Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (133)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

vazut pozele cu doloress nashica, nashumare, si nashul mic. Pozele sune superbe! mai , ce familie frumoasa...
ce sa mai comentez la adresa moldovencei, de unde ati gasit costumul ala? pe mine m-a terminat,m-a impresionat,m-a dat gata...

azi mergem la babyexpo, cu fifi si tati.
Anyone there?



o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Neatza!

!

Eu voi vota duminica cu cel care va legifera ziua de cel putin 36 de ore!

Am zis sa intru neaparat sa-i urez Gabitzei LA MULTI ANI! Multi si fericiti ani alaturi de baietii tai, sa fiti cu totii sanatosi, plini de bani si spor la toate

Din umbra incerc sa va citesc , sa fiu la curent cu toate : asa ca am aflat si de buba Marei , sa treaca! am vazut si aranjamentele facute de Piggy ,am luat aminte si la ce aveti voi in plan sa daruiti de , eu sunt varza la idei de . Probabil o sa ma orientez la fatza locului, in magazin fatza in fatza cu oferta. Am vazut si familia de nashi si am leshinat cand am vazut costumul finutzei . De unde au gasit taman acolo asa frumusete de costum , nu stiu? Frumoasa si nashica si nashii, o familie tare frumoasa O astept si pe Dani cu vesti bune si observ ca mai multe mamici au disparut din zona : Iulia, Ylari si multe altele mamici care n-au mai scris de mult tareeee. Dar o salut pe Andrada care a aparut dupa marea mutare: sa va fie de bine mutarea, casa de piatra
Adriana - io cu draga inima as scapa de "student" , mai ales ca simt ca-mi pierd timpul degeaba cu el. Dupa ce pleaca nici lb romana nu o mai stiu . Numa cand il aud , ca el vrea sa se faca "hacar" cand o fi mare dar habar n-are nici cum se zice a deschide , de ex., in conditiile in care sta toata ziua cu nasul in calculator si joaca jocuri Avea ceva de tradus si la un mom dat era vb de cos de gunoi si am apelat la vastele lui cunostinte, ca un adevrat calculatorist ce este : mai, ai auzit de recycle bin? el : . Eu insist : gandeste-te bine, se egzista pe calc tau,pe desktop ( nu ca daca l-ash lua la bani marunti ce inseamna desktop ar sti ). Dupa ce-si strange toate cunostintele intr-un colt si le inghesuie bine imi spune cu o fatza serioasa de parca tocmai ar fi descoperit lega gravitatiei : , nu pe al meu sigur nu este !
Bine inteles ca era si pe al lui , bine inteles ca si pe bicicleta pe care el o calareste scrie bike si el se jura ca n-a auzit in viata lui de bike . Uf, sa mai zic ? Nu mai zic ca ma apuca pandaliile.
Chinabulina - este bine, ne-am vazut aseara. Incepe incet, incet sa-si revina. Cred ca o sa intre si ea sa va salute cum isi intra in ritm. Mai greu e cu luatul Teodorei in brate. Gogo s-ar catzara acolo sus, in brate la mami dar deocamdata nu se poate si numai sa o auziti cum zice ea : brate, brate, brate!
Ii mai spun Belleanei : fa pe naiba in praznic si obtine cateva ore doar pt tine, sau pt tine si sotul tau, iesiti, relaxati-va.Un weekend poate, nici sa nu iesi din casa, doar sa zaci, sa NU faci nimic! TREBUIE sa ne mai incarcam bateriile din cand in cand.
Va urez tuturor un weekend frumos, sa fiti sanatosi, voiosi si multa dixtractie!


Fericirea are chipul tau... Andra , noastra!

Cum a intrat Andra in viata mea...
Mandra bea laptic si iata... a mai crescut un pic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Sarumina mult de urarile de ziua mea, va pup pe toate


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

La multi ani Gabitza! Tot ce-ti doresti sa ti se indeplineasca!

Si eu o astept pe Dani cu vesti bune!

Ma duc sa vad pozici.

aa..Alush sarumana de idei de mic dejun.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Doloresssssss.... m-ai omorat cu costumatia micii puiutze botezate; esti geniala, zau!!!

[b]MSBB
sa=i trimiti pupicei Georgianei!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

La multi ani Gabi, o zi frumoasa si un an cu tot ce-ti doresti!

Lorich si mie imi place melodia aia cu "your love ist burning like the sun in july" -mereu ma face sa ma gandesc la vara.
E superba vremea asta, da cica in 2 sapt. s-ar anunta zapada

Eu n-am abandonat ideea si poate reusesc sa mergem totusi in Egipt la mare si plaja prin feb.
Daca ii mai surade cuiva ideea --- ar fi frumos sa ne strangem o gasca de mamici si bebelaci.

Doloress ce mi-a placut cum ai scris cum te imbratisa soara ta seara si iti citea povesti. Mi-au dat lacrimile, chiar mi se pare emotionant -- surioara mai mare protejand-o pe cea mica

Belleane, si eu te inteleg.
Eu sunt norocoasa ca o am pe mama care ma ajuta in gospodarie. Timp pt. mine mai am si cand Annika doarme si Lara e la gradi.
Parca aveati o bunica la tara. Nu le poti duce pe fete acolo din cand in cand in weekend sau macar pe cea mare? si sotul se ocupa de cea mica?

Noi ne-am si intors de la Ikea, am fost la prima ora si am avut noroc ca drumul nu a fost deloc aglomerat.
Nu am luat nimic, marele "shoping" va fi weekendul viitor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Le-am comandat copiilor scrisori de la Mos Craciun si m-au sunat ca mi le aduc maine. Chiar sunt curioasa cum o sa arate. O sa le pun in cutia postala dupa aceea sa le gaseasca Andrei inauntru


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emycor spune:

ciao fetele!!!!!

oare ne-ati uitat? cred ca aveti dreptul......ca nu am mai scris de foarte mult timp, dar de citit ....tot mereu.

vreau sa ii urez LA MULTI ANI!!!!!! Gabitei.....sa fi sanatoasa si fericita si sa ai putere sa cresti pe cei doi nazdravani .

....despre noi....ce sa va zicem.....suntem baieti mari, povestim mult toata ziua, a inceput sa repete cuvintele pe care le zicem noi, dar binenteles ca nu ii ies toate, dar pentru aia noi tot ne intelegem. Voi cum stati cu vorbitul?
Nu facem la olita, nu am scapat de suzeta.....dar.....candva.....

Eu voi incepe serviciul din ianuarie.....iar Rares va ramane cu bunica, ceea ce este ok pentru ca si acum ies zilnic la plimbare impreuna si se inteleg de minune....

va pupam....week-end placut


emycor mami lui RARES-SEBASTIAN

http://picasaweb.google.ro/emycor/RARES1AN#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

LA MULTI ANI GABITZA! Multa sanatate si viata lunga alaturi de baietii tai.

Alysh, la care te referi? La Scribble & Write sau la Giraffa bicicleta?

_
Mami de Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

emycor,welcome bec. ce poze superbe.... tortul ursuletz de 1 an l-ati facut acasa? e demential.

oanabodiu, voiam sa iti zic ceva si numai stiu ce . Is senila....

Magdone, ai niste poze, nishte copii, sio burtica...sunteti minunati. de fapt, voiam sa intreb daca pocho-ul fetei e homemade, nu ca ash avea timp sa mananc, dar sa visez ca fac un pocho la fel de minunat, am voie?



am fo azi la babyexpo. Am cheltuit 4mil dar nu stiu pe ce. Mara a cazut din carut, in fatza. zau ca isi face capulpatrat... ne-am intalnit si cu anutza-maria. fara flacau -era libera . noi plecam mai tarziu la Kilipirim, la Dalles, anyone interested?





o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput