Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (144)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Mi bebelina hai ca vreau si eu daca mai aveti un rest de ; am facut si eu papa, supa crema de legume, scos cupil afara, impins carut prin zapada uda, hranit si culcap cupil. Are o noua chetie acush-sa adoarma pe mine, mamaaa ce suparare ca l-am mutat, plans, urlat, trezit apoi dupa un timp readormit. Deci cateva minute de forum.

Cu painica, daca ai cartea ai si retetele mele , eu incerc sa nu cedez, vb Lauritei mirosului, iar de facut fac asa retete mai ne-delicioase, gen integrala si alba. Daca faci din aia cu lapte (nu lapte praf) o mananci pe toata, Doamne iarta-ma!

Doloress mai se tin scai belelele de voi! Asteptam vesti, sincer as prefera sa aud de vreo boala a copilariei decat de alergie.

Alysh te invidiez, ce mi-as dori sa merg la avatar 3D! Dar nu, nu se poate, poate cand mai vine mama, desi imi zicea Cristi ca-i vorba sa interzica filmul, ca s-au sinucis niste copii, parca; oricum, acum as da orice sa merg macar la mall, la caref, la ceva, e groaznic fara masina, mai ales pe vremea asta.

Luminel sa nu mai zici vorbe de alea, da? Daca nu suntem aici si pt momente de tristete atunci pt ce ?

Va pup pe toate, merg pe alte taburi cat mai doarme bibicu, caut niste retete ca efectiv in ultimele 4 saptamani am gatit tot ce se poate gati!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008



Copilul nu datoreaza parintelui viata, ci cresterea (N.Iorga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Buna fetelor..

Am si eu o intrebare, ca vad ca ati facut unele test papanicolau (asa presupun) de curand.

Am facut si eu marti, totul a fost ok pana mai ieri cand a inceput sa ma cam doara. In rest nimic.


Vad ca multi pitici sunt cam bolnaviori, sanatate multa si la parinti si la copilasi.

Ne inscriem si noi din pacate in cerc...am fost si la urgente, l-au chinuit putin insa cert e ca dupa aia parca era nou. Macar putea respira.

Hai ca va las, aveti grija de voi si de piticcuti




Felicia, mami de scufundac atomic, Gabriel (23 Mai 2008)
Nasterea lui Gabriel
_

Fericirea e o alegere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

DOLORES asteptam sa vii sa ne spui ce are !! ma gandesc la varicela,cu febra..

FECIAN-pot aparea dureri si sangerari dupa citologie,oricum daca ar fi ceva in neregula,apare tot la analize.orice infectie,orice inflamatie,daca ar fi.sper sa ai analizele in regula !

13+
Sofía (2ian2007) ,Andrés(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Am terminat mancarica, m-am si epilat, am adormit obraznicuta si acum....curatenie...Bai deci nu pot sa cred ce debandada a facut fiica-mea in timp ce ma epilam.....toata casa era numai betisoare de urechi, pampers, caciuli, masinute, oje, acetona, pila de unghii, firmituri...Aelita, cred ca astia mici ne vor neepilate, zau asa...Ce norocoasa a fost Alish ca nu l-a avut langa ea pe Vladuc la sedinta de epilat....
Fug la curatenie ca acusi se trrezeste.....

Deliutza Broscutza

Deliutza micutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

hello, hello

Mama, ce de fete cochete si harnicute...bravo voua!...eu am facut ieri curatenie, azi e zi de relash, dar maine presimt ca iar se va impune sa fac...mancare fac mai pe seara...cred ca ma bag si eu la un pensat

Doloress, cum sunt bubitele? il mananca? Sanatate multa! si, cu intarziere, La Multi Ani! sotului (am vrut sa zic si ieri dar am uitat)

Alysh, spor la shopingareala

Apropo de papanicolau, eu nu-mi aduc aminte sa fi sangerat vreodata dupa

Si, cum mai e putin, un week-end placut a doresc!

Lumi, mami de bombonica Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Citat:
citat din mesajul lui aelita

DOLORES asteptam sa vii sa ne spui ce are !! ma gandesc la varicela,cu febra..

FECIAN-pot aparea dureri si sangerari dupa citologie,oricum daca ar fi ceva in neregula,apare tot la analize.orice infectie,orice inflamatie,daca ar fi.sper sa ai analizele in regula !

13+
Sofía (2ian2007) ,Andrés(22mai2008)



Mersi mult de raspuns. Deci e normal. Ma gandeam eu...dar vroiam sa fiu sigura



Felicia, mami de scufundac atomic, Gabriel (23 Mai 2008)
Nasterea lui Gabriel
_

Fericirea e o alegere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Salutare fetele,

Uff iar copilasi cu probleme...
Doloress: probabil e de la antibiotic, bubitele apar la efecte secundare...putea sa fie si mai rau....brrrrrr
Sa dea DD sa-i treaca ca tare mult se chinuie saracutul si nu mai zic de voi.
Noi cand am fost cu cea mare cu febra pe o perioada lunga am ajuns chiar si la un vraci care avea puteri chipurile ...ne-a zis ca nu are nimic fata ca poate e prea infofolita ca el are un copil care face baie in piscina iarna afara..... Am plecat de acolo cu oarece sperante ca va fi bine si a doua zi eram internati in spital.

Fecian: sanatate piticului!!!

Eu maine ma duc la un botez si nu stiu nici cum sa ma imbrac nici care mai e piata ca sa zic asa. Voi stiti?




pisica mama de Ana Maria(3.08.2003) si Elena Ruxandra(28.05.2008)
povestea noastra:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137959

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

apropo de papanicolau eu nu-mi aduc aminte nici cand l-am facut....hahahha


pisica mama de Ana Maria(3.08.2003) si Elena Ruxandra(28.05.2008)
povestea noastra:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137959

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Citat:
citat din mesajul lui BELLEANE

Salutare fetele,

Uff iar copilasi cu probleme...
Doloress: probabil e de la antibiotic, bubitele apar la efecte secundare...putea sa fie si mai rau....brrrrrr
Sa dea DD sa-i treaca ca tare mult se chinuie saracutul si nu mai zic de voi.
Noi cand am fost cu cea mare cu febra pe o perioada lunga am ajuns chiar si la un vraci care avea puteri chipurile ...ne-a zis ca nu are nimic fata ca poate e prea infofolita ca el are un copil care face baie in piscina iarna afara..... Am plecat de acolo cu oarece sperante ca va fi bine si a doua zi eram internati in spital.

Fecian: sanatate piticului!!!

Eu maine ma duc la un botez si nu stiu nici cum sa ma imbrac nici care mai e piata ca sa zic asa. Voi stiti?




pisica mama de Ana Maria(3.08.2003) si Elena Ruxandra(28.05.2008)
povestea noastra:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137959


Ai mei au fost acum vreo luna la un botez.Au dat 1000 ron, nu erau rude sau ceva f apropiati...era nepotul unui fost coleg de-al tatalui meu. Acum depinde si la ce local, cat e tacamul, cum e muzica...

Deliutza Broscutza

Deliutza micutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

mi_bebelina: mersi de raspuns;


Ref la paine ...cam cat de mare iese?

pisica mama de Ana Maria(3.08.2003) si Elena Ruxandra(28.05.2008)
povestea noastra:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137959

Mergi la inceput