Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *38*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Uka, Elle, Gianina, Cristina multumesc mult!

Elle imi pare rau de depresie, sunt sigura ca vremea rea e de vina

Cristina important e ca s-a terminat cu bine, poate asa a fost sa fie, poate ar fi fost rau drumul pana acolo, sau poate cine stie cat de bine va veti distra acasuca

Iulia si eu asa stiu, paracetamol dar mai ales multe lichide pentru scaderea febrei. Masaj cu cald se face pentru deblocare si inia o pauzarea sanilor, cu rece se face eventual dupa ce te mulgi daca ai prea mult lapte, ca recele scade secretia de lapte daca ti se fac bolovani. Sunt sigura ca si rece iti va prinde bine daca ai si febra. Ii masezi si ii mulgi. Dar cel mai bine ii desfunda bebeii nostri, asa ca pus cat de des la san! Sper sa nu fie nici o problema.

Fetelor, azi doar a avut dupa un ragait asa laptic langa gurita, asa ne-am speriat, dar o sa o sun in seara asta pe nasa noastra sa ma asigur ca asta nu e nimic. Ca doar daca ar fi blocat nu ar cobori nimic mai jos. Sa vedem, ca a zis ca studiem problema azi toata ziua si la noapte. Va multumesc mult




Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia0807 spune:

Multumesc Raluk,te pup si iti doresc tot binele din lume si sanatate pentru puisorul tau,Am facut dus firbinte si am lasat apa sa curga mult pe sani.Am luat si un paracetamol ,sper sa nu ajung la medic sa-mi prescrie antibiotic.Fetele daca mai stiti ceva remedii naturiste sau orice va rog sa ma anuntati si pe mine..

Mi-a trimis Dumnezeu IMPLINIREA! E el,Raducu!
Bebe voios de mami Iulia
poze nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:


La Multi Ani, 2010!!!

A mai trecut un an..Un an frumos, un an special, un an mai frumos decat toti ceilalti ce au trecut..

Luto mi-a placut foarte mult urarea ta!!Ce mai!! te pricepi , nu glumå!

Noi am petrecut foarte frumos.Multå mancare si voie buna..Am dansat si vals si m-am batait pe acolo cum nu o mai facusem demult.

Bruce un scump a fost..la ora 21 a papat si apoi somn direct fara interventii


La miezul noptii s-a trezit un picut de la 'bombe' mi-a zambit frumos in primele minute ale anului si apoi nani..la 2 am plecat acaså..s-a trezit acaså pt papa pe la 3.30 si apoi somn pana la 9..

azi sunt cam chiauna dar fericitå.



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Sårbåtori Fericite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia0807 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac


sa va cinstesc si io in numele husbandului cu un www.graffitistorontoairport.com/images/gallery/porkchop.gif" target="_blank">vitelo parmegiano si un vin rosu ca ieri a fost ziua lui de nastere





Aida ...
povestea nasterii
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine



Aida,sanatate sotului tau si La multi ani alaturi de Eriku sa va dea Domnul tot ce e mai bun ca tare v-a mai incercat..

Mi-a trimis Dumnezeu IMPLINIREA! E el,Raducu!
Bebe voios de mami Iulia
poze nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

seara buna

ne-am intors si noi de la plimbarica, aici a fost o vreme super, vreo 12-14 grade, soare si frumos...am fost pana in eforie, pe plaja....deci anul a inceput bine

Raluk saracutul Alex, il pupam tare sa nu mai fie suparat si sa-i treaca repede! deci de maine incepi sa-i dai iar normal mancarica?

Aida sa-ti traiasca sotiorul, sa se bucure de mica foca si sa va faca fericiti

IUlia0807 multa sanatate si tie, tin pumnii sa treaca repede sa nu ajungi la antibiotice..

Cristina, Elle cu siguranta 2010 va fi mult mai bun, nu mai fiti suparate

Iulika il pupam pe Bruculica cel cuminte si pe mamica lui frumoasa si zbantuita

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

LA MULTI ANI!!!!!, dragele mele.

Un an nou bun de tot si sa va fiti fericite alaturi de bebeii dragi!!

Noi suntem bine, n-am mai apucat sa intru. Am venit pt doua zile in Bucuresti, maine ne intoarcem la munte. Bebitza mica este bine, noaptea trecuta a dormit de la 22.30 pana la 9.30 dim. Am fost si noi dispinibili toata noaptea. Urcam f des la ea in camera si in rest ne uitam la baby talk'ul ei. A fost f oki. Am facut revelionul la Cristi aksa, ca e mare casa si in felul acesta am putut fi si cu bebe. Noi n-am vrut fara ea.

Sper ca toata lumea este bine,bine si ca ati inceput anul frumos si fericiti!!

A venit Mos Craciun...
Sophie Amelie(17.09.09), our sweet baby, we luv' u!

Povestea gogoshicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Aida la multi ani sotului!Pup Erikutu' dintosu'

Raluk off prin ce treceti..ma rog pt voi så fie Alexutu bine..si mereu citesc ce se mai intampla cu bebicul vostru si cateodata nu mai am cuvinte så mai spun ceva.se simte supararea din posturile tale..Nu mai stiu cine spunea ca tu chiar ai fi tb så ai cel mai cuminte bebic care så nu te ingrijoreze cu nimic.Eu ma gandesc mereu la tine.


cristina_ana imi pare tare rau ca v-ati certat..cred ca ai fost tare supåratå..pt mine conteaza f mult sa fie liniste si intelegere in astfel de momente..si uneori le mai las de la mine unele chestii doar sa nu isc vreo ceartå..poate nu ar trebui, dar asa sunt eu.de sårbåtori

må bucur ca v-ati impåcat si v-ati amuzat



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Sårbåtori Fericite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Selene cate grade????a venit primavara la inceput de an??..ce super plimbare ati avut..



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Sårbåtori Fericite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Cristina, pacat ca ati ratat petrecerea pentru ca erati certati. E pacat la evenimente de genul asta, rare.
Noi anul trecut pe vremea asta ne certam ca chiorii, am stat vreo 3 zile fara sa vorbim (al meu sot e tot asa, tine in el, iar cand le scoate, spune mai multe decat ar trebui).
Dar vreo 2 zile mai tarziu, a aparut bib
Aida, La multi ani sotului!
Ellenuta, mie nu-mi place blue-ul. Treci pe roz!!


Gianina, fericita de gingas Loris Stefan (02.10.2009)




Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac


sa va cinstesc si io in numele husbandului cu un www.graffitistorontoairport.com/images/gallery/porkchop.gif" target="_blank">vitelo parmegiano si un vin rosu ca ieri a fost ziua lui de nastere




Aida ...
povestea nasterii
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand
reusiti sa ma invatati si pe mine


Sa-ti traiasca, multumim de cinste, yammy!!

Uka, cea mai fericita mamica de Carina - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput