Primul turnir de alegeri - rezultate

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
Ileana, te-ai mai dus la vot?

Cum mi-ar fi stat sa renunt?

Stiam ca la Gara de Nord e moartea, imi alesesem din vreme o sectioara mai mica.
A fost asa:
Coada.
Cam 80%, mutre de "electorat urban educat". 20% mai ciudatei, asa.
La 1m in spatele meu, Raed Arafat :).
Mergea cumplit, dar cumplit de greu.
Pe masura ce treceau orele, lumea se enerva si pleca. Cu precadere din aia 80% :(. A plecat si sotul meu, ca cineva trebuia sa duca acasa copilul care se plictisise, iar eu nu eram dispusa. In plus, procentele pe care le aflam la telefon, de la prieteni, erau dezamagitoare. Eu am ramas. Si Raed.
Intr-un final, am intrat, am votat, 1-nu-nu, sotul la fel (se intorsese intre timp, cu copil cu tot, ca avea remuscari). Raed a ramas la coada.
Povestea a durat 4,5 ore.



Iaca ceva partiale (de la ora 5, cind io nu votasem :)):
Bucuresti http://www.pesurse.ro/2009/11/rezultate-partiale-in-bucuresti-ora-.html
tara http://www.pesurse.ro/2009/11/rezultate-partiale-ora-.html




Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Ceva e ciudat totusi la alegerile astea:

M-a sunat cineva de la o sectie de votare ..de la o sectie de votare speciala..dintr-un sat ...si de azi dimineata un autocar pleaca ...unul vine...e coada continua.
"Turistii" sunt toti inchisi la culoare , si stiu sa scrie mai mult sau mai putin ...
La aceeasi sectie speciala in trecut dumnealui freca menta...si anul asta chiar s-a straduit sa ajunga la sectia asta hahahaha ca sa fie mai lejer!

Ufff....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

Citat:
citat din mesajul lui ligia13

Ceva e ciudat totusi la alegerile astea:

M-a sunat cineva de la o sectie de votare ..de la o sectie de votare speciala..dintr-un sat ...si de azi dimineata un autocar pleaca ...unul vine...e coada continua.
"Turistii" sunt toti inchisi la culoare , si stiu sa scrie mai mult sau mai putin ...
La aceeasi sectie speciala in trecut dumnealui freca menta...si anul asta chiar s-a straduit sa ajunga la sectia asta hahahaha ca sa fie mai lejer!

Ufff....

Eu si Raducu (22.04.2005)


inseamna ca la sectia aia fraudeaza PSDul si sunt adusi de Vanghelie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui muffin
inseamna ca la sectia aia fraudeaza PSDul si sunt adusi de Vanghelie.


Ehee, n-ai fost tu la Craiova cand a avut dl Base miting!




Marilena
Blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Tatal meu glumind la telefon mi-a spus ca in ritmul in care se voteaza vor ajunge la peste 100% In felul asta isi vor face primarii si activistii de partid numerele care sint trambulina lor pentru functii publice importante .

Despre fraudare: asa de mult am auzit azi despre fraudare incit cred ca e numai manipulare. Tot ce se poate sa fie cazuri de frauda, dar nu organizata si nu la nivelul la care se trimbiteaza. Parerea mea.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Cica s-a mobilizat tineretul spre seara ...poate...poate


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

la sondajele de la ora 17 si 18 geoana e la egalitate cu antonescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie
Tot ce se poate sa fie cazuri de frauda, dar nu organizata si nu la nivelul la care se trimbiteaza. Parerea mea.




E clar ca nu l-ai auzit pe WC Tudor: daca nu intra el in turul 2, e clar ca s-a furat la drumul mare!

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristi_2003

la sondajele de la ora 17 si 18 geoana e la egalitate cu antonescu


intr-un sondaj de la ora 19 gasesc tot 9 procente diferenta. vaz ca depinde si cu exit poll-urile astea unde te uiti minunea de site cu "inflaia" n-a vrut sa mi se deschida azi, ii prea ocupat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

eu ma uit pe inpolitics

Mergi la inceput