Bravo Andira!Iepurasi de mar-apr 2010 (125)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Andra felicitari pentru rezultate si Doamne ajuta!!!! Ianis ce maaare.

Floricica de Vladimirescu "LA MULTI ANI"! sa fii sanatos, mancacios, sa cresti mare si frumos

MICHELLE LA MULTI ANI!!![flo]

ELLA esti grozava . Am ras de partzurile lu' fiutau, da sa stii ca exact asa e si la fiemea. Da cate un tipat chiar de frica . Cat despre legatura intre mama si copil la cezariana, fals, prostii .

Fiemea e de-a dreptul indragostita de jucarelele de la carusel. Ba azi am remarcat ca nu vroia in brate, mataia, se agita, am pus-o in patut si unde nu incepe sa se zgaiasca la maimutoaie, sa rada, sa le faca cu manuta, ba chiar sa "vorbeasca" cu ele. A uitat instant de masa, de mataieli si necazuri .

Noapte buna!!!




http://community.webshots.com/user/kosscar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Salut!

Banuiesc ca nu mai e nimeni pe aici, dar somnul meu cred ca s-a cam dus.
Am contractii, si desi am luat un no-spa, vad ca nu ma lasa.

Sunt cam la 10-15 min, dar inca nu ma duc la spital. Exact de ce ii era frica sotului meu, nu scapa : picii dorm, si nu poate veni cu mine, daca chiar trebuie sa o iau din loc.

Scuze ca nu va raspund, n-am prea reusit sa mai citesc zilele astea, sunt cu pisoii acasa.
Rebiana - exact la greutatea Marei m-am gandit cand mi-a zis 2900g la 37 saptamani.

Am doar nr tau de tf, pt ca n-am intrat in lista de numere.

Daca e ceva, iti dau sms mai tarziu.

Daca nu nasc, intru mai pe seara si va spun .


Ma duc in pat, sa mai stau langa Nati. Ma relaxeaza si poate totusi nu nasc azi...

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Of, sunt mai dese, ma duc sa-mi fac bagajul...

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Buna fetele, eu sunt bine, nici urma de nascare pana acum, Doamne Ajuta sa raman asa pana marti cand merg la dr meu. Vreau sa cred ca bebele nostru ma asculta deja si a inteles situatia, nu trebuie sa iasa si pace, ii tot zic ca noi (eu de fapt) il asteptam de paste. Sotul meu zice ca poate iesi si pana de pasti ca prea se minuneaza de mine cum parai din toate incheieturile si cat ma chinui noaptea la intoarceri, ridicari la baie etc, dar eu ii zic: cine mai baga in seama chestiile astea? astea-s mizilicuri, vreau sa stea acolo cat vrea el, ca cine stie daca "paradisul" asta il mai poate avea: nu face nimic, daca vrea papa daca vrea doarme, afara incepe stresul, programul glumesc desigur.
Maine implinim 39 de saptamani
Fetelor nu-mi vine sa cred ca am ajuns aici, sunt cat malu', ca balena esuata dar imi place asa cu burtaaaaaaaaa, cu baiatul meu acolo care-l simt si il mangai. Ador mpomentele de dimineata cand stau cu sotul meu si amandoi cu mainile pe burtica,, cu ochii mijiti de somn asa cioc in cioc, inchipuindu-ne ca sunt chiar momentele noastre unice!!!!
Dupa vine Iparatul Cezar (care a fost si dictator) si face el legea cu noi!
In afara de cele peste 21 de kg care le simt in toate incheieturile, tot este bine, usturimile de stomac la locul lor, pipilica la gramada, pofta de papa si imi vin niste idei stranii (asta in contextul gandului ca dupa nastere mai subtire cu picantul), etc.
Cat mai am timp sa visez si sa gust cate o mancare ciudata, mai profit si eu.

va pupacesc si merg sa citesc ce ati mai facut, vad ca n-a mai aparut nici-un iepuras, poate azi de Florii, cine stie...


La multi Ani pentru toate fetele ce poarna nume de flori!
Pentru copii vostrii!
Pentru membrii familiei!!!
La multi ani si o dumoinica excelenta!!!!!
si... flori bineinteles!



castelana fericita 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lindal spune:

Andira, e pe bune? Scoatem motatele???
Hai Andira!
Iti doresc sa ai o nastere usoara!!!

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Nibi Niki, saraca de tine, cred ca te-ai stresat foarte tare, chiar daca tu zici ca nu. Nu am experienta alaptatului dar cred ca ceea ce ti-au spus fetele este tot ce se poate face! Ai grija de tine si sa fii sanatoasa, sa vina lapticul!
Astero, ei nu fi si tu paranoica, daca cineva are stafilococi ai si tu! tu te stresa aiurea! vazut poze de parinti si printesa frumu!
Ella, esti deja candidata la cap supermama!!!! Nu am mai auzit de prostia cu cesariana si legatura mai slaba dintre mama-copil, e o tampenie, e scrisa de cine? mama sufera in felul sau oricum... sunt saracele uneori ca dupa travalii lungi ca nici nu mai au puterea sau dorinta sa-si vada copilul, unele intra direct in depresie si vad copilul ca datator de acea superinta acerba trecuta... nici nu-mi pot inchipui cine poate judeca ce simte o gravida, o lehuza, o mama...sentimentele sunt ceva ce cuvintele nu pot explica.
Nu te mai enerva ca nu are rost.
Ma bucur ca bebele tau geo care face azi 3 saptamani ( sa va traiasca) este deja baietel mare, doarme, parfumeaza, va distreaza, deci este perfect!
Kossir, ce mare este Sophia, auzi la ea, gangureste si se uita la personajele ei, cumintica foc. Nu cunosc eu mare lucru despre metodele contraceptive dupa nastere (eu care am ramas acum pentru prima data insarcinata si de mai bine de 10 ani nu foloseam nici-o metoda contraceptiva, oricum medicamente nu am luat niciodata)
Dar cand vad ce-mi zice mie aici iti zic. te pupu
Vladi!!!!! sa traiasca Floricelul mameiiiiiiii!!!! sa-ti traiasca baietii tai frumosi si tu sa fii sanatoasa!
Dayanaraaaaaaaaaa, cum mai esti????
HOney draga cand citesc cate ti/vi se intampla cu muncitorii mi se ridica mie parul pe cap...Dopul? mai ai sau l-ai piedut pe tot?
ami84 bun venit acasa si sa scapati mai repede de colici!!!!!!!
miria, nu te amara de pe acum, mai este pana in iunie, asa e cu artistii, in plus cand e turneu gata pregatiti de mult... vad asta si la prietenele mele ce au sotii aici in filarmonica.
andra_s, Doamne Ajuta si multa sanatate!!!!! o sa fie bine si la controliul de 2 luni!
Andira tin pumnii, sper sa fie alarma falsa, sa mai stea Alex acolo la mami! tinem pumniiiiiiiiiiiiii

fetelor am intepenit aici pe canapea, va las acum sa savurati o cafeluta si intru mai tarziu sa vad ce floricele vin azi!
Bafta Andiraaaaaaaaa!!!!!!!!!





castelana fericita 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Andiraaaa, nasti???? Iti tin pumnii, bafta, sa fie totul bine!!!



Yaia-- mersi ca ai intrebat de noi, suntem bine, insa Coleman a fost plecat de miercuri pana vineri, iar vineri l-am dus direct de la aeroport la doctor, a venit cu strep throat si a stat tot weekendul in pat, iar eu m-am descurcat singura cu copiii, cu toti 3 dupa mine la baseball, la alte activitati, iar noaptea donshoara doarme fooooarte bine, insa DUPA ORA 2!!!! Adica de la 2 la 6 si apoi iar pana la 9-10, dar io tre sa ma scol la 7-8 cu ceilalti copii, asa ca sunt cam rupta de obo...

Tre sa fugim la biserica, va pup!!!



Delia, mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Linda, Castelana, Delia - cred ca e pe bune

S-a dus si ce mai ramasese din dop, de data asta rozaliu, cum imi spusese dr ca e la travaliu, contractiile sunt acolo, si m-au luat si durerile de spate.

Sotul se duce sa o aduca aici pe una din bunici, si o sa vina el cu mine la spital. I-am zis sa se grabeasca, ca nu stiu cum o sa decurga toata chestia.

Pisicile mele dorm inca, le tot dau tarcoale, ca nu o sa le vad 2 zile, si ele stiau ca stau maine cu mami acasa...

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui andira

Linda, Castelana, Delia - cred ca e pe bune

S-a dus si ce mai ramasese din dop, de data asta rozaliu, cum imi spusese dr ca e la travaliu, contractiile sunt acolo, si m-au luat si durerile de spate.

Sotul se duce sa o aduca aici pe una din bunici, si o sa vina el cu mine la spital. I-am zis sa se grabeasca, ca nu stiu cum o sa decurga toata chestia.

Pisicile mele dorm inca, le tot dau tarcoale, ca nu o sa le vad 2 zile, si ele stiau ca stau maine cu mami acasa...

37+



Andira!!!!!!!!!!!
tinem pumniiiiiiiiiiiii!!!!!!!
Vine floricica voastra!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nastere usoara!!!!!!!!!!!!!!!!!
Doamne Ajuta!!!!!!!!!!!!!!!!!!

castelana fericita 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CoriMami spune:

Doamne ajuta Andira! Ce frumos, poate nasti de Florii!

Doamne ce mai zboara timpul, nu pot sa cred ca maine fetita mea face 3 saptamani.

Despre infectiile spitalicesti si eu stau cu frica, pt ca am niste mancarimi ff urate in zona genunchilor, am crezut ca mai imi ies vergeturi, dar acum vad ca sunt niste brobonele rosii care se tot intind. Poate fi o alergie...sau nu...

Fetelor sa aveti o zi superba azi, la multi ani tuturor Florinelor si Floriceilor, la multi ani Floricica de Vladi!

Mamica de 8 martie - dulcea fetita Eliza Valentina
http://family.webshots.com/album/576994005BFuzVa?vhost=family

Mergi la inceput