Pufuleti ianuarie - februarie 2010 (7)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui haircut

Am facut si noi baita broscutei...cu tarate...si apoi unsa cu Avene trixera...asta a adus tati acasa in seara astadaca ii trece copilului fata, sa vezi discutii, de la taratele mele, ba de la crema mea....macar sa fie fatzuca ok.



de Maia Ilinca (29.01.10)


_
AMR 8..da' vreau sa le pastrez

www.flickr.com/photos/44547000@N05/sets/72157623480595103/" target="_blank">IURIA INIMII MELE.. (01 martie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

tu feteeeeeeeeeeeeeeeee
cine doamne iarta-ma se uita la pozele noastre pe webshots???????????????
eu am mai mult de 1500 views la albumul meu......................holy heaven!!!!!!!!!!!!

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze







_
AMR 8..da' vreau sa le pastrez

www.flickr.com/photos/44547000@N05/sets/72157623480595103/" target="_blank">IURIA INIMII MELE.. (01 martie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica

buna, fetelor

nu stiu daca ati patit-o sau nu, dar printul meu a zis "ma-ma"
pe 13 martie nu l-am auzit eu care trebaluiam, ci sotul. si nu l-am crezut.
ieri, tot cu treaba ( calcam rufe) si vorbeam cu bb. la un om dat, cand nu mai vorbeam cu el l-am auzit iar "ma-maa"

sunt happy


Mihaela, de Florin Cristian (16.12.2009) (poze) si (... povestea nasterii piticului)

"Consecintele furiei sunt cu mult mai grave decat cauzele ei" (Marcus Aurelius)


UAUUU!!!! La faza asta Florin a fost mai "precoc" decat Gargaritu'! Cristies watch out!

Felicitari!!! Poate il si inregistrati, asta da amintire de la o varsta asa frageda

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui oani_2002

Citat:
citat din mesajul lui cristies
Felicitari pentru curatenia generala si pentru sport. Si ti-am vazut familia... superbi sunteti!

Lorex, ce mai face Iuria?

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


Multumim frumos
Sportul se necesita din motive de AMR, pe care, daca mi-oi face curaj
le-ai posta tot dupa ce pleaca mama si se termina cu dulciurile, cozonacii si checurile "ca la mama acasa"

lorex, chiar asa, ce mai face Iuria?

Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)


ar sta non-stop cutztz in gura azi i-am dat san de peste 12 ori...ma termina

Multumim de intrebare!!

_
AMR 8..da' vreau sa le pastrez

www.flickr.com/photos/44547000@N05/sets/72157623480595103/" target="_blank">IURIA INIMII MELE.. (01 martie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

NB gagici, ma bag la un episod din Tudori!

_
AMR 8..da' vreau sa le pastrez

www.flickr.com/photos/44547000@N05/sets/72157623480595103/" target="_blank">IURIA INIMII MELE.. (01 martie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Eu ma bag la somnic, poate prind un pui de somn pana la 12-1, sa vedem cum mi-o fi norocul, ca gaza mea nu a papat prea bine dupa baita, deh cu juma de ora inainte de baie era inca mufat ca urla ca din gura de sarpe, so... vad eu la pampers cat de mult a mancat el..

Astazi a dormit 2 ore neintors pe mine (dupa ce mai dormise in patut si afara inca 2), se vedea dupa el ca ii e foame, ca facea miscarile de supt in somn, insa nu se trezea de nici o culoare, deh e bine la mami pe tzitzi

Somn usor si o noapte cat mai lina va doresc!

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

MA-MA LA 3 LUNI!?!!! SA LESIN SI ALTA NU!!!

Si eu care ma laudam ca tudorica al meu s-a saltat in fund... asta ma lasa muta!

FELICITARI!

Cred ca ai picat pe spate... numai cand imi imaginez mi se inunda inima de bucurie!!!

VAND 3 INFACOL CU 50 LEI SI LIVRARE IN BUCURESTI SAU IMPREJURIMI... SUPEROFERTAAAA 3 LA 50, CINE MAI DORESTEEE....

Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
toate pozele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Vad ca sunt singura pe aici...

Nu ramane decat sa fac monolog.
Sinteza zilei:
Azi am primit mult asteptata vizita a Decenuelei+Luca bebe cuminteeee
Au fost foarte cuminti, si ne-au lasat sa barfim in voie , mai greu cu mancatul.. avem si poze, le pun maine ca ma doare spatele si nu ma mai dau jos din pat.

Am achizitionat ABTRONIC X2, si mi-a incins abdomenul si spatele... vom vedea rezultatele in timp (o luna) dar imi place mult cum se simte, se vede clar ca lucreaza si ma bucur, ca mi-era teama sa nu arunc banii pe fereastra.

Cura merge in continuare, azi am luat 2 feliute dintr-un chec ceva... asta este dar seara nu am mancat deci am echivalat.

Vreau sa plec din bucuresti, as merge la munte... oriunde sa schimb peisajul, hai vara, vino, plec la bunici... abia astept!

Noi am intrerupt Vigantol, se pare ca tudor nu il tolereaza, ii da stare de moleseala si e plangacios... deci tb inlocuit cu altceva, poate vitamina D3.

Va pupam, sanatate tuturor bebeilor si mamicilor, odihna cat mai multa!

VAND 3 INFACOL CU 50 LEI SI LIVRARE IN BUCURESTI SAU IMPREJURIMI... SUPEROFERTAAAA 3 LA 50, CINE MAI DORESTEEE....

Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
toate pozele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Andrelina nu esti singura da mie mi se inchid ochii, abia citesc si strengaru meu ranjeste si are kef d joaca!

vin cu tine! mergem sa bem o cafea la Sinaia?

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui oani_2002

Citat:
citat din mesajul lui cristies
Felicitari pentru curatenia generala si pentru sport. Si ti-am vazut familia... superbi sunteti!

Lorex, ce mai face Iuria?

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


Multumim frumos
Sportul se necesita din motive de AMR, pe care, daca mi-oi face curaj
le-ai posta tot dupa ce pleaca mama si se termina cu dulciurile, cozonacii si checurile "ca la mama acasa"

lorex, chiar asa, ce mai face Iuria?

Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)


ar sta non-stop cutztz in gura azi i-am dat san de peste 12 ori...ma termina

Multumim de intrebare!!

_
AMR 8..da' vreau sa le pastrez

www.flickr.com/photos/44547000@N05/sets/72157623480595103/" target="_blank">IURIA INIMII MELE.. (01 martie 2010)



nu am numarat, dar probabil ca tot de atatea ori am stat si eu cu el la san. cam la o ora, o ora jumate, intercalat cu colici. perfect, as zice eu! ii dau de 2 zile espumisan l, nu am impresia ca ar fi mai bine. maine cred ca nu ii dau, sa vad daca e vreo diferenta. of, tare mila mi-e de el cand urla de durere, aproape ca spune auu, si ma prinde, si ma strange...of...
ma intreba alexuzzza de jucarii...noi i-am luat doua zornaitori, dar nu il impresioneaza inca. mai are niste plushuri la care se uita si dupa care intinde manutele si da din picioare...ff simpatic...nu tot timpul, bineinteles.

mama lui STEFAN

Mergi la inceput