Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (133)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Belleane, eu personal te inteleg perfect, te imbratisez si-ti doresc rabdare. Stiu, usor de zis, chiar si pentru mine care stiu cum e.
Am mare noroc ca pentru mine serviciul e relaxare, pentru ca-mi place f.f.mult ce fac si ma duc cu drag. Dar acasa simt ca-s la program, si n-am ce face si unde evada.


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitzam

Belleane, eu personal te inteleg perfect, te imbratisez si-ti doresc rabdare. Stiu, usor de zis, chiar si pentru mine care stiu cum e.
Am mare noroc ca pentru mine serviciul e relaxare, pentru ca-mi place f.f.mult ce fac si ma duc cu drag. Dar acasa simt ca-s la program, si n-am ce face si unde evada.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
Mami de puf mare, Andrei-Stefan (25.05.05) si puf mic Raducu(06.06.2008)

Alaturi de SEBI


belleane, e greu sa ne regasim intre job, copii, curat, gatit, calcat. La odihna , tabieturi, micile amannunte care ne fac viatza mai senina - renuntzam.
pe mine ma insenineaza drumul la munca. Pt ca 20-30min in metrou apuc sa citesc ceva. Ceva,acolo...pt sufletul meu. Sunt 20min pt mine. Apoi merg pe jos 10-12 min, si iar sunt minutele mele.
Imi place si la munca, chit ca ma cert cu indienii mei, dar macar pot sa mananc linishtita, nu imi urla nimeni la usha cand sunt pe buda...
Ma multumesc cu putin?
nu stiu.

hai sa recunosc, te invidiez. Ca ai 2 minuni frumoase acasa. Incet, incet cresc, si or sa devina tot mai independente si frumoase, ca si tine, si mai minunate.
Si asta e mare realizare. Mai mare decat toate bunurile materiale.


o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Citat:
citat din mesajul lui cleo78
pe mine ma insenineaza drumul la munca. Pt ca 20-30min in metrou apuc sa citesc ceva. Ceva,acolo...pt sufletul meu. Sunt 20min pt mine. Apoi merg pe jos 10-12 min, si iar sunt minutele mele.
Imi place si la munca, chit ca ma cert cu indienii mei, dar macar pot sa mananc linishtita, nu imi urla nimeni la usha cand sunt pe buda...
Ma multumesc cu putin?
nu stiu.

o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008


Cleo - idem... Si eu minutele alea, 20-30 pe zi cat citesc sunt cea mai fericita. Acuma mai nou reusesc si acasa, dupa ce se culca piticul, Gabi a plecat la servici, de pe la 10 pana pe la 11 asa. Serviciul a avut si pentru mine un efect benefic, cat stateam acasa ma simteam super-deprimata.
Mai caut de zor cluburi de mamici si de bebici pentru sambata-duminica, gimnastica, inot ceva. Si pentru PAtrick dar as vrea si pentru mine, sa mai schimb o vorba cu mamicile care trec cam prin aceleasi challenge-uri ca si noi. Pentru ca a venit iarna, si nu mai iesim in parc ca altadata.

Mami de pitic Patrick (29.04.2008)
"Your children know more about you then you know about yourself"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Piggy cine a scris ultimul mesaj, Ilincuta?

Desiree foarte simpatic calutul! Al meu are masinuta, toata ziua merge cu ea prin casa si face TU-TU. Are si o ladita acolo in care culege ca un catel tot felul de lucruri ce le crede el utile, bucatele de hartie, clame, servetele, etc. Odata i-am gasit si pampersii bagati acolo la cutiuta.

Mami de pitic Patrick (29.04.2008)
"Your children know more about you then you know about yourself"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Saluti!

Si eu vroiam sa ii spun Ilincai ca am inteles tot! Cred ca e prima care a reusit sa dea si send la mesaj...Eli si Mara sunt mai mult cu partea de hard..mai scot o tasta, doua...

Fetele vroiam sa va spun de un site fain de cantece pesonalizate mysong.ro
Sunt cantate de veverita roscata...Imi pare bine ca e si cu Eliana!

Laurita felicitari ptr fetita! Nici nu stiu daca ti-am scris, dar m-am bucurat...cred ca si nasa e incantata!

Va pup! Sper sa mai dau pe aici mai des!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Pentru toate mamicile care se simt debordate , un blog simpatic, care ma deconecteaza mereu : Chroniques d'une mère indigne
http://www.mereindigne.com/
A aparut si carte, cred ca am sa mi-o cumpar.

Mami de pitic Patrick (29.04.2008)
"Your children know more about you then you know about yourself"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:


Neata! Stati la caldurica in plapumioara? La mine e 12 noaptea ma duc la un somnic alaturi de pui. Voua va urez un week-end placut!

Nu inainte de a-i ura Gabitei multi ani fericiti alaturi de puii ei nazdravani!
Sa ne traiesti, sa ne-nfloresti si sa ne deschizi multe capitole de-acum inainte!

Si cum va promitem, am reusit sa pun cateva pozici de la botez, ia uitati aici cea mai simpatica moldoveanca cu ie si catrinta :
http://family.webshots.com/album/575577642BumPsV

Mami de pitic Patrick (29.04.2008)
"Your children know more about you then you know about yourself"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

si multemulte

la multi ani, Gabitza

o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:




LA MULTI ANI GABITZAM! SA AI PARTE DE ZILE FRUMOASE SI SENINE CA TINE, SANATATE, NOROC, BUCURII! SA RAMANETI O FAMILIE LA FEL DE FRUMOASA SI IMPLINITA!



ALI, mami de Vlady si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Neata, multam de cafelutza

Cleo, sunt pe net tot felul de frime care iti personalizeaza calendarul, in sesnul ca tu le trimiti poze si ei le fac. Nu cred ca am timp cu wondershare asa ca o sa apelez la o astfel de firma.

Lorich, super ideile de cadouri pt bunici. Ma inspir si eu
Pt micul dejun eu ii dau cam asa(Incerc sa-i dau in fiecare zi altceva, niciodata 2 zile la rand la fel, sa nu se plictiseasca omu'):
- o cutie de branza perlutze de la tnuva
-un ousor fiert cu o felie de branza almette
- un iaurt natur tnuva cu cereale cheerios de la nestle
-o felie de sunca de praga proaspata (dar asta destul de rarutz) cu rosie
- lapte cu cereale (rar, pt ca deja papa lapte si dimineata la 6 si seara la 9)
- uneori ii fac si o omletica in putin ulei de masline

Desiree, saru'mana d elink, pacat ca nu se gaseste si in Romania.....am cautat disperata

Doloress, probabil sunt mai sensibila in perioada asta dar m-ai facut sa lacrimez cu povestea cu mama ta, sora si Craciunul
Bafta multa cu bb2, abia astept vestea!

Belleane, cred ca toate simtim mai mult sau mai putin disperarea asta a trecerii timpului fara sa mai stim de noi uneori.......si eu am trecut prin momente de tristete, mai ales dupa ce am stiut ca sunt gravi, culmea, desi mi-am dorit atat de mult dar ma sperie un pic viitorul cu doi bebei mici, daca acum nu am timp si ma simt sfarsita de oboseala seara, ce voi face cu doi? Dar nu vreau nici sa-l manii pe Dumnezeu ca asa mult mi-am dorit si uite acum ma mai apuca depresiile uneori.
Probabil e doar o perioada....asa cum au spus si fetele....care va trece pe masura ce cresc copii...vor deveni si ei mai independenti de noi si noi de ei. Ai sa vezi, asa va fi cu siguranta

ALI, mami de Vlady si 10+

Mergi la inceput