Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (133)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piggy spune:

La Multi Ani Gabitza!

Doloress am admirat pozele de la botez..doua frumoase si finutza si nasha

Mihaser, Doloress am facut investigatii si de scris a scris Ilinca mesajul dar de trimis am o banuiala ca si-a bagat tati coada

Am fost si eu azi la babyexpo...am luat o caciula de iarna pt Ilinca misto dar mare (maine merg sa o schimb, 2 perechi de sosete groase si 2 cadouri de mosii care vin - un fel de puzzle in care tre sa potrivesti pe o tabla in niste gauri mai multe imagini (cu un bebe si biberon, carucior etc) si tot un fel de lego din lemn unde trebuie sa combini doua bucatele din lemn cu diverse forme si nuante ale unei culori...cred ca ati inteles tot D-asta scriu eu asa des mesaje ca ma exprim prea usor

Piggy mama de Ilinca (15.06.2008) si florareasa www.myflowerbox.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piggy spune:

MssB bine ai revenit nu te mai ascunde

Lorich Ilinca la micutzul dejun papa lapte cu paine sau ou fiert cu branzica sau cascaval cu unt si paine, uneori dulceata pe paine cam astea...Oricum chestii pe care le poate lua singura in lingurita sau furculita...ca nu mai vrea sa pape ajutata

Si mai nou adica de vreo 2 sapt a intrat in etapa lui NU - azi am fost la plimbare cu ea prin magazinele de langa casa, fara carucior. Si nu mai vroia sa iasa din farmacie. Am scos-o cand i-am promis ca o sa ii iau banane, bineinteles sperand sa uite pana afara...Dar ce credeti? La primul aprozar cu fructele expuse afara incepe Ilinca si urla - BANANA BANANA si bineinteles ca pana nu i-am luat nu s-a potolit...GRAV



Piggy mama de Ilinca (15.06.2008) si florareasa www.myflowerbox.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Vaaaaaai, Doloress, am vazut si eu micutza moldoveanca, o frumusete de fetita.

Emy, am vazut si al tau baietel frumos.

_
Mami de Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Nu pot sa cred scrisesem si eu un ditamai mesaj si l-am pierdut nu stiu cum!?!?!?

Nu mai am nerv sa-l scriu din nou...pe scurt:

Gabitzam, La multi ani!

Reallaura, felicitari pentru ! sa fie sanatoasa! frumoasa va fi oricum

Doloress sa-ti traiasca finutza!

Cleo, cucuiul Marei! si Cristiana are un semn "de buna purtare" (vezi aici)

Sper ca e bine Ylari, intr-adevar n-a mai scris demult.

seara buna!

Lumi, mami de mladita Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Ma bucur ca v-au placut pozicile cu finuta mea! Costumul l-au trimis bunicii Sofiei, din Campulung Moldovenesc, acolo traditiile inca se mai pastreaza (acolo mi-am petrecut eu vacantele), lumea mai merge inca duminica la biserica in costum popular si sunt costume si pentru pitici mici mici. Ei au adus-o la biserica in costum, eu am imbracat-o cu rochita alba. Desi la inceput hotarasem sa o lasam in costumul popular, apoi am zis sa respectam traditia si sa o imbrac eu cu ce i-am cumparat.

MsBB am ras de-am paralizat de studentul tau. Auzi, dar macar hecar stie cum se scrie? Si aici e de jale cu scoala, s-au trezit ca noile generatii de profesori nu stiu sa scrie, nu sunt in stare sa faca o dictare fara greseala! Asta de cand au introdus noua reforma, care zice ca nota se da pentru incercat si pentru efort, nu pentru rezultat. Nimeni nu se mai preocupa de rezultate.

Emycor bine ati revenit! Am vazut blonutul tau simpatic! Si al meu mananca ceapa goala.

Luminel am tras cu ochiul si la Cristiana ta, am vazut o fetita scumpica tare cu ochi midgalati!

Surioara mea intr-adevar a fost tare mamoasa. Ma mai si altoia din cand in cand, si acuma are mustrari de constiinta, isi cere scuze mereu. DAr si eu o muscam si o zgaraiam. Ea ma batea cu cureaua. Deci n-a fost numai armonie. Dar seara ne impacam, ma lua in brate si ma legana pana adormeam si-mi repeta Alba ca Zapada de 100 de ori, povestea mea preferata. Asta pana si in adolescenta, cand faceam crize de crize, ca voiam sa ma sinucid ca nu ma lasa tata la bairam. Ma lua in brate si ma mangaia, pana adormeam. NU stiu ce m-as fi facut fara ea. Ne iubim tare mult!

Mami de pitic Patrick (29.04.2008)
"Your children know more about you then you know about yourself"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Doloress



Emycor bine ati revenit! Am vazut blonutul tau simpatic! Si al meu mananca ceapa goala.


Mami de pitic Patrick (29.04.2008)
"Your children know more about you then you know about yourself"




HAHA si Victoria papa ceapa goala...

LUMINEL, ptr. printesa ta frumoasa.

_
Mami de Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Multumesc mult de tot pentru urarile de ziua, ma faceti sa ma simt asa de bine!!


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Gabitzam, LA MULTI ANI fericiti, sanatosi si armoniosi. Sa continuati tot asa ca o familie exemplu ce sunteti.
Doloress, vai ce mi-a placut SOfia...Si nasica ce bine a slabit, bravo !!!Nu mai zic de Patrik ce frumos era imbracat sia sortat cu parintii. Si inca un lucru. Imi place de tine si de sora ta. Da, imi amintesti de copilaria mea si a lui SIs si noi ne cintam pe rind una alteia pina adormeam. Si cind era d ecafteala...era de cafteala, nu spun nu. Doar eu incepeam luptele de regula
MsBB, ne era dor de un mesaj de la tine! Sanatate Chineibulina, recuperare mai rapida!
Adriana, Egiptul ca Egipul...dar ce facem de Revelion?
Aveti ceva fetelor? Ati vrea sa ne intilnim? sa aranjam ceva la un resto accceptabil ca pret?O fi prea tirziu??
Ce ziceti de propunerea mea?

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Uitasem sa-i trimit incurajari lui Belleane..cred ca toate simtim asa uneori..
Si pentru Piggy - ce face Ilincutza? CUm merge tratamentul?


Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Mai, dat ati scris, nu gluma!!
Ia sa va iau pe rand, in mai multe mesaje.

Am fost azi la Ikea, am gasit ce voiam, dulapior pentru hainele copiilor, un birou mai mic sa inlouim biroul mare si sa facem spatiu. Dar nu incapeau in masina asa ca probabil se duce Bogdan maine cu taicasu.
Apoi am fost la Minuiblu i-am luat un volan de la Vtech, asa cum voiam si o masinuta, deocamdata. Probabil astea sunt pentru petrecerea de la firma mea, daca ajungem.

Alysh si Mirci la fel face cand vrem sa-l lasam cu soacramea. Acu e la ei, dar sta mai mult cu socramiu. SI el e tare mamos si nu suporta sa stea singur, asa ca e binevenita o seara in delegatie. desi ne e asa dooor de el!
Lorich eu dimineata ii dau tartine - paine- cu unt si sunca presata, sau branza topita, sau branza de vaci cu smantana si un out fiert etc etc. M-a scos din mare incurcatura treaba asta ca si eu eram disperata dimineata cand trebuia sa pape. Bine ca a inceput sa pape asa.
Cleo imi pare asa rau de Maruta, ooof! Sper sa-i treaca repede cucuiul!! Bogdan nu ma crede ca Mirci ar sta la masuta si nu se incumeta sa luam. Adevarul e ca nu avem spatiu, dar ce sa facem acu??? tre sa stea si copilul la biroul lui Mai incerc cu munca de convingere.

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 19+ Ana Ilinca

Mergi la inceput