Bravo Andira!Iepurasi de mar-apr 2010 (125)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

Kossir, am tras azi o cazaturaaaa Ca-n filmele cu prosti nu alta!

Asa de ofticata sunt, toata iarna m-am straduit sa nu ies pe gheata si sa ma feresc cat pot si am cazut taman acum Dar ii multumesc lui Dumnezeu ca n-am patit nimic, nici bebeluna nici eu.
Am iesit pe ploaie azi ca aveam chef sa mananc mancare libaneza, l-am batut pe sot la cap si a zis ca nah, macar pofta asta sa mi-o satisfac ca tot am fost o finuta toata sarcina si nu i-am dat batai de cap
Si s-a dus el sa aduca masina la scara sa nu merg prin ploaie, iar eu hop-tzop am alergat spre masina si "ceasul rau, pisica neagra" am alunecat pe o tulpina de zambila, singura de altfel de pe trotuar, ca era curat in rest In mod normal as fi cazut pe spate, dar cu centrul de greutate s-a modificat, am picat in genunchi, iar apoi m-am aruncat intr-o parte ca sa feresc burtica...in afara de scafarlie, m-am pravalit cu totul pe jos. Sotului i-a stat inima cand m-a vazut pe jos, noroc ca n-a vazut cand am cazut ca deja chiar i se facea rau... Sperietura a fost mare, m-a busit plansul, nu mai stiam daca am atins si cu burtoiul, mi se pare ca putin intr-=o parte...dar cred ca e totul in regula, eu ma jeleam si bebeluna sughita
Acum am doua...as zice ce pe romaneste, pasarele sa zicem in genunchi care-mi pulseaza la ora asta de durere. Ma si gandeam ca atunci cand voi naste ma va busi rasul cand le voi vedea, iar bubele se vor uita la mine ca doi ochi
L-am sunat pe dr mi-a zis sa ma linistesc ca nu are ce sa se intample, dar maine tot voi da fuga la ecograf sa vad ca-i totul in ordine.

Cam asta am facut eu azi...cu pofta mea de libanez cu tot!

38+ cu micutza Ilinca
Mami si tati te iubesc mult!
http://picasaweb.google.com/madalina.neamtu/IlincaInBurtica#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:


Felicitari Andira! sa-ti traiasca pisica, alaturi de celelealte doua minuni! Refacere rapida si mult laptic!

Bravo Cenia, bun venit bebe Sophia! Sa fiti sanatoase si papacioase!

Ella, tare bb Geo cu "dovedirea" miturilor!

Vladimirescu, hai incearca sa te linistesti si sa te menajezi, bebe si Vladi au nevoie de tine O sa vezi ca se va obisnui Vladi cu noul membru al familiei si o sa fie bine.
Multumim de sfaturi.

Kossir
, imi pare rau de faza cu fata din casa, ar sunt convinsa ca vei reusi sa te organizez si iti tin pumnii sa gasesti o inlocuitoare cat mai repede.

Nemary bine ati ajuns acasa! Frumoasa printesa mica, sa va traiasca! E superba poza cu Daria si Iulia
Nasoala treaba cu spitalele inchise, sper sa se rezolve pana nasc si eu

Honey, superbi cercelusii Si patutul cu carusel, iar tu nu mai zic...nu se vad kg in plus



38+ cu micutza Ilinca
Mami si tati te iubesc mult!
http://picasaweb.google.com/madalina.neamtu/IlincaInBurtica#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Bumbita sa treaca. E horor ce povestesti, dar avand in vedere ca bebita se fataie acolo in burtica, nu sunt probleme. Ai scapat "usor". Asta e, se mai intampla, Doamne fereste de ceva rau. De altfel mai avem noi "balerine" ca tine pe aici, si deja isi tin bebelusii in brate.
Hai, du-te la somnic, sa treaca

http://community.webshots.com/user/kosscar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui kossir

Bumbita sa treaca. E horor ce povestesti, dar avand in vedere ca bebita se fataie acolo in burtica, nu sunt probleme. Ai scapat "usor". Asta e, se mai intampla, Doamne fereste de ceva rau. De altfel mai avem noi "balerine" ca tine pe aici, si deja isi tin bebelusii in brate.
Hai, du-te la somnic, sa treaca

Carmen mami de Mihai 24.8.99 si de Sofia Maria 12.02.2010

http://community.webshots.com/user/kosscar

Multumesc Ma duc acum la somnic, ma gandeam sa mai dau cu ceva dezinfectant, dar sa nu usture ca m-apuca plansul... Am dat cu spirt imediat dupa cazatura, ca atunci asa de mare a fost adrenalina ca nici nu simteam vreo durere. Betadina, apa oxigenata...or ustura astea? Hai ca vad eu. Somn usor si tie


38+ cu micutza Ilinca
Mami si tati te iubesc mult!
http://picasaweb.google.com/madalina.neamtu/IlincaInBurtica#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rebiana27

[center]Andira a nascut la 17.21!!! Alexandra are 2950 g si a primit nota 9!
Mami de doua minuni: Luca si Mara

Pulbere de stele a scurs clepsidra timpului, dand fericirii mele aripi de visare...



I can't fake with dignity so i'll not try!!







Felicitari Andiraaaaaaaaaaaaaa!!!!!
Sa te refaci rapid!!!!!!!!!!
bebelusa Alexandra sa creasca sanatoasa si sa pape laptic!!!!
uau, in ce zi mare s-a nascut!
De sfintele Florii!!!!!!!!!!


castelana fericita 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui cenia

A venit pe la noi bebe Sophia 6'3pounds si 19 inci la Ora 9.15 am pe 27 martie. M-au chemat la 12noaptea la 02 pitocin start. La 5 amcerut epidurala ca Deja suflam din greu si la 7 a venit dr sa vada abia aveam 6! A rupt apa nu am simtit nik la 8:30 aveam 10!dar am asteptat dr. Dupa ce a scos cordonul din jurul gitului a zis sa oiau in brate sa o tin.eram Asa de impresionata ca nu am inteles. Tata a taiat cordonul si ne miram ce tare poate sa tipe! Dr tot ma intreba de Tara mea Romania dar eram bulversata de mica minune ! Scriu din spital astept niste teste si apoi putem pleca.

poze
poze vechi



felicitari Cenia si refacere usoara!!!!!!!
Sa fiti sanatoase ru si bebelina si sa va intoarceti rapid acasa!

castelana fericita 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellanik

Gagici nu va faceti griji cu kg in plus ca se vor topi pur si simplu.Eu mai am de dat 4 si ceva dar nucred ca scap de ele prea curand pt ca trebuie sa mananc bine pt laptic .Imi e mai drag lapticul decat silueta.Eu oricum imi luasem de inainte un fel de corset pantalon care se intinde pana sub sani si vreau sa va zic ca tine bine burtica.Doar linea nigra nu a disparut si am inteles ca va dura ceva .


Mamica de George-Theodor

Doamne ajuta!

Eu si bebe il iubim pe tati !Muuult!Pt ca este cel mai bun tatic din lume!

www.flickr.com/photos/9821718@N07" target="_blank">Pozici
Poveste fara sfarsit


deci mai am sperante!!!!!!
toata lumea la mine crede ca am cel putin gemeni, am mai mult de 20 de kg!!
dar cui ii pasa, vb ta.
Deci daca ai linia neagra esti din nou gravida? he he he
ca eu nu o am acum poate apare dupa nastere

castelana fericita 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui kossir

Fetelor eu am ramas fara fata in casa . A plecat in weekend s-o vada pe masa si dusa a fost. Ne-a sunat si destul de urat ne-a spus ca nu revine. Acuma sa ma vedeti pe mine. Ca eram obisnuita sa ma ocup doar de Sofia si lectiile lui Mihai. Acu sa te tii. Nu ca as avea nu stiu ce familie grea, casa mare sau stiu eu ce. Dar sigur voi fi tare dezorganizata la inceput pana imi reintru in mana.
In fine, ma descurc eu. Partea proasta e ca nu am deloc incredere in marocancele astea, nu prea vad cum sa gasesc una de incredere in asa fel incat sa pot merge la munca.


Bumbita ia zi, ce facusi?????????


Carmen mami de Mihai 24.8.99 si de Sofia Maria 12.02.2010

http://community.webshots.com/user/kosscar


asta da problema serioasa, uf ce ghinion!!!
poate totusi mai gasesti o alta sa vina, nu permanenta, cateva zile pe saptamana.
in fine rabdare si putere, sigur te descurci!


castelana fericita 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bumbitza

Kossir, am tras azi o cazaturaaaa Ca-n filmele cu prosti nu alta!

Asa de ofticata sunt, toata iarna m-am straduit sa nu ies pe gheata si sa ma feresc cat pot si am cazut taman acum Dar ii multumesc lui Dumnezeu ca n-am patit nimic, nici bebeluna nici eu.
Am iesit pe ploaie azi ca aveam chef sa mananc mancare libaneza, l-am batut pe sot la cap si a zis ca nah, macar pofta asta sa mi-o satisfac ca tot am fost o finuta toata sarcina si nu i-am dat batai de cap
Si s-a dus el sa aduca masina la scara sa nu merg prin ploaie, iar eu hop-tzop am alergat spre masina si "ceasul rau, pisica neagra" am alunecat pe o tulpina de zambila, singura de altfel de pe trotuar, ca era curat in rest In mod normal as fi cazut pe spate, dar cu centrul de greutate s-a modificat, am picat in genunchi, iar apoi m-am aruncat intr-o parte ca sa feresc burtica...in afara de scafarlie, m-am pravalit cu totul pe jos. Sotului i-a stat inima cand m-a vazut pe jos, noroc ca n-a vazut cand am cazut ca deja chiar i se facea rau... Sperietura a fost mare, m-a busit plansul, nu mai stiam daca am atins si cu burtoiul, mi se pare ca putin intr-=o parte...dar cred ca e totul in regula, eu ma jeleam si bebeluna sughita
Acum am doua...as zice ce pe romaneste, pasarele sa zicem in genunchi care-mi pulseaza la ora asta de durere. Ma si gandeam ca atunci cand voi naste ma va busi rasul cand le voi vedea, iar bubele se vor uita la mine ca doi ochi
L-am sunat pe dr mi-a zis sa ma linistesc ca nu are ce sa se intample, dar maine tot voi da fuga la ecograf sa vad ca-i totul in ordine.

Cam asta am facut eu azi...cu pofta mea de libanez cu tot!

38+ cu micutza Ilinca
Mami si tati te iubesc mult!
http://picasaweb.google.com/madalina.neamtu/IlincaInBurtica#


ce-ai patit?????????
saraca de tineeeeeeeeee, uau, cred ca iti este tare greu acum cu frumusetile in genunchi.
da maine de urgenta du-te sa faci o eco, pentru linistea ta!!!!!!
sanatate si nu mai fii asa balerina alergacioasa, de fapt cred ca stii si tu acum

castelana fericita 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

feteleeeeeeeeeeeeeeeeeee, am intrat oficial in saptamana 40!!!!!!!!
sunt deja in linie dreapta!!!!!!!!!!!!!!
maine abia astept sa vina dr sa ma lase si pe mine sa ma relaxez, mi s-a parut ca a plecat de o vesnicie dr asta al meu.
Toata lumea stie ca e plecat!
nu-mi vine sa vred ca am ajuns aici in saptamana 40!!!!!!
va doresc la toate numai bine!

castelana fericita 39+

Mergi la inceput