Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (144)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Neata

Mi_beblina ms de cafea. CU painea e adevarat, ma mai pot abtine, dar dulciurile sunt marele dezastru nici nu simt ca le mananc, oricat de dulci ar fi
Doloress vai de voi! cred ca m-ar apuca deprimarea... cum ma apuca cu infectia asta urinara sau ce e de nu mai scapam de ea, ne da ba proteus, ba piocianic, ba iar proteus...nu mai pot... Sanatate multa!!
O fi facut vreo boala a copilariei??
Ali spor la treaba si distractie frumoasa azi la AFI. Du-te si la Sgt Majeure. e la etaj, pe partea stanga cum mergi spre rotonda aia unde e si miniblu si au fel de fel de expozitii...macar sa arunci un oki. te mueres! Iar cu kg, lasa-ma, am ajuns la 66! Abia astept si eu sa slabesc, nu mai pot sa ma vad cu burta. MAine mai fac niste poze daca reusesc


Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 28+ Ilinca Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

He-he,ori numai eu si Alish ne-am trezit pentru ca avem treaba, ori celelalte fete triseaza si nu au mai intrat aici ca au inceput treaba mai de dimineata ...
edit: ups, stai ca a aparut si Laurica insomniaca

Deliutza Broscutza

Deliutza micutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

neata si de la noi.
Mi_bebelina, multumim de cafea si spor la trebi.
Sis, taci mai ca mai ai putin, esti f bine in luna a 7-a ce-ai fi vrut?
Alysh, chiar era sa te intreb ce mai cauti la Avatar ca l-ai vzt deja de 2 ori...dar asa mai merge ...spor la cumparaturi...te invidiez sa stii
DOloress, sper sa nu fie totusi alergie la antib...poate totusi cum a zis sis, vreo molipsitoare, desi astea nu prea apar iarna...

Matei e mai bine, nu prea mai tuseste, pina luni sigur va fi ok si-l pot duce la cresa...abia astept sa ma epilez si eu si sa merg la un control la gineco..plus ca vreau sa fac o curatenie in toata casa..

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

fetelor, apropos de control la ginecolog, la ultimul control am sangerat dupa. O fi fo mai minutios dr-ul, fiind dupa operatie, dar... vi s-a mai intamplat?
ca la mine e prima data si eu sunt paranoica...



o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Cleo...mie nu mi s-a mai intimplat dupa control, ins chimb am avut si eu 2 firisoare de singe pina sa-mi vina ciclul ultima oara. Nu mi se pare ok, de aceea vreau sa merg.Druui i-ai spus treaba asta?

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Cleo...mie nu mi s-a mai intimplat dupa control, ins chimb am avut si eu 2 firisoare de singe pina sa-mi vina ciclul ultima oara. Nu mi se pare ok, de aceea vreau sa merg.Druui i-ai spus treaba asta?

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


nu i-am zis, merg din nou peste 1 sapt sa iau rezultatele. Deci voi zice atunci.



o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Sa va tin la curent : am aspirat casa, m-am epilat si pensat. MAi am de dat cu mopul, sters praf + calcat o tona, sters pe la bucaratie+ baie....off, cred ca ma apuca seara. Si ziceam ca o sa citesc azi..nu cred ca mai am timp. :(

Laurita,daaaaaaaa, ma duc la Sergent Majeur, cum sa nu. M-ai facut curioasa. Bine ca mi-ai spus unde e.

Mi bebelina, spor la ttrebutza si tie

Simo, ma bucur ca Mateiut e bine. II ai pe-amandoi la cresa/ gradi, n-ai treaba, ai si perioade de relax. Lasa ca-l dau si eu pe Luca la un an la cresa si o sa am un an in fatza de refacere. Chiar dc vor fi perioade de raceli, dar sigur se vor strecura si zile libere....visez, visez...dar mai e pana atunci. Sanatosi sa fim!

Cleo, o singura data am sangerat dupa control dar atunci mi-a luat si pt Papanicolau. A harjait cam tare

ALI, mami de Vlady si 22+ cu Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Cleo, bine atunci. Oricum la tine dupa control imi pare mai justificat, dar la mine asa aiurea.... si io-s paranoicaAauuu!!
Alyshasa e racelile la inceput iti dau de furca, dar pina nu-i expunem si la asta nu se imunizeaza.Si conteaza intr-adevar sa-i duci undeva, sa ai citeva ore bune, chiar dc ii mai tii si pe acasa.

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alysh


Cleo, o singura data am sangerat dupa control dar atunci mi-a luat si pt Papanicolau. A harjait cam tare

ALI, mami de Vlady si 22+ cu Luca



evident, si la mine... ca de data asta asistenta a fo cu batul . Nu e la fel de finutza ca dr




o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Buna fete harnicute!

Ca numai harnicute pe aici: caratenie, mancare ... Bravo voua!

Eu nu ma laud decat cu mersul la cump. cu Annika dupa mine. Ca a luat si mama virusul adus de Lara de la gradi si e bolnava, asa ca sunt singura.

Noi ne-am planuit deja vacanta la mare, sotul e super organizat, el planuieste mereu totul cu n luni inainte - mergem 3 sapt. in Creta - e un apart direct pe plaja f. fain cu multa umbra, am mai fost si acum 3 ani si ne-a placut mult
Asa ca acum ma mai incalzesc si eu cu gandul la soare si plaja

Doloress, poate o fi o boala a copilariei, sau oo fi avut febra de 3 zile, care apoi se incheie cu bubite
multi si tinem pumnii sa fie bine (la multi ani si sotului!)

Adriana

Mergi la inceput