Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *38*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:


sa va cinstesc si io in numele husbandului cu un www.graffitistorontoairport.com/images/gallery/porkchop.gif" target="_blank">vitelo parmegiano si un vin rosu ca ieri a fost ziua lui de nastere



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

buna dimineata fetelor... si inca o data "LA MULTI ANI" sa fi-ti fericite si iubite si sa aveti parte numai de bucurii din partea puiutiilor vostrii...

Noi aseara dupa ce am mancat in 2 si ne-am uitat la puiut cum doarme linistit , ne-am uitat la tv,dupa care au venit prietenii nostri la noi sa dea copilul de grinda...sa-l fi vazut la 4 dimineata pe Alexutzu ce chef de ras a avut si ce fericit era...era exact ora lui obisnuita de masa,asa ca dupa ce si-a luat portia de papa a adormit iar pana pe la vreo 9 fara un sfert...
Si intr-un final uita-ne pe toti la ora asta ca ne-am trezit si suntem pe punctul de plecare la parintii nostrii in vizita...

Ne vedem mai pe seara...

MAMICA FERICITA DE Alexandru - Aurelian


http://community.webshots.com/album/570763181pdonnI?start=48

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Noi am petrecut super . Am dat noroc cu sampanie la miezul noptii, ora Romaniei, apoi la somn
Bib al meu s-a trezit de n-spe ori, ca il manca pielea capului, saracu'. Pana m-am prins eu sa-l dau cu crema, s-a facut dimineata

Gianina, fericita de gingas Loris Stefan (02.10.2009)




Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Raluca multumesc din suflet . Ai dreptate, speram sa nu aiba nici o problema de sanatate, ca astea le uitam si noi si el...




Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

La multi ani!!
A trecut si noaptea asta, cam lunga daca ma intrebati pe mine... am niste ochi carpiti...
Cum e Alex Ralu, a mai vomat? Tare multa sanatate va doresc, atat de rau imi pare de problemele voastre.. oof; dar te admir mult sa stii, esti foarte puternica si o sa vezi ca in curand o sa fie bine. Multi pupici de la noi si un bebe neplangacio in 2010.

Uka, cea mai fericita mamica de Carina - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia0807 spune:

La multi ani fetelor dragi!
A trecut si revelionul ,asa ca o luam de la capat cu problemele cotidiene...Eu am o mare rugaminte la voi in special la Maria pentru ca pe ea o citisem ca a avut simptomele mastitei,spuneti-mi si mie cum sa fac.Mi s-a inrosit si intarit o parte din sanul stang si am facut febra 38.2 aseara si azi am 37.7 .Ce pot lua? Parca paracetamol am vazut ca a luat ea ...iar compresele cum sa fie? calde sau reci ?am citit variante diferite pe net.multumesc frumos anticipat pentru raspunsuri.

Mi-a trimis Dumnezeu IMPLINIREA! E el,Raducu!
Bebe voios de mami Iulia
poze nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


ralu off mi se rupe sufletul cand citesc prin ce treceti. nu e drept ca un pui mic sa sufere atat. eu sper si ma rog sa treaca repede toate problemele astea si sa te bucuri de un pui vesel si cuminte.

mada am vazut ca intebai de oua .. din pacate nu ai cu ce sa le repari .. mai pui un pic de maioneza si umplutura care iti ramane, o mananci pe paine. sper ca au iesit bune pana la urma. eu pun la oua sunca de praga taiat mic mic, pateu, patrunjel tocat marunt, galbenusul, sare si piper.

delia ce frumos ai povestit .. deci sofiuca a fost conceputa in the big apple .. ce frumos!

luci ce mireasa superba ai fost!!! si cat de bine iti sta blonda cu parul lung! am citit si urarea .. ai talent! eu tin pumnii sa vina si sarah mica!

eu nu stiu de ce dar nu ma simt ok .. sunt cam deprimata, am inceput anul prost .. azi-noapte am si plans .. ma simt trista si nu-mi explic de ce. anul 2009 nu a fost unul bun .. sper ca macar 2010 sa fie bine ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Am recuperat capitolul trecut.
Raluk, nu pot zice decat multa rabdare in continuare, o sa fie totul bine (cred ca te-ai saturat de timpul viitor al expresiei )
Luto, am vazut poze, ai fost o mireasa foarte finuta. Iti statea bine cu parul lung si blond (aveai un par f f frumos). Iar de uratura ta...SA DEA DOMNUL SA FIE ASA!
Ma gandesc de cateva zile, oare ramsam ce mai face, ca nu am mai vazut-o demult?


Gianina, fericita de gingas Loris Stefan (02.10.2009)




Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

La multi ani, fetelor!!!
Ellenuto, nu mai plange, ca la altii e mult mai mare deprimarea. Eu trebuia acum sa fiu la Zalau la prietenii nostri cei mai buni. De un an de zile asteptam asta, ne-am facut o mie de planuri. Si cu doua zile inainte de plecare am reusit (eu si cu sotul) sa ne certam nasol de tot. De fapt eu m-am enervat ca se juca prea mult la calculator si nu ma mai ajuta deloc cu copiii, am inceput sa ma crizez si de aici a inceput toata nebunia. De fapt doua zile m-am certat singura, ca el e genul care si cand e nervos nu arata, tine in el. Si asta m-a iritat si mai tare. La nervi am zis o mie de tampenii, inclusiv ca nu mai vreau sa mergem nicaieri. (si nu am mai mers ). Abia azi noapte am reusit sa-l enervez in sfarsit si sa rabufneasca si el (la mine asta e o mare realizare, e tare nasol sa n-ai cu cine te certa ). Si dupa aia bineinteles ca ne-am impacat. Concluzia e ca suntem doi prosti, in noaptea de Revelion noi am mancat shaworma, ca eu am refuzat sa fac ceva de mancare si numai asta am mai gasit prin oras. SI acuma ne ofticam amandoi ca in loc sa ne distram cu prietenii nostri si sa mancam bunatati din Ardeal, noi stam acasa si ne uitam pe pereti.
Asta e, noi ne certam foarte rar, dar bine de tot!
Raluk, imi pare asa de rau de voi, ca trebuie sa treceti printr-un asa cosmar, si imi pare si mai rau de scumpul de Alexutul care sufera asa de tare. Cum a fost azi? Astept cu sufeltul la gura sa ne dai vesti, sper eu bune de tot!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Cand sa ma asez si eu la povesti cu voi, s-a trezit asta mica. Ma duc sa-i dau papa!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput