*Cozonaceii iubiti aniverseaza 1 AN! LMA! (94)*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns futuremother spune:

a plecat azi mosul si de la noi, fericit tare ca merge cu sania

http://www.youtube.com/watch?v=Oe3FG4EOgyU
http://www.youtube.com/watch?v=eKG08z85DtY&NR=1
mama de Raisa Maria si Rares Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

La multi ani Ana frumusica !Sa fi sanatoasa si norocoasa ca frumoasa esti ! si pt. mami Oti si Elisa
La multi ani Matei de Andreyutza ! Sa cresti mare si sanatos !

Futuremother lasa ca noi am facut numai infarixul ..deci impreuna le-am facut pe amandoua ...eu am sunat azi la cabinet dar nu a raspuns nimeni , cred ca numai dupa sarbatori mai am cu cine vorbi .
Monicus fain filmuletul cu Ana , hotarata ca de obicei !
Gynie frumoase pozele vostre la zapada , tot asa am scos-o si eu pe Paula la zapada in fata blocului ..de mana , pt. 15-20 minute merge in felul asta ...mai mult nu rezist eu

Criss de Paula Sofia DN 18.11.2008
PozePaulaSofia
Botez si nu numai
PovesteaNasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

uuufff, mosul de la noi nu stiu daca a ajuns la destinatie.Desi a plecat de mai bine de 2 saptamani, si doar se plimba prin Bucuresti, nu am primit nici un semn cum ca ar fi ajuns la destinatie.

Io m-am saturat de zapada, serios vorbesc.Vreau si eu sa ma mut in Australia. Andy, io nu m-as muta in Canada nici pentru 25000 euro pe luna, serios vorbesc, ca as fi nefericita jumatate de an, cel putin.E frig, e zapada, lui David nu-i place nici zapada, nici frigul asa ca stau in casa de cand a inceput sa ninga.Inca un pic si ma urc pe pereti.L-am scos in fiecare zi afara pe DAvid, am zis ca poate ii trece supararea pe zapada, dar nici gand.Cum il las pe jos face 2 pasi si vrea in brate, daca nu-l iau incepe sa planaga, iar dupa ce il iau in brate vrea in casa, daca nu o iau spre usa blocului incepe sa planga, dar cand vede ca intru in lift chiuie de bucurie.Deci clar nu e fan zapada, asa ca vreau si eu in Australia.

_

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

Povestea povestilor

6 luni si 10 zile,68 de cm si 8100 gr. 8 luni, 74 de cm si 9100gr. 9 luni, 75 de cm si 9300gr.10 luni, 76 de cm si 9700 gr. 11 luni, 76 de cm si 11,00 kg, 1 AN, 76 de cm si 10,60 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui futuremother
vad ca vb de petreceri cu mos ... abia o asteptam si noi dupamasa ...

Petrecere frumoasa!
Citat:

vis- a- vis de vaccinuri citesc si nu prea stiu ceva ... si priorix si infanrix se fac la 1 an ? mie dr nu mi- a zis de infanrix ... a zis ca facem priorixul dar ca nu a venit inca la cabinet, desi eu i- am cumparat vaccinurile, si atat, nu mi- a mai zis de altceva ...cum e ?

Asa cum ziceam si ieri, in schema obligatorie, ambele sunt la 12 luni. Dar, sunt medici care le fac la interval de 1 luna. S-ar putea sa va cheme pentru priorix acum si sa va zica de infanrix pentru luna urmatoare. In general, priorixul este varianta folosita si de medicii de familie s-il fac gratuit, de aceea nu ti-a zis sa-l cumperi ci sa astepti sa-l primeasca.


Mami de Teodora (1.12.2008) si Bogdan (24.05.1995)
Poze 1 an
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

La multi ani Ana nazdravana!Sa cresti mare, sanatoasa, frumoasa si sa fii fericita! Otilia sa-ti traiasca gogoselele sagetele.

La multi ani Matei de Andreyutza!



_

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

Povestea povestilor

6 luni si 10 zile,68 de cm si 8100 gr. 8 luni, 74 de cm si 9100gr. 9 luni, 75 de cm si 9300gr.10 luni, 76 de cm si 9700 gr. 11 luni, 76 de cm si 11,00 kg, 1 AN, 76 de cm si 10,60 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariana28

Voi ce fel de cereale le mai dati puiutilor? Eu inca ii dau 8 ncereale de la nestle , dar pt 8 luni, am vazut ca cele pentru un an au cacao. Matei nu prea mai papa cereale, ultima cutie mai mult am aruncat-o, el prefera paine goala:D. Am incercat si cereale de la milupa, nu i-au placut.

8 cereale de la nestle, le alternez pe cele cu si fara miere; 3 cereale bio de la milupa. Nu-ti imagina ca noi terminam cutiile. Mai mult de jumatate se arunca dupa 1 luna.

Edit: Petrecere frumoasa! Sa primiti daruri multe!

Mami de Teodora (1.12.2008) si Bogdan (24.05.1995)
Poze 1 an
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns futuremother spune:

aleinad, multumesc, m- ai clarificat

http://www.youtube.com/watch?v=Oe3FG4EOgyU
http://www.youtube.com/watch?v=eKG08z85DtY&NR=1
mama de Raisa Maria si Rares Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:


Otilia La multi ani pentru Ana! sa fie sanatoasa si norocoasa!

Wow, Andy, ce temperaturi.....cum rezistati? V-ati calit? Bafta la examene in continuare.

Bravegirl drum bun, sa ajungeti cu bine la Viena!

Despre Priorix mie mi-a zis med. de familie ca nu se mai da gratis de la sanepid de vreo 2 luni, deci a trebuit sa-l cumparam.

Si eu am facut varicela la 29 de ani, am luat de la un bebe de 10 luni....Iulia va face varilix pentru varicela la 1 an si 4 luni.

Monicus, ce curajoasa e Ana, dar mai ales ce frumoasa...

Mariana ce scump e Matei ... faine toate pozele.

futuremother la 1 an se face infarix hib ipv rapel la cel de la 4 luni.

malinas si eu m-am saturat de zapada. Am scos-o pe Iulia in fata blocului insa ea vrea sa stea numai in genunchi sa se joace, asa ca a trebuit sa o plimb in brate ....vai spatele meu.... Ce mai face David? Cum mai doarme?

Intrebare: copii vostri obisnuiesc sa a/doarma cu suzeta si o tin aproape toata noaptea? Daca se trezeste si nu o gaseste pe langa ea incepe sa planga. Nu stiu cum sa fac sa scap de ea. Am incercat treptat dar foarte slabe rezultate. Sunt constienta ca dureaza mult si ca somnul meu va fi afectat...dar pe de alta parte nu as vrea sa ajunga totusi la 2 ani sau mai mult sa a/doarma cu ea...raspunsuri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Sara adoarme cu suzeta...daca adoarme nu-i bai...doarme in continuare, dar daca o loveste cu manuta si o aude...o cauta cu ochii inchisi...daca nu o gaseste se maraie.Se trezeste tati ii da apica si-o baga pe suzi si gata....
Si eu vreau sa incerc s-o fac sa adoarma fara...sa vedem daca avem rezultate, cred ca incepem dupa sarbatori, din ianuarie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Ma gandesc ca trebuie anuntati destinatarii ai caror pachete pleaca zilele acestea de la MOSU...e posibil ca postasii sa nu mai ajunga cu avizul...cred ca e valabil si in cazul pachetelor trimise cu ceva timp in urma...zic si eu...nu dati cu pietre...la ce viscol e afara....

Mergi la inceput