Pufuleti ianuarie - februarie 2010 (7)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

dupa cum banuiam, la 1 Andrei a dat desteptarea. acum nu mai plange din toti bojocii, ci doar scanceste suficient de tare incat sa te prinzi ca lui i-e foame domne'...
Acusica am terminat si mai stau un pic la un biscuite si un laptic ca sa ma asigur ca nu il apuca sughiturile. mi-e o frica de sughituri, mai ceva ca de vomi-vomi. Nu il vad sa reuseasca singur sa se opreasca asa ca il pazesc mereu ca, in cazul in care il apuca, sa fiu pe faza

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Neata!

Pentru fetele somnoroase, o dulce cu mult lapte

Acusica am terminat din nou de mancat (doar titi ) si dormim.
Nu cred ca il tine mult, ca a adormit in mijlocul actiunii, ca sa zic asa

Azi e zi mare, mergem la vaccin, am niste emotii de cum va reactiona dupa, cu febra si alte simptome etc...

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Buna dimineata fetele ..

Vai ce mi-ar trebui mie o maaaaaare cafea acum

Abia am ajuns aksa si deja am o noapte alba .. nu stiu dak am dormit o ora adunat ... El e fooarte cuminte saracutul .. doarme .. dar cand doarme scoate niste sunete tare ciudate .. scartzaie .. iar eu nu pot sa dorm in scartzait .. si nici cu lumina aprinsa .. of si ce mi-a mai plans de foame ..

Mai devreme l-am pus in pat cu noi si ne uitam la el amandoi rupti de somn iar el zambea .. ce-i pasa

Am avut in spital mari probleme cu colicii .. am dat infacol .. ce sa mai .. maaare inventie infacolul asta

Cam atat despre noi .. astept acum sa vina mama ca sa pot sa dorm si eu ntel ca la noapte iar am program

de Yannis Andrei ( UN ADEVARAT LUPTATOR)23.01.2010 / ora 17:55


DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!

Poze
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149388
(povestea nasterii pisoiului)




O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui al3csa

Buna dimineata fetele ..

Vai ce mi-ar trebui mie o maaaaaare cafea acum

Abia am ajuns aksa si deja am o noapte alba .. nu stiu dak am dormit o ora adunat ... El e fooarte cuminte saracutul .. doarme .. dar cand doarme scoate niste sunete tare ciudate .. scartzaie .. iar eu nu pot sa dorm in scartzait .. si nici cu lumina aprinsa .. of si ce mi-a mai plans de foame ..

Mai devreme l-am pus in pat cu noi si ne uitam la el amandoi rupti de somn iar el zambea .. ce-i pasa

Am avut in spital mari probleme cu colicii .. am dat infacol .. ce sa mai .. maaare inventie infacolul asta

Cam atat despre noi .. astept acum sa vina mama ca sa pot sa dorm si eu ntel ca la noapte iar am program

de Yannis Andrei ( UN ADEVARAT LUPTATOR)23.01.2010 / ora 17:55


DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!

Poze
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149388
(povestea nasterii pisoiului)




O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"


Curaj! Primele nopti sunt cele mai grele, va obisnuiti voi sa il "cititi" pe micut, ce vrea si la ce ore

Eu ma gandesc ca, oricat de mult m-ar tine treaza si oricat de mult m-ar solicita, am facut o minune si este un privilegiu sa il cresc, asta e tot ce conteaza, restul sunt detalii... si asa parca nu mai simt oboseala si toate cele

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza si de laa noi...ms de cafea ratusco

sunt la zi cu cititul...insa nici n u mai stiu ce trebuia sa rspund.
ramasesem la ziua de duminik cand i-am luat din core un centru de activitati , un carusel....o porcarie...un trening...cosmeticale si jucarioare mai mici...momentan e mai incantat de imperfectiunea peretilor din casa, de tamplarie...de oglinzi..

se simte mai bine..nu maoi vomita atata, ba chiar f putin daca nu se agita...insa aseara...de la 2 se perpeleste...sunt zombie..am fost in vizita la patriot...unde s-a simtit f bine. i-a cumpaat mami lui muuulte jucarii f frumu...iar andre-lina e o scobitoare mai fetelor...iar daca isi..lucreaza si putinul de burta care cica se vede e...fara cuvinte...o urasc...nu ma mai duc la ei...glumesc...
oricum...desi ne-am mai vz...stiti care e activitatea care ne-a luat cel mai mult timp? tinutul la titi...

mamidepuiuti....am plans cand am citit povestioara cu banii...cat de adevarat...cat am ucr in invatamant...copiii ai caror parinti erau plecati la muncain strainatate...erau f marcati...la fel si cei cu parinti f ocupati...of...ei au nev de atata dragoste....

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....din cate-au fost, 25, ...mai ramasesera 15....se mai suparara 6....si ne luptam cu 9 ( si-apoi inca vreo -4 ar fi ideal)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

'neatza tuturor! sper ca ati avut o noapte cu cel putin o ora de somn si eu as bea o cafea cu lapte, dar ma multumesc doar cu laptele alaturi de o felie maaaare de cozonac. apropoo, in ultimele 2-3 luni de sarcina, mancam ca nebuna cozonac cu lapte, de radeam ca o sa-i spunem lu asta mic "Cozo"
sa avem o zi frumoasa, a iesit si un mare soare (cel putin in bucuresti). colici cat mai putine si mai usoare!

mama lui STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Neata!

Pentru fetele somnoroase, o dulce cu mult lapte

Acusica am terminat din nou de mancat (doar titi ) si dormim.
Nu cred ca il tine mult, ca a adormit in mijlocul actiunii, ca sa zic asa

Azi e zi mare, mergem la vaccin, am niste emotii de cum va reactiona dupa, cu febra si alte simptome etc...

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

noi o sa facem vaccin vineri. si eu am emotii pentru mititel...cat mai putine reactii adverse

mama lui STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

neatza fetele

multumim de cafea

astazi facem si noi vaccinul, avem emotii

-----------------------------------------
Dragos-Andrei...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

'neata si multumim de ratusca. Sper sa nu planga azi la vaccin. Ptr ce vaccin ati optat?

micki_mica - e SF ce povestesti tu ... ma-ma il declaram vorbaretul gastii. In ritmul asta peste doua luni ne face o compunere .

al3csa - Bine ati ajuns acasa! Sunteti in programul de acomodare ... Este nevoie de o mamica foarte relaxata. Ai grija ca se aduna oboseala si pe urma e mai greu sa-ti revii.

plateea - si eu ma gandeam zilele trecute la tine. Mult succes la pompat si te asteptam sa ne mai spui ca esti OK.


Spor la treburi fetele! Ma apuc si eu de calcat si sa vedem ce fac de mancare ...







Xela, mamica de Andreea (11.08.2007) si Cristian (30.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanaG spune:



prezent la apel
beatrice

mai intai avem niste colici f urate, infacol nu mai face fata, la inceput a mers acum e 0

bb imediat face kk moale si io numai stiu ce sa mai mananc ca mie frica dupa diareea aia , nu mai manac nici oua nici lapte nici fructe adica nu mai mananc mai nimic

si am inceput sa ma ocup de botez
vreau sa fac invitatiile cu poza lu bb, am avut deja o sedinta foto, dar m-a obosit si tot nu mi-a iesit ceva suuuper cum vreau eu

o sa mai pun niste pozici

incerc sa mai recuperez din urma

si era sa uit
am la predarea stafetei

multe pt fete

Dana, mamica de Dragos Andrei (27.12.2009)
http://picasaweb.google.com/dandana.grigore/DragosAndrei#

Mergi la inceput