*Cozonaceii iubiti aniverseaza 1 AN! LMA! (94)*

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Neata!

La multi ani sarbatoritilor de azi:
Valentina si Alexia de Andutza
Narcisa de Justme
Rares Daniel de Mada
Radu de Sorvint


La multi ani , Anca!!Sanatate si numai bucurii alaturi de familie!!

Criss, Darling mersi de sfaturi!

Azi m-am trezit inaintea lui Thomas, ha, pentru a doua oara , de cand s-a nascut

mami de Thomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Mai vroiam sa zic ceva de somn....doarme foaaarte prost de vreo saptamana Se trezeste toata noaptea, geme, scanceste, plange, se foieste....am ajuns sa dorm langa ea, ca altfel nu mai apuc sa dorm deloc. Asa mai fur cate o jumate de ora intre scancete
Mai, atata chin cu maselutele astea eu n-am mai pomenitSi nu vor, dom'le, sa sparga odata, asa o tine de vreo 2 luni bune, pe cuvant! Nici nu i-am mai dat nimik de durere, ca mi-a fost frica dupa alergia la medicamente din spital, am zis sa faca o pauza mai lunga, asa ca ne chinuim cumplit
Am vrut sa mergem la cabana la munte de Revelion, insa in conditiile astea nu ma pot duce nicaieri, macar acasa imi este comod cu ea noaptea...

De mancare vom avea ciorba de perisoare, sarmale, piftie, friptura de porc cu carnati, chiftelute, snitele, salata beof si prajituri. Traditionalele mancaruri, nimik special, nu vreau sa ma complic.
Imi face mama sarmalele, piftia, salata si chiftelutele Prajiturile le-am comandat, probabil ca voi face un tiramisu, ca am mare cerere (de la sora-mea care e gravida) Deci mare lucru nu-mi ramane de facut, m-am scos

Maine facem bradul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!
Bai ce de urari a primit nazdravana mea, nu mai spun mailuri si telefoane. Multumim frumos, sa vi se intoarca urarile inzecit!

Eu am intrat sa-ispun Ancai , multa sanatate si bucurii multe, noroc si tot ce-ti doresti!
Sper ca atunci cand vor fi mari sa fie si sagetelele mele echilibrate asa ca tine, si sa faca si versuri .

Laura, cam de o luna asa Elisa a devenit de o gelozie extrema. Daca vine Ana in pat langa mine dimineatasi Elisa e la supt, imediat incepe sa planga, o impinge pe Ana, isi intrerupe suptul si face scandal. Si Ana a fost foarte intelegatoare in ultima vreme, de-mi vine sa o iubesc si mai mult, chiar si cu scandal pe fundal.
Oceanico, Nebunica, drum bun si vacanta placuta. Nu luati prea multe paturi ca se pot cere in avion.

Si la noi a venit iarna, deocamdata fara zapada dar a venit un frig cum eu nu am prins niciodata aici, ieri -7 grade, azi nu stiu ca nu scot nasul afara. Si cu tot fesul meu a inceput sa ma doara o urechesi 2 masele, asa ca put a spirt si alifie chinezeasca, poate poate scap asa cu tratament pe exterior.

Ah, daca aveti bani si mai vreti sa mergeti cu ei la zapada pana la primavara costumele de skii merita toti banii. Pe aici un costum bun costa 100 de euro dar sunt foarte bune, se tavalesc cu brio o zi intreaga in zapada si nu se uda deloc, sunt usurele, le tin bine de caldmai ales daca pe dedesupt se pune bluza/pantalon de lana subtire. Eu n-am pentru Elisa, am pentru Ana ca-i obligatoriu la gradi.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Povestea nasterii celor doua gogosele sagetele
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

La multi ani, Radu!
La multi ani, Rares!
La multi ani, Narcisa!
La multi ani, Valentina si Alexia !
Sa cresteti mari, cuminti, sanatosi si voiosi! Sa va bucurati parintii in fiecare zi!

La multi ani, Anca! Multa fericire, sanatate si implinirea tuturor dorintelor!


Mami de Teodora (1.12.2008) si Bogdan (24.05.1995)
Poze 1 an
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Citat:
citat din mesajul lui alra

bai, a mea e foarte scumpa pe vremea asta de criza mananca mult de tot si nu se pune nimic pe ea, nu e bine

edit: plus ca consuma pampersi balamuc, ca ... deh ...

edit iara: deci panel x alergen a zis ca la ceapa si slanina are verde

Vacanta cu Laura in Romania


Eu zic s-o pui la olita. Mai micsorezi "paguba"

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Povestea nasterii celor doua gogosele sagetele
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

cu mii de scuze ca o fac atat de rar,dar va zic imediat si de ce

In primul rand vreau sa urez din toata inima La Multi Ani tuturor cozonaceilor care au implinit deja 1 anisor.Multa sanatate si sa va bucurati zilnic parintii cu zambetele si ghidusiile voastre.

Deci,motivul pentru care nu doar ca nu mai am timp de forum,dar nu mai am timp de mine,de nimic:de vreo 2-3 luni Rares este SUPER SCANCIT! A debutat odata cu una dintre raceli,drept pt care la inceput am zis ca de la asta i se trage,ca-i e rau.Dar a trecut raceala si el a continuat.Am zis ca-i iese vreun dinte,maseluta,ca-si tot baga degetele in gurita,am dat cu fel de fel de geluri...nimic.
Problema e urmatoarea:scanceste numai in casa.In masina nu zice nici pas,mergem in Carrefour,stam si 2 ore,nimic...ma duc la sor'mea si pot sa stau si 1-2 ore,nu scoate un sunet.Eeee,cum ajungem acasa...e jale,frate!!Si-a facut un tic din a-si baga degetelele in gurita si a lalaiii...si lalaeeee cat de ziua de lunga,de ne-a innebunit de creieri Am fost la npi cu el(ce eram si suntem disperati),i-a dat 2 medicamente(introduse pe rand)..nici un efect.
Am zis noi ca poate s-a plictisit copilul in casa,dar slava Domnului avem ditamai casa,chiar sa nu-i mai convina nimic??Jucarii cumparam in disperare,poate-poate l-o atrage ceva...NU,nimic...

Am incercat varianta sa-l lasam cu jucarii,muzica si sa vedem daca tace,dar nici asa...scanceste din ce in ce mai tare pana o da in plans.

Stiu,Rares inca nu merge de-a busilea,nu merge in picioruse,alti copii la varsta lui descopera singurei lumea(cum s-ar zice),umbla prin casa,deschid sertare...el e inca total dependent de noi ,dar ce sa facem???

Va intreb,dragi mamici,s-a confruntat cineva cu o astfel de problema?

Sunt efectiv disperata,nu mai stiu ce sa fac si cum sa fac sa nu mai aud scancete si lalaituri TOT timpul cat e treaz...Deja distonocalmul nu mai are niciun efect,am inceput sa beau ceaiuri antidepresive...Nu pot sta toata ziua numai pe drumuri,numai in vizite,mai este treaba si pe acasa...
Nu stiu ce s-a intamplat,Rares a fost un copil extraordinar de cuminte,tacut pana la 9 luni...am gresit oare undeva???

Va pup si-mi cer inca o data scuze ca intru atat de rar,dar...chiar nu mai am timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

sa iti traiasca printisorul, sa fie santaos si voios si sa va umple inimile cu bucurie. Mult succes in viata drag cozanacel.


Citat:
citat din mesajul lui Sorvint

Monicus multumesc pentru informatiile legate de vaccin. O sa ma interesez si eu pe la farmacii.



nebunica-zapacica drum bun spre noi... aveti grija de voi

Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008)
pozele mele
Povestea nasterii

Pozele printesei la un anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Mutumim frumos de impresii.
Felicitari pentru prentu rezultate.
Si am vazut poze frumoase.


Citat:
citat din mesajul lui Darling_
Monicus, tare dragalasa Ana.



Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008)
pozele mele
Povestea nasterii

Pozele printesei la un anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Valentina Alexia Radu Rares Narcisa !
Sa cresteti sanatosi, norocosi sa fiti, sa va bucurati parintii!

Flori, si daca vin musafiri la voi tot scanceste. Sau daca invitati copii? Sau poate vrea la cresa de acum.

A nins si la noi putin. Maine cred ca facem bradulca azi avem petrecere.

Am vazut filmuletul cu Thomas. Ete ca l-ai invatat sa dea cu matura, te da de gol ca esti mare fan curatenie.
Are la energie soro, debordeaza. Nu mai spun ce bine alearga, ce viteza are piticul .

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Povestea nasterii celor doua gogosele sagetele
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Oti,depinde de musafiri.Uneori scanceste,alteori e cumintel.Chiar si acum sta in scaunel,are 5-6 jucarii pe masuta,dar nu se uita la ele,sta cu degetul in gura si scanceste

A,ce-l mai linisteste cat de cat sunt reclamele si filmuletele pe calculator.Dar ma obsedeaza si asta,ca nu se poate chiar toata ziua sa stea numai cu ochisorii in tv sau computer.Chiar acum il imbrac si ma duc la sor'mea(avem casele vecine),ca stiu ca acolo tace(are si ea un baietel de 2 anisori si e numai cu ochii dupa el )

Poate pare ca ma vait aiurea,dar am rezistat eroic 1-2 luni,acum deja sunt cu nervii varza....

Mergi la inceput