Pufuleti ianuarie - februarie 2010 (7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Citat:
citat din mesajul lui myky791

noi am fost la vaccin cu piticul si cu cel mare cu rosu in gat mai criu la noapte ca acu e piticul suparart tare

Mihaela mami mandra de baieti Andrei Gabriel(02.05.2005), Petru Catalin (15.01.2010)


La multe lunitze Petru Catalin!!! I-ai facut vaccinul la fix doua luni dragul de el... Noi asteptam telefon de la medicul de familie , sper sa nu ne uite
Sa-i treaca repede raceala lui Andrei .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Vad ca unele mamici se plang ca puii plang la imbracat dupa baita. Sa va spun cum fac eu: incalzesc prosopul, il tin pe calorifer cat facem baita, si cand o scot din apa o pun in prosopelul cald si o tin strans in bratze, o tin in bratze cam cat ii usuc parul cu alt prosopel, si dupa asta usor, usor o imbrac; si mai trebuie sa nu fie flamanda, ii dau sa manance cam cu jumatate de ora inainte.
La mine schema asta functioneaza...

Ca sa nu planga seara cand de obicei sunt mofturosi, stau doar eu cu ea in camera si o tin cat vrea la san mai adoarme cate jumatate de ora, daca e mai agitata dau intensitatea luminii cat mai incet si televizorul si se linisteste, trebuie sa ma rup total de orice treaba si sa fiu 100% dedicata ei, si asa trecem seara fara lacrimi... Asta pot face doar mamicile cu un copil... imi dau seama..

Vs pup si sanatate multa la toti copilasii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

nu am reusit sa recuperez...poate maine,adica sigur...akm merg in patutz,tocmai i-am facut baitza

maine pun poze cu ea la joaca

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Citat:
citat din mesajul lui myky791

noi am fost la vaccin cu piticul si cu cel mare cu rosu in gat mai criu la noapte ca acu e piticul suparart tare

Mihaela mami mandra de baieti Andrei Gabriel(02.05.2005), Petru Catalin (15.01.2010)


Sanatate multa si o noapte linistita sa aveti!



de Maia Ilinca (29.01.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

nu am reusit sa recuperez...poate maine,adica sigur...akm merg in patutz,tocmai i-am facut baitza

maine pun poze cu ea la joaca

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...




Felicitari pentru plimbarica si cumparaturi!Asteptam pozici



de Maia Ilinca (29.01.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Am facut si noi baita broscutei...cu tarate...si apoi unsa cu Avene trixera...asta a adus tati acasa in seara astadaca ii trece copilului fata, sa vezi discutii, de la taratele mele, ba de la crema mea....macar sa fie fatzuca ok.

a adormit monstruletzul, ma duc sa pap si eu ceva, probabil paine cu unt, ca mi-at facut pofta ...eu n-am AMR, nu ma gandesc la asta ca e total dezolant e timp si de dat kg jos, felicitari voua ca reusiti sa va mobilizati



de Maia Ilinca (29.01.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

buna, fetelor

nu stiu daca ati patit-o sau nu, dar printul meu a zis "ma-ma"
pe 13 martie nu l-am auzit eu care trebaluiam, ci sotul. si nu l-am crezut.
ieri, tot cu treaba ( calcam rufe) si vorbeam cu bb. la un om dat, cand nu mai vorbeam cu el l-am auzit iar "ma-maa"

sunt happy


Mihaela, de Florin Cristian (16.12.2009) (poze) si (... povestea nasterii piticului)

"Consecintele furiei sunt cu mult mai grave decat cauzele ei" (Marcus Aurelius)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

alergati de parca va urmareste ciclonul...
abia am ajuns la zi cu cititul, n-am nici o sansa sa raspund, poate de acum...

noi tot cu pompa... tot cu pompa... 7-800 de ml/zi, imi omoara tot timpul. de aia sunt vesnica absenta! bine mai era cand voia strumful titi... soarta... horoscopul...

va pe toate, si sper sa nu ma bateti ca nu reusesc sa tin pasul cu voi, norocoasele ale caror titi sunt dorite...

NB gagici... poate o sa am vreme macar sa va salut in fiecare zi, daca nu sa activez ca alta data!

pt mamici si pt bebici!



Plateea, fluturas drogat, dependent de doza zilnica de iubirea celor 2 baieti din viata mea, bbTo ochios, si tati pentaxist ! Viata mea e mai frumoasa, cu fiecare zi care trece!

www.flickr.com/photos/23363511@N05/" target="_blank">bbTo
povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui plateea

alergati de parca va urmareste ciclonul...
abia am ajuns la zi cu cititul, n-am nici o sansa sa raspund, poate de acum...

noi tot cu pompa... tot cu pompa... 7-800 de ml/zi, imi omoara tot timpul. de aia sunt vesnica absenta! bine mai era cand voia strumful titi... soarta... horoscopul...

va pe toate, si sper sa nu ma bateti ca nu reusesc sa tin pasul cu voi, norocoasele ale caror titi sunt dorite...

NB gagici... poate o sa am vreme macar sa va salut in fiecare zi, daca nu sa activez ca alta data!

pt mamici si pt bebici!



Plateea, fluturas drogat, dependent de doza zilnica de iubirea celor 2 baieti din viata mea, bbTo ochios, si tati pentaxist ! Viata mea e mai frumoasa, cu fiecare zi care trece!

www.flickr.com/photos/23363511@N05/" target="_blank">bbTo
povestea unei pastai...numita bbTo


oooooooo...lume noua, lume noua

800 ml???

ce face pastaiutza?

imi propusesem sa te smstresez maine daca nu dadeai nici un semn de viatza!

_
AMR 8..da' vreau sa le pastrez

www.flickr.com/photos/44547000@N05/sets/72157623480595103/" target="_blank">IURIA INIMII MELE.. (01 martie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica

buna, fetelor

nu stiu daca ati patit-o sau nu, dar printul meu a zis "ma-ma"
pe 13 martie nu l-am auzit eu care trebaluiam, ci sotul. si nu l-am crezut.
ieri, tot cu treaba ( calcam rufe) si vorbeam cu bb. la un om dat, cand nu mai vorbeam cu el l-am auzit iar "ma-maa"

sunt happy


Mihaela, de Florin Cristian (16.12.2009) (poze) si (... povestea nasterii piticului)

"Consecintele furiei sunt cu mult mai grave decat cauzele ei" (Marcus Aurelius)



Bravo!! Felicitari ma-mi-co!

_
AMR 8..da' vreau sa le pastrez

www.flickr.com/photos/44547000@N05/sets/72157623480595103/" target="_blank">IURIA INIMII MELE.. (01 martie 2010)

Mergi la inceput