seringa ?? Eu credeam ca ala e anestezicul.
Multumesc pt poza

Denisa, 39 + cu bebe roz Maya Rebecca
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellanik
Linisteste-te dar ai grija daca faci antibiotic opreste alaptatul.E ff periculos pt sist digestiv al bebelususlui .


Depinde de antibioticul folosit. Nu intotdeauna alaptatul trebuie oprit. Cel mai bine, intreaba medicul daca antibioticul afecteaza alaptatul, el e cel mai in masura sa se pronunte.
Eu am primit antibiotic si am alaptat in acelasi timp. Si Freedelia spunea ceva asemanator.
BTW, unde or fi 'chinezii' nostri?

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Da Yaia, au disparut chinezii nostri blonzi.
Delia zicea ca e racita, sper ca nu s-a agravat

Denisa, 39 + cu bebe roz Maya Rebecca
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

NIBI NIKI, iti scriu repede tie ca vad ca ai o problema serioasa... La Vladimir mi s-a intimplat ca si tie, din prea mult lapte si sin angorjat am ramas cu nimic intr-o buna zi, de la stres si nesomn - cam la 10-14 zile dupa nastere a fost asta. Si atunci am pus copilul in brate soacrei, i-am dat lapte formula sa-i dea cind o tipa de foame, am mincat zdravan, am baut apa si ceai de chimen si anason, apoi m-am culcat cu termen nedeterminat, si am dormit vreo 5-6 ore (ce lux!!(. Cind m-am trezit erau sinii destul de plini de lapte.
Oricum, daca esti ca mine, cu sinii mari, sa stii ca enormal ca sinii sa se moaie, pentru ca se regleaza productia de lapte. Doar sinii mici de intaresc rau cind se umplu de lapte, cred eu, ca uite la mine e loc destul de lapte, nu e nevoie sa stea sinul sub presiune :) Uite, chiar azi mi s-au inmuiat sinii rau, daca presez cu degetele abia ies citeva puncte albe la suprafata, dar totusi Floricica maninca si doarme. Mi se pare ca maninca f putin, iar la pompa nu iese mai nimic (am eu o groaza de pompa si cred ca nu dau drumul la lapte(, dar nu mi-e teama, ca Floricica uda scutecele si face kk la fiecare alaptat, deci e clar ca se hraneste el cumva...
Bref, sfatul meu e sa DORMI urgent, dupa ce bei lichide si maninci ceva consistent - carne, brinzeturi, dar si ceva fructe, ca astea elibereaza imediat energie... Eu sper sa te fi speriat degeaba si sa ne zici cit de repede ca gata, ai lapte din belsug :) Si nu uita ca bebeii pling si de dureri de burta, nu doar de foame, si uneori cer de mincare de durere, nu de foame...

O sa mai intru sa mai scriu.

Fetelor, ce dragute sintei voi cu mine, va multumesc din suflet si va imbratisez cu tot dragul !!!

MAMI de iepuras FLORICICA (13 martie) si iepuroi VLADIMIR (19 mai 2005)

mami de vladimir (4 ani si 7 luni, bun si dragastos)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Buna seara,

Nibi Niki ma pregateam sa-ti raspund la problema ta, dar vad ca a scris Vladi si e exact ceea ce trebuie sa faci. Dupa ce te odihnesti, da-i sa manance cat mai des. Ai sa vezi ca o sa revina!!!!

Vladi bine ai revenit, ce bine ca esti pe aici. Caracteristic tie, "intru ca vad ca cineva are o problema reala". Efectiv esti aur la casa omului.

Noi am fost la dr azi. Adica eu am fost la doctor, restul insotitori. Toti ca dr meu e in alt oras si a trebuit sa iau copila cu mine si uite asa am mers toti.
Acolo nimic special, mai mult am vorbit d emetode contraceptive. Mi-a dat o pilula care merge in alaptare, mie care n-am luat pilule dupa 27 de ani decat in tratament. Acum nu stiu ce sa fac????????
Apoi ma asteapta peste 2 luni sa punem sterilet!!!!!!!! Iar o chestie la care nu m-am gandit, n-am luat varianta in consideratie. acum trebuie sa ma informez, nu stiu dezavantajele. Cunoasteti subiectul?????

Am mai vazut pozici, frumusei foc toti
Honey frumosi cercelusi. Acum ma gandesc si eu serios la cercelusi, doar ca ar trebui sa pot iesi sa caut ori inca nu e cazul plimbarilor si cautarilor lungi.
Erina noi tocmai am facut ecografia la sold. In general e recomandata celor care vin in prezentatie pelvina si mai ales fetitelor. a fost ok la noi ceea ce va dorim si voua . Copii sunt niste ingeri

Merg sa facem baita, apoi recuperez si mai scriu








http://community.webshots.com/user/kosscar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteropipan spune:

fetelor m-ati ingrozit si pe mine cu toti stafilococi astia si toate virusurile. deja ma gandesc sa ma duc sa fac si eu analize.

si apropo de faza cu buricul.... Doamne ce tampenie, nu am mai auzit in viata mea asa mare gogomanie de unde le scot oamenii astia si de rufele lasate seara afara am auzi ca nu e bine...e la asta m-am conformat ca nu imi e greu sa le bag in casa(aici se zice ca nu e bine pt bebe,nu ca ar deveni hot) in fine, asta nu ma deranjeaza prea tare.


HONEY, KOSSIR, REBI , MIRIA multumim pt complimente.
si mama la fel a zis ca cea mica seamana cu mine, ca asa aratam si eu cand eram mica. mie mi se pare ca seamana cu tatal meu.
in fine, nu conteaza acum cu cine seamana, ma bucur ca a luat ochii mei, asta imi doream f mult.

apropo de ajutoare.....
a fost mama aici 6 zile, saraca, m-a ajutat cum a putut, dar parca tot mai obosita am fost
deee, cu traduceri, cu plimbari.....

acum parca am intrat cat de cat intr-un program si ne e mai bine singurei.
tot obositi si nedormiti , eu si sotul , dar parca e mai bine.


va pup

fug
ca e ora ei de papa...
si deja maraie...

paaaa

39 + ASTEROPI IOANNA
AMR maine 8 MARTIE
Printesa mea , mami si tati , te asteapta cu drag!!!!!!!!!
http://www.flickr.com/photos/asteropipan/?saved=1
http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1aeea6bcec93163a416ed
http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a28f56dddfa1956b072f9d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brumari spune:

LA MULTI ANI! TUTUROR CELOR CARE POARTA NUME DE FLOARE

Mergi la inceput