Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *46*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl

Citat:
citat din mesajul lui andraiulia

Si ca sa fiu purcica de tot....poza asta era de la 6 zile dupa nastere.
http://family.webshots.com/photo/2732953550104955882Wtzkgq




cu pozele astea mi-ai pus capac. ma duc sa ma impusc.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume


Nu, nu, nu!! Le sterg daca vrei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Maria, s-o las o ora singura si sa mai merg s-o verific? Tre sa-mi iau cartea asta clar! Eu nush cum sa fac sa ma duc la baie!!!
Offf, nush cum sa procedez mai bine!

Si spuneai de leganat, chiar dc plange continui? Sau incerci sa-l adormi altfel? Eu o mai pun in patut si-l legan, dar tot plange.. de vreo doua ori am lasat-o sa planga si-a luat-o somnul. E adevarat, era aproape adormita, abia isi mai tinea ochii deschisi.


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Da, si uitandu-ma la pozele Andrei, cele la 6 zile dupa nastere m-am inecat cu cozonacul ala bun!


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Mangulico ce poze faine.....sa stii ca i-a mai crscut parul lui Piski asa ca sunteti pe drumul cel bun
Tare frumusel plovarasul ala alb cu reni ...oare de ce am fost atat de incapabila si nu i-am luat si lui David ? ca stau acum si salivez la pozele tale ca altceva
Si asa s-a rotunjit la fata...se vede ca are papa bun la discretie.
Sa dea Dumnezeu a voastra sa fie casa aia daca ti-a placut ca noi venim ....ne ia mai mult pana de organizam dar venim.
Si daca e nevoie il trimit si pe David sa va ajute cu mutatul, la un dulap, o canapea....dinastea barbatesti ca doar are mami baiat mare la usa
Nu poate sa-l lase singurel pe prietenul lui Aidan, nu ?


Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Mda, asa-s eu, prezint intotdeauna numai ceea ce-i frumos. Asa am facut mereu. Dar usor nu-i, stiti si voi. La noi este frumos ca suntem tineri, insa nu suntem inca independenti. Si cum ai nostri au inca ceva de spus, apar conflicte. Intre ei, in principal, dar prin noi. Pentru ca sunt diferiti, pun accent pe lucruri diferite. Si sunt si extrem de orgoliosi. Iar noi...nu suntem ca ei. Suntem mult mai toleranti, mai deschisi, mai ales Cristi. Si cum ultima data cand ne-am intors de la munte, am avut un mic conflict care nu avea treaba decat cu ai nostri, mi-am dat seama ca nu voi lasa niciodata parerile lor sa ne afecteze pe noi. Nu ne-am certat niciodata si sa ajungem s-o facem din cauza lor?? Acum tema este botezul. Sper sa se incheie cu bine. Ar fi simplu daca am fi doar noi doi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Si daca e nevoie il trimit si pe David sa va ajute cu mutatul, la un dulap, o canapea....dinastea barbatesti ca doar are mami baiat mare la usa
Nu poate sa-l lase singurel pe prietenul lui Aidan, nu ?


Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


Ce frumos!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui andraiulia

Mda, asa-s eu, prezint intotdeauna numai ceea ce-i frumos. Asa am facut mereu. Dar usor nu-i, stiti si voi. La noi este frumos ca suntem tineri, insa nu suntem inca independenti. Si cum ai nostri au inca ceva de spus, apar conflicte. Intre ei, in principal, dar prin noi. Pentru ca sunt diferiti, pun accent pe lucruri diferite. Si sunt si extrem de orgoliosi. Iar noi...nu suntem ca ei. Suntem mult mai toleranti, mai deschisi, mai ales Cristi. Si cum ultima data cand ne-am intors de la munte, am avut un mic conflict care nu avea treaba decat cu ai nostri, mi-am dat seama ca nu voi lasa niciodata parerile lor sa ne afecteze pe noi. Nu ne-am certat niciodata si sa ajungem s-o facem din cauza lor?? Acum tema este botezul. Sper sa se incheie cu bine. Ar fi simplu daca am fi doar noi doi.

Sophie Amelie(17.09.09), our sweet baby, we luv' u!

Povestea gogoshicii




eeee, uite cu randurile astea deja pari mult mai umana ...ca deja te suspectam ca e ceva in neregula cu aspectul vostru....
Glumesc, stii prea bine, asa cum spui te cred ca e nasol.....dar imediat veti avea si voi parte de independenta si veti descoperi ca si atunci se pot baga parintii si pot sa-si dea si ei cu parerea si multe altele.....dar macar daca vrei faci asa, daca nu, nu.
Iti doresc succes si incearca sa explici oricui, chiar daca e mama chiar daca e soacra ....ca Sophie e a voastra si voi sunteti mama si tata, familia e a voastra chiar daca e tanara si vreti sa faceti asa...
Eu ma pregatesc de pe-acum pt pozele de la botez.....probabil ca ne vor trebui Raluco....doze multe de medicament dinacela maica

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

maria eu nu vad unde ai pus pozele!!!

, de Ama
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralucapaun

Maria, s-o las o ora singura si sa mai merg s-o verific? Tre sa-mi iau cartea asta clar! Eu nush cum sa fac sa ma duc la baie!!!
Offf, nush cum sa procedez mai bine!

Si spuneai de leganat, chiar dc plange continui? Sau incerci sa-l adormi altfel? Eu o mai pun in patut si-l legan, dar tot plange.. de vreo doua ori am lasat-o sa planga si-a luat-o somnul. E adevarat, era aproape adormita, abia isi mai tinea ochii deschisi.


de Natalia (03.09.09)


cartea e baby & child care, cred ca stii titulul. mie imi place din ce in ce mai mult. imi pare rau ca nu am avut-o de la inceput. acolo asa scrie. ca ii pui unde vrei cu jucariile in jurul lor. ei trebuie sa descopere, sa se holbeze la tablourile de pe pereti, sa se joace singuri. (cand mi-a spus mama asta, am zis ca nu exista). si subliniaza in carte ca nu trebuie sa ii distram noi 100% din timp. pentru ca ii obinuim asa si nu vom mai avea viata. e bine ca ei sa ne stie prin preajma, sa ne auda vocea, dar nu sa se astepte de la noi atentie 100% din timp. eu il mai pun in leagan si ma mai duc pe la bucatarie. sau daca nu, il iau cu mine in bouncer. dar nu sa-l tin in brate. incet, incet, trebuie sa-l dezobisnuiesc de a ma avea i nraza lui vizuala mereu. cat despre somn, da, uneori, desi obosit, ural si se impinge si ma loveste cu picioarele in piept, dar se linisteste. eu il vad dupa ochi. cand e obosit, i se fac mici si incetosati si plange de nu mai ai cu cine sa te intelegi.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralucapaun

Da, si uitandu-ma la pozele Andrei, cele la 6 zile dupa nastere m-am inecat cu cozonacul ala bun!


de Natalia (03.09.09)


eu am simtit nodul in gat si lacrimile in coltul ochilor. si o deznadejde din aia crunta.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput