Pufuleti ianuarie - februarie 2010 (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

Citat:
citat din mesajul lui haircut

Citat:
citat din mesajul lui oani_2002

prima?
Vreau si eu prima o data


Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)


Felicitari si multumim de laude si de gandurile bune din ziua operatie

Lorex, Cristies multumim

Nicole, multumim de capitol, sa fie plin de bucurii

Plimbat copil, luat tarate, pregatita de atac Imi mai spune cineva exact cum sa le prepar?Scuze daca va stresez Cu apa in care le fierb trebuie sa o clatesc sau o folosesc la toata baia? si daca o spal cu apa aia, nu mai folosesc cosmeticalele? Cam ce cantitate de tarate fierb?in cata apa? Multumesc de pe acum cui are rabdare sa-mi raspunda



de Maia Ilinca (29.01.10)


Eu am pus cate o cana de 250 gr tarate la 1l de apa. Puneam apa la fiert si cand incepea sa fiarba puneam tarata si o infuzam...ca la ceai. Dupa vreo 15 minute strecuram si puneam jumate din cantitatea rezultata la baie si jumate in apa de clatit. Pe fatza o stergeam direct cu infuzie nediluata. La inceput o sa ai impresia ca se accentueaza iritatia, sa nu te sperii...cand se calmeaza roseata dispare cu tot cu bubite. La mine a trecut de tot intr-o saptamana, dar se vedea imbunatatirea de la o baie la alta. Iar in rest am folosit aceleasi produse...eu pentru baie am 'lotiune de spalat de cap pana-n picioare' de la Nivea, iar pentru masajul de dupa am tot Nivea, crema pentru fata si corp. dar astea nush cat conteaza...importanta e tarata. sa scapati de iritatie...

mami de strumfita scumpa Daria-Ioana

pozicile mele



sar'na de raspuns...


cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Salutare!

Of, nu mai prididesc cu cititul, aveti un ritm, de parca suntem tot la odisee, nu la scutece!

Mai am cateva pagini din capitolul asta, parca vad ca pana termin deja e capitol nou

Pe fuga asa, multumesc frumos Alexutzzza si Cristies pentru invitatie, chiar ma pregateam sa cant "Nimeni nu ma vrea..."

Si la faza cu cantaritul, la inceput asa faceam si eu, aproape zilnic. Ce sa va zic, era sa fac atac de cord cand, la venirea acasa, am cantarit copilul si, in loc de 2,800 cat scria pe foaia de externare, cantarul arata 2,400. Am facut instant criza de nervi! Ca sa ne prindem ulterior ca era pus cantarul pe o suprafata moale si arata aiurea-n tramvai!
Eu, ca sa nu ma mai tenteze cu cantaritul, proba suptului etc, l-am pus in ambalajul lui original si il tin in sufragerie, deci nu in camera copilului si il scot doar o data pe saptamana maxim de 2 ori ca sa il cantaresc. Ideea e ca mi-e atat de complicat singura fiind sa scot cantarul din cutie, sa dezbrac copilul etc, incat am renuntat la a-l mai folosi zilnic. Poate merge si la voi


Editez: deci cum ziceam, deja capitol nou!
Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:



capitol nou????? deja????

am facut super plimbare ... am 2 copii super cuminti

am facut o groaza de cumparaturi,drept urmare am cheltuit o gramada de bani

am luat centru de activitati...e super incantata micuta,e cuminte akm,isi admira cadoul
pap si eu si revin

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

vrem poze cris marioooooooooo

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem


Eu am pus cate o cana de 250 gr tarate la 1l de apa. Puneam apa la fiert si cand incepea sa fiarba puneam tarata si o infuzam...ca la ceai. Dupa vreo 15 minute strecuram si puneam jumate din cantitatea rezultata la baie si jumate in apa de clatit. Pe fatza o stergeam direct cu infuzie nediluata. La inceput o sa ai impresia ca se accentueaza iritatia, sa nu te sperii...cand se calmeaza roseata dispare cu tot cu bubite. La mine a trecut de tot intr-o saptamana, dar se vedea imbunatatirea de la o baie la alta. Iar in rest am folosit aceleasi produse...eu pentru baie am 'lotiune de spalat de cap pana-n picioare' de la Nivea, iar pentru masajul de dupa am tot Nivea, crema pentru fata si corp. dar astea nush cat conteaza...importanta e tarata. sa scapati de iritatie...

mami de strumfita scumpa Daria-Ioana

pozicile mele




Multumesc mult pentru raspuns in seara asta incepem distractia eu oricum o spalam in ceai de musetel, o sa pun si tartele acolo, nu cred sa strice combinatia. Pe restul corpului e absolut ok pielea, numai pe fata si putin pe gat are probleme. Pupam strumfita scumpa



de Maia Ilinca (29.01.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Si buburuza mea are o astfel de iritatie pe nasuc si sprancene. Dr. mi-a zis ca e ok si trece de la sine. O sa incerc si eu taratele. Sper sa ii treaca mai repede.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario



capitol nou????? deja????

am facut super plimbare ... am 2 copii super cuminti

am facut o groaza de cumparaturi,drept urmare am cheltuit o gramada de bani

am luat centru de activitati...e super incantata micuta,e cuminte akm,isi admira cadoul
pap si eu si revin

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...




Sa va fie de bine plimbarea si cumparaturile. Sa se bucure pitica de cadou.
Asteptam poze






Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

noi am fost la vaccin cu piticul si cu cel mare cu rosu in gat mai criu la noapte ca acu e piticul suparart tare

Mihaela mami mandra de baieti Andrei Gabriel(02.05.2005), Petru Catalin (15.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Eu de ce nu reusesc sa vad pozele lui Oani?






Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Am trimis pe mailul comun niste poze cu Mara si am pus pe contul comun aceleasi poze sa ne vedeti. Acum am terminat treaba si plecam acasuca.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin
Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena si Mara Letizia

Mergi la inceput