*Cozonaceii iubiti aniverseaza 1 AN! LMA! (94)*

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Multumim frumos. Ii place mult de mos.
Matei de andreyutza


Citat:
citat din mesajul lui oceanborn

La multi ani pentru frumoasa Ana!! ce scumpa e in poze!!!
La multi ani Matei de andreyutza


Alra, cum crezi ca am stat dupa ce mi-am dat seama de scoici,l-am tot studiat pana seara.nu erau proaspete, erau congelate..

Monicus tare dulce Ana pe langa Mos!

Si Thomas mananca mai bine cu lingura mare, pe principiul : lingura mare varf mare, lingura mica, varf mic, deci mananca mai mult asa..tinand cont ca el doar ciuguleste de pe varful lingurii in zilele de sale de figuri la mancare..



criss703multumim frumos

Si ea placut Sofiei zapada??? I-ai facut poze sa vedem si noi reactia ei la zapada??? Cred ca ninge frumos si la voi.. la noi ninge ca in povesti.. asa de frumos este.


Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008)
pozele mele
Povestea nasterii

Pozele printesei la un anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Fluturasha si Sofi e fan suzi noaptea .Mai doarme si fara ea atunci cand doarme profund dar cand e mai agitata nu doarme fara ea , o pierde bineinteles prin pat si se ridica de fundulet si pormeste dupa ea mergand in cap ..daca nici asa nu o gaseste incepe maraiala pana i-o dam noi , de obicei avem una de rezerva pe noptiera .Mai vedem prin primavara cum v-a fi cu renuntatul la ea , inca nu ne stresam ca doar e un bebe mai mare dar pana pe la 2 ani speram in timp sa o dezvatam de ea .

Criss de Paula Sofia DN 18.11.2008
PozePaulaSofia
Botez si nu numai
PovesteaNasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Citat:
citat din mesajul lui fluturasha23

Monicus, ce curajoasa e Ana, dar mai ales ce frumoasa...



multumim frumos. Da.... pai.. are cu cine sa semene.

Noua ne plaec la nebunie zapada.. si chiar imi place ca este si la noi o iarna adevarata. Asa imi place cu ninge... parca suntem la polul nord... imi place sa vad alb peste tot.
Ulaaaa ca in povesti.

Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008)
pozele mele
Povestea nasterii

Pozele printesei la un anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

SI MIE IMI PLACE ZAPADA...am fost dimineata, a dormit, acum papa si dupa aia iesim din nou vreo 30 minute la aer curat...
vreau sa-i cumpar sanie insa nu gasesc decat fff scumpe
am o promisiune ca imi ia cineva de la selgros

Cristina - mami de DAVID - ANDREI

UN VOT PT UN DAVID ADORMIT


Povestea nasterii



Pe 20 oct...ora 23:05 a venit pe lume MINUNEA MEA - DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Multumesc gagics, sunteti super, aleinad buna sugestia ta, blogul asta e mai mult ca sa fac si eu ceva, orice, ca, desi tati se chinuie sa ma convinga ce importanta sunt pt dav tot ma macina asa un pic o oarecare senzatie de "ruginire"

Am fost la vaccin, ne-a zis ca reactiile (adica max 2 zile de febra) pot aparea intre zilele 7-12 de la vaccin. Are 82 cm si 11 kg, habar n-am de unde, toata lumea cand il vede concluzioneaza "Ce bine papa" si mie imi vine sa ma zgarii ca numai eu stiu cat de bine NU papa...pesemne ca nocolu baga si se depune pe la fiu'miu

Bertha, felicitari pt maseluta si noi le asteptam dar nik. Tare frumoasa e verzisoara ta, de Darius ce sa mai spun...in concluzie cand e in plan bebe 3? Ar fi pacat sa nu mai faceti macar unul la cat de reusiti ies

Malinas, si eu ca tine de aia nu ma dau dusa de aici, numai ca eu cu ploaia am ce am, ma dor toate oasele, nu-s buna de nik cand ploua, era mai mai sa ma duc in coasta alreia primit sotul o oferta de job in Olanda cu salariul dublu fata de aici, bine dar si chiriile sunt mai mari si cate si mai cate, iar sa ne mutam cu tot calabalacul...am zis pas.

Aaa, am tot uitat sa spun Lauraaaa, esti incredibil de frumoasa, distinsa, rafinata, ce mai, arati bestiaaaal!!!!!

Am vazut toate pozele, tare frumoooosi copilasi dar ca sa nu uit pe cineva n-am mai comentat ca niciodata nu mai reusesc sa si scriu cand citesc si pana scriu, uit

De azi intra tati in concediu (respectiv eu ca voi fi numai pe post de ), yeeeeeeeee



de David, barbatelul mamei - 5 nov. 2008
Made in the Holy Land
Blogul meu
Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui malinas
Cum il las pe jos face 2 pasi si vrea in brate, daca nu-l iau incepe sa planaga, iar dupa ce il iau in brate vrea in casa, daca nu o iau spre usa blocului incepe sa planga, dar cand vede ca intru in lift chiuie de bucurie.Deci clar nu e fan zapada, asa ca vreau si eu in Australia.

Si Teodora imi arata usa blocului daca stau prin preajma ei. Dar am grija sa stau mai departe. Noi am stat afara azi o jumatate de ora din care mai bine de un sfert in brate. Ma gandeam la saniuta, dar a noastra nu are spatar. Mie imi place zapada, frigul nu-mi place.
Citat:

uuufff, mosul de la noi nu stiu daca a ajuns la destinatie.Desi a plecat de mai bine de 2 saptamani, si doar se plimba prin Bucuresti, nu am primit nici un semn cum ca ar fi ajuns la destinatie.

Ma gandesc la doua variante, fie intrebi la posta, fie destinatarul. Ma bag si eu ca musca in lapte, nu cred ca ne era destinat.

Mami de Teodora (1.12.2008) si Bogdan (24.05.1995)
Poze 1 an
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui fluturasha23
Intrebare: copii vostri obisnuiesc sa a/doarma cu suzeta si o tin aproape toata noaptea? Daca se trezeste si nu o gaseste pe langa ea incepe sa planga. Nu stiu cum sa fac sa scap de ea. Am incercat treptat dar foarte slabe rezultate. Sunt constienta ca dureaza mult si ca somnul meu va fi afectat...dar pe de alta parte nu as vrea sa ajunga totusi la 2 ani sau mai mult sa a/doarma cu ea...raspunsuri?

Teodora adoarme cu suzeta, dar dupa aceea i-o iau. Nu comenteaza pe moment, dar o mai ia noaptea daca se trezeste. Eu incerc pe cat posibil sa limitez accesul la suzeta, nu-mi reuseste insa intotdeauna. Dar, in cel mai rau caz, la 1 an jumatate i-o voi desfiinta, cu urlete sau fara.

Mami de Teodora (1.12.2008) si Bogdan (24.05.1995)
Poze 1 an
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Ana La Multi Ani cu multe bucurii . Oti, sa-ti traiasca printesa si sa va bucurati de ea, cu ea, de anii copilariei.

Andrei de Andreyutza, la multi ani, baietel scumpic si frumos



Bertha deci este ceva cu lapticul...astept sa vii maine cu mai multe vesti de la dr.

Ieri am fost cu Raphael la dr Bidiga, prima si ultima oara, nu mi-a placut de loc de ea. Piciul are 9,100 kg si de masurat nu l-a masurat bine cretina, cica are 75 de cm...pai atat avea acum 6 luni am lasat-o in prostia ei, nu am zis nimic. L-a consultat, are coastele evazate, deci suspect de lipsa de calciu, ceea ce e si normal daca el nu papa branza si iaurt. Ne-a dat sa luam calciu gluconat. Am facut priorixul, ea zicea sa facem si infanrixul in aceeasi zi dar nu am vrut, il facem luna viitoare ca nu plecam nicaieri. In rest, e bineee cu socrii acasa si mananc atat de bineeee...vorba aia : ingras porcul in ajun

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Isabela & Raphael Nicolas-un baietel poznas
RAPHAEL IUBITEL
Cu mine la bucatarie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Olivia vai ce-am mai ras la scrisoarea unei mame blonde si la poezia Pandele super

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Isabela & Raphael Nicolas-un baietel poznas
RAPHAEL IUBITEL
Cu mine la bucatarie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

NE-AM FACUT SI NOI BLOG...

Cristina - mami de DAVID - ANDREI

BLOGUL LUI DAVID AI AL MEU


Povestea nasterii



Pe 20 oct...ora 23:05 a venit pe lume MINUNEA MEA - DAVID ANDREI

Mergi la inceput