Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *46*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Mangulico ce poze faine.....sa stii ca i-a mai crscut parul lui Piski asa ca sunteti pe drumul cel bun
Tare frumusel plovarasul ala alb cu reni ...oare de ce am fost atat de incapabila si nu i-am luat si lui David ? ca stau acum si salivez la pozele tale ca altceva
Si asa s-a rotunjit la fata...se vede ca are papa bun la discretie.
Sa dea Dumnezeu a voastra sa fie casa aia daca ti-a placut ca noi venim ....ne ia mai mult pana de organizam dar venim.
Si daca e nevoie il trimit si pe David sa va ajute cu mutatul, la un dulap, o canapea....dinastea barbatesti ca doar are mami baiat mare la usa
Nu poate sa-l lase singurel pe prietenul lui Aidan, nu ?


Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


ia trimite-l maine cu prima cursa. sa stii ca purtam cu mandrie costumasul si toata lumea ne admira. asa ca multumim pentru cadul minunat si foarte inspirat.




MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Citat:
citat din mesajul lui andraiulia

Mda, asa-s eu, prezint intotdeauna numai ceea ce-i frumos. Asa am facut mereu. Dar usor nu-i, stiti si voi. La noi este frumos ca suntem tineri, insa nu suntem inca independenti. Si cum ai nostri au inca ceva de spus, apar conflicte. Intre ei, in principal, dar prin noi. Pentru ca sunt diferiti, pun accent pe lucruri diferite. Si sunt si extrem de orgoliosi. Iar noi...nu suntem ca ei. Suntem mult mai toleranti, mai deschisi, mai ales Cristi. Si cum ultima data cand ne-am intors de la munte, am avut un mic conflict care nu avea treaba decat cu ai nostri, mi-am dat seama ca nu voi lasa niciodata parerile lor sa ne afecteze pe noi. Nu ne-am certat niciodata si sa ajungem s-o facem din cauza lor?? Acum tema este botezul. Sper sa se incheie cu bine. Ar fi simplu daca am fi doar noi doi.




eeee, uite cu randurile astea deja pari mult mai umana ...ca deja te suspectam ca e ceva in neregula cu aspectul vostru....
Glumesc, stii prea bine, asa cum spui te cred ca e nasol.....dar imediat veti avea si voi parte de independenta si veti descoperi ca si atunci se pot baga parintii si pot sa-si dea si ei cu parerea si multe altele.....dar macar daca vrei faci asa, daca nu, nu.
Iti doresc succes si incearca sa explici oricui, chiar daca e mama chiar daca e soacra ....ca Sophie e a voastra si voi sunteti mama si tata, familia e a voastra chiar daca e tanara si vreti sa faceti asa...
Eu ma pregatesc de pe-acum pt pozele de la botez.....probabil ca ne vor trebui Raluco....doze multe de medicament dinacela maica

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


Multumesc.
Din fericire, in ceea ce-o priveste pe Sophie, nu se baga. Inca. Problema este ca eu sunt usor influentabila. Vreau pur si simplu sa fie pace si atat.(eu si miss-ele ) Si ca zodii, sa vezi. Mama-leu, soacra-leu, mama ei-leu, tata-leu(el este mai putin implicat), sotia-sagetator, sotul lui mum-sagetator. Eu sunt rac si Cristi scorpion. Singurii oameni temperati si obiectivi sunt Iulian(sotul lui mum) si Cristi. Pe Iulian l-am ales ca nas, imi este atat de aproape si el este cam baza din toate pctele de vedere. Si mum, normal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

croco mami, vezi ca e link pe prima pagina parca, a pus mangulica....
Eu nu am putut sa vad manusile

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Eu ma pregatesc de pe-acum pt pozele de la botez.....probabil ca ne vor trebui Raluco....doze multe de medicament dinacela maica

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009




Xanax clar si io-mi iau si cateva ciocolate d-alea bune sa-mi inec amarul cu ele...


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Deoacamdata este inevitabil sa se implice si ei, pt ca totul s-a intamplat f brusc. Si fiecare simte ca cineva ii ia copilasul. In cei 4 ani cat am fost doar prieteni, a fost perfect. Relatii perfecte. Acum s-a schimbat treaba. Sper sa fie doar temporar....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

croco mesajul meu de pe prima pagina incepe cu 2 linkuri.

andra dificil cu parintii astia ca, desi ne vor binele, uneori pot face exact invers. important este, cum ai spus si tu, sa nu lasati sa va afecteze in vreun fel. si asteptam cu drag poze de la botez.

eu acu' ma duc la somn ca acusi vrea lapte.

luci multumesc. intr-adevar a facut niste falcute si un capusor. a primit de la colega lui Sergiu o caciulita gen beany, cum se poarta aici, cica 6-9 luni si lui ii vine turnata acum. maine il masor sa vedem ce si cum.

v-am pupat.

ah, raluca voiam sa zic...ironic, te-ai innecat chiar cu cozonac la ora asta. si eu de obicei cu din astea o comit...nu ar fi vreodata o gurita de apa sau asa ceva finut si delicat ca pentru o doamna la dieta.

hai, ca va pup de-a binele de data asta si ma duc sa-mi fac loc intre baieti.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

croco mami, vezi ca e link pe prima pagina parca, a pus mangulica....
Eu nu am putut sa vad manusile

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


e prima poza din primul link. alaturi de fular si cele 2 caciulite made in romania.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui andraiulia

Deoacamdata este inevitabil sa se implice si ei, pt ca totul s-a intamplat f brusc. Si fiecare simte ca cineva ii ia copilasul. In cei 4 ani cat am fost doar prieteni, a fost perfect. Relatii perfecte. Acum s-a schimbat treaba. Sper sa fie doar temporar....



poti sa fii macar absolut sigura ca toti o iubesc pe papusica si chiar daca se implica prea mult o fac doar din dragoste.....si eu aud la telefon din partea mamei mele niste declaratii de dragoste la adresa lui Davidelu de ma intreb daca lucrurile sunt firesti.....adica eu copilul ei si asta micu' al meu

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui andraiulia

Deoacamdata este inevitabil sa se implice si ei, pt ca totul s-a intamplat f brusc. Si fiecare simte ca cineva ii ia copilasul. In cei 4 ani cat am fost doar prieteni, a fost perfect. Relatii perfecte. Acum s-a schimbat treaba. Sper sa fie doar temporar....

Sophie Amelie(17.09.09), our sweet baby, we luv' u!

Povestea gogoshicii




pentru binele vostru, ar trebui sa back off a bit si sa isi dea seama ca nu aveti nevoie de asa ceva.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Andra, stim cum sunt racusorii


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput