Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *46*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Mda, si tanara si frumoasa si cu socrii tineri si copil frumos..si maipresus de toate mananci si junkuri si nu te ingrasi..Andra rules! Am zis, am zis.

Si ca sa fie tacamul complet, tocmai am primit un niuzleter de la babycenter Why you may still look pregnant! Mda, ce sa mai zic!


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Si ca sa fiu purcica de tot....poza asta era de la 6 zile dupa nastere.
http://family.webshots.com/photo/2732953550104955882Wtzkgq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui crocodana


luto cum ii place lui david cioco cu 81%?


pe el nu l-am intrebat dar dupa parerea mea este absolut infioratoare si nu inteleg de ce s-a inventat ceva atat de naspa
Mai iau cate un patratel cand nu mai pot de ceva dulce si umblu haotic prin casa si aud voci care striga Milka Milka Milka.....

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Si-am incheiat cu laudele pt mine.

Sa trecem la urmatoarea. Ralu, intrand pe webshots, tocmai am revazut pozele acelea superbe cu tine cand o aveai in burtica pe iubitica. Frumoasa esti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

bineinteles ca mai era: croco felicitari pentru Ama cea vorbareata. mama...mi s-a facut pielea gaina de emotie cu gandul la cand il voi auzi si eu pe Piski asa.

si am vazut ca s-a mai pus de un cuplu. Suede sa-ti traiasca baietelul si felicitari mamis, dupa cum zice Liliac.

mihaela cu intarziere la multe lunite lui Josh. eu astept luna viitoare sa iau si o felie de tort.

raluca mami, sa nu te aud. auzi la ea...mai are 3 kile de dat jos, e frumoasa si finuta si ea zice ca ii trebuie doza dubal de xanax. da' io care de la 54 am ajuns la 77 in sarcina si acum sunt in 59 ce sa mai zic? ma uit la hainele mele si plang ca altceva nu am ce sa fac. dei mbracat nici pomeneala. am inceput iar plimbarile lungi cu Piski de gatul meu. am pe telefon o aplicatie sportstracker care iti masoara distanta pe care o parcurgi cu gps-ul, viteza si cate calorii consumi. de asta cred ca ajunsesem eu la 66, ca ieseam in fiecare zi o ora jumate, doua, timp in care ma plimbam. ieri am consumat 400 de calorii, azi vreo 300. dar ei nu stiu ca eu ori imping la carut, ori duc 6 kile jumate in plus prin zapada. asa ca ar trebui sa fie mai multe.

si apropo de plansul Nataliei. nici ale meu nu prea vrea sa stea singur. de fapt, nu sta. si uneori se plictiseste si in leagan. spok scrie in carte ca daca vor atentie mereu, e bine sa lucram la treaba asta de mici. adik daca sunt pe pautirca de activitati/leagan/etc...ei trebuie sa se intretina singuri. din ora in ora, mama/tata sa mearga la ei si sa se joace un pik cu o jucarie, etc. dupa care sa-si reia activitatea/treburile casnice. acum nu stiu daca asta insemna sa ii lasam isnguri intr-o camera. asa il las pe canapea si eu langa el fac altceva, sau in leagan, sau pe pat in dormitor. dar nu-l las singur in camera. ca striga imediat dupa mine.

uka ma bucur ca si-a revneit Carina. cu pielea uscata cum mai stati?

claudia ce bine ca ati trecut de vaccinul de 4 luni. o vizita la london cand faceti? toate...
elle te-am visat alaltaieri noapte. aratai ca in poza de la Strasbourg. ma bucur ca v-ati distrat la petrecere. ce bunatati pregatesti tu acolo.

ralucapaun si pe tine te-am visat azi noaptea. nu mai stiu cum ,though.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Maria, da, ai retinut bine! A iesit ff bun, un pic mai sifonat la aspect insa.


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui andraiulia

Si ca sa fiu purcica de tot....poza asta era de la 6 zile dupa nastere.
http://family.webshots.com/photo/2732953550104955882Wtzkgq

Sophie Amelie(17.09.09), our sweet baby, we luv' u!

Povestea gogoshicii




cu pozele astea mi-ai pus capac. ma duc sa ma impusc.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Citat:
citat din mesajul lui crocodana


luto cum ii place lui david cioco cu 81%?


pe el nu l-am intrebat dar dupa parerea mea este absolut infioratoare si nu inteleg de ce s-a inventat ceva atat de naspa
Mai iau cate un patratel cand nu mai pot de ceva dulce si umblu haotic prin casa si aud voci care striga Milka Milka Milka.....

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009



MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl

raluca mami, sa nu te aud. auzi la ea...mai are 3 kile de dat jos, e frumoasa si finuta si ea zice ca ii trebuie doza dubal de xanax. da' io care de la 54 am ajuns la 77 in sarcina si acum sunt in 59 ce sa mai zic?
MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume


sm vrtu sa zic, 69. ca dk erau 59 eram cea mai fericita.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralucapaun


Si ca sa fie tacamul complet, tocmai am primit un niuzleter de la babycenter Why you may still look pregnant! Mda, ce sa mai zic!





Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput