*Cozonaceii iubiti aniverseaza 1 AN! LMA! (94)*

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Darling_ spune:

Si eu sunt ingrijorata in privinta Mosului, sper sa ajunga pachetul in timp util. L-am trimis de 10 zile.

Oceanborn, si noua ne-au prins tare bine jucariile in avion. Am luat cateva noi ca sa aiba ce studia si sa fie interesat de ele. In rest... am avut niste tipe tare dragute pe scaunele din spate, Eduard se ridica in picioare si se juca cucu-bau cu ele, ele se distrau la culme. Nici nu stiu cand a trecut timpul.

A nins si la noi, e superb!!!

Adriana mamica de Eduard (09.12.2008)
pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorvint spune:

Monicus multumesc pentru informatiile legate de vaccin. O sa ma interesez si eu pe la farmacii.
Olivia merci pentru reteta. Ic voi face si eu zilele astea. Suna bine reteta.
Malinas nu iti face griji ca sigur nu va tine foarte mult supararea pe zapada. La anul nu o sa il mai poti lua din zapada. Eu nu am auzit pana acum de copil caruia sa nu ii placa zapada. Sa mai creasca el putin si sa inteleaga ce si cum, si ai sa vezi ca va iubi zapada.
Vad ca vorbiti de cereale. Radu nu mananca deloc cereale. Nu ii plac. Am incercat toate marcile. Cand era mic ii mai dadeam amestecate in iaurt. Dar acum nu le mai vrea. Utima data cand am incercat sa ii dau a icnit sa vomite si de atunci nu am mai incercat.
Si Radu este de cateva zile la cura de slabire. Fructele si masa de seara o mai mananca cat de cat, dar masa de pranz nu mai vrea si pace. Ma gandesc ca nici nu ii prea place. Nici nu mai stiu ce sa ii gatesc. Sunt in pana de idei. Azi i-am facut pilaf cu muschi de vita,dar nu a servit decat cateva lingurite. Are cateva mancaruri pe care le papa cu placere,dar nu pot sa ii dau mereu mamaliguta cu branza si smantana si ou si ciulama de pui cu mamaliguta.
Maine la ora 09.10 face puiutul meu un anisor de viata. Nu imi vine sa cred ca a trecut asa de repede timpul. Imi e atat de dor de bebelusul meu mic si marait,care dormea numai in brate. Acum a crescut mare. Ma uit la el mereu si ii multumesc lui Dumnezeu ca mi l-a oferit. Ca m-a ales pe mine sa ii fiu mama. II urez sa aiba parte in viata de sanatate,noroc si multa-multa fericire si sa imi faca multi nepotei pe care sa ii alint si sa ii iubesc mult.Ma gandesc cam departe,nu?
O sa petrecem si noi in familie. I-am dat pana la urma comanda de tort,pt ca pe vremea asta nu am reusit sa merg la cumparaturi sa iau tot ce imi trebuie. Asa cofetaria e aproape de bloc si a fost mai usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Buna seara!
Noi am ajuns cu bine la Viena. Sunt super obosita, dar am intrat sa urez unei gogosele minunate: Ana nazdravana!!! Sa-ti traiasca minunile mamico!!!

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria

POZE CU PRINTESA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Ia uite ce ratam eu astazi..

LA MULTI ANI Ana!!!!

Otilia sa-ti traiasca nazdravana mica si sa-ti aduca numai bucurii!

poze aniversare 1 an

"Oamenii s-ar putea sa nu-si aminteasca exact ceea ce ai facut sau ceea ce ai spus, dar intotdeauna isi vor aminti cum i-ai facut sa se simta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:


La multi ani, Valentina si Alexia de Andutza
La multi ani, Narcisa de Justme25

La multi ani, Rares de Mada
La multi ani, Radu de Sorvint


Sa fiti sanatosi si fericiti!


La multi ani, Ancaaaa!!!! Sa fii iubita si sa ai sanatate si multe bucurii impreuna cu familia ta frumoasa!




de David, barbatelul mamei - 5 nov. 2008
Made in the Holy Land
Blogul meu
Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

Ana de Otilia
Matei de andreyutza
Valentina si Alexia de Andutza_02
Narcisa de Justme25
Rares Daniel de Mada
Radu de Sorvint

Sa cresteti mari si sanatosi!

Andy, mami de Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nebunica-zapacica spune:


Intru rapid sa urez Anei de Otilia, sa fie sanatoasa si fericita!

Maine plecam in Romania si, daca nu reusesc sa ajung la internet pana la Craciun, va urez de acum Craciun Fericit, copii sanatosi, veselie si caldura in case!!!
Si de la Victor pentru toti cozonaceii si parintii lor extraordinari: http://www.dancingsantacard.com/en/?santa=1628452

Pupam cozonacimea!



fericita de Victor Nicolas (15.11.2008)

Nasterea cozonacelului nostru iubit



“Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darling_ spune:

La Multi Ani!!! Ana nazdravana

Adriana mamica de Eduard (09.12.2008)
pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darling_ spune:

LA MULTI ANI!!!!

Matei de Andreyutza
Valentina si Alexia de Andutza
Narcisa de Justme
Rares Daniel de Mada
Radu de Sorvint

Sa cresteti mari si sanatosi, sa aveti parte parte numai de bucurii

Malinas, ce mai face Roxana? Cum se descurca cu bb?

Monicus, tare dragalasa Ana.

Azi l-am cantarit, are 12 kg si 83 cm.

Am pus poze noi la semnatura.



Adriana mamica de Eduard (09.12.2008)
pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

La multi ani, ANA NAZDRAVANA!!![pup]

La multi ani, Radu!


Olivia , sta foarte bine David cu masuratorile, ca si Eduard al Adrianei Ce ma bucur si eu cand vad copilasi cu greutati apropiate de ale fii-mi

Andy
, eu stiu cum e la -30C, ca am fost in Montreal acum 2 ani de sarbatori si am stat o luna. Nu cred ca m-as putea obisnui vreodata cu asemenea temperaturi, desi imi place iarna si nu sunt deloc o friguroasa....dar nici chiar asa ca la voi

Ecaterinei ii place cu saniuta, dar numai singura, sa nu cumva sa se urce si sora-sa si s-o tina in brate, ca e scandalul cat casa Nu stiu dom'le ce-i cu ea, e tare pusa pe harta tot timpul, mai ales cu sora-sa, desi Rebeca chiar nu a necajit-o niciodata si-i da jucariile ei si-i face pe plac numai sa n-o auda cum urla Sper sa n-o tina mult.

In alta ordine de idei, ieri a venit Mosu' la carnaval la Rebeca si n-a vrut asta mica nici gand sa stea la poza cu el, a fost musai sa fac si eu poza cu Mosu' Se uita foarte interesata la el de departe, insa cum ma apropiam, cum se scancea.

La noi n-a ajuns inca Mosu', ma gandesc ca din cauza iernii grele....dar il asteptam cu drag

Mergi la inceput