Primul turnir de alegeri - rezultate

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii


Cine nu stie sa piarda, va striga cat il tin plamanii si televiziunile prietene... va dati seama....



Exact la asta ma gandeam cand l-am vazut pe Videanu iesind primul la rampa si denuntand fraude.
PD-L-ul are absolut toate instrumentele fraudei la indemana, la naiba chiar ei organizeaza alegerile.
Sa fie primii care striga "hotii" e chiar dovada de tupeu. Care nu le lipseste, asta-i clar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Pana la urma am votat cu A pentru a alege totusi dintre doi candidati adevarati in turul doi.
Eu n-am vazut nimic suspect,cred ca prin exit-poll-uri si campaniile de pe Realit si Antena 3 Hrebe intr-adevar se pregateste sa strige frauda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

deocamdata antonescu e pe locul 3, cred ca acolo va ramine si vor fi basescu si geoana in turul 2. unii chiar spun ca geoana e pe primul loc.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

deocamdata antonescu e pe locul 3, cred ca acolo va ramine si vor fi basescu si geoana in turul 2. unii chiar spun ca geoana e pe primul loc.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei




Eu tot mai sper in tinerii care ies de obicei la vot mai tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Ileana, te-ai mai dus la vot? E cam tarziu, cand vad ce cozi sunt la sectiile speciale din Bucuresti ma enervez la culme. Acei oameni nu mai reusesc sa voteze. Erau care statea si de la 1 acolo si e deja 5 ... Si eu am stat la coada acum 5 ani sa-l votez pe Basescu si eram si cu burta mare.
Sper sa se mobilizeze tinerii mai pe seara. Oare chiar o sa fie Geoana in fata lui Basescu? Eu prevad un scor egal pentru cei doi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Despre sectiile de votare speciale si despre scenariul FRAUDA:

http://www.hotnews.ro/stiri-opinii-6539522-gogoasa-umflata-frauda-vot.htm

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Indiferent cine va iesi in turul 2, NU il voi vota pe Basescu. M-am saturat de scandalurile provocate de el. Ne-a bulversat ca natiune si ne-am pierdut credibilitatea in afara granitelor.

allinta

http://www.petitieonline.ro/petitie-p61234041.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Este legal si chiar recomandat sa se intrebe daca vrei sa votezi si pentru referendum.
Scenariul cu frauda nu pare deloc un scenariu atata timp cat primele arestari pentru mita electorala din tara asta vizeaza exact cumpararea de voturi pentru un candidat al carui nume va va surprinde.
Eu sper sa nu se confirme si alte situatii, deocamdata s-au dat destule amenzi si s-au facut destule dosare penale, ca sa nu mai spun ca mi se pare suspecta prezenta atat de mare la vot in sectiile speciale in judete precum Olt, Dolj, etc..
In tot cazul, noi am stat la o coada imensa, cum nu am mai pomenit la sectia noastra, am fost foarte surprinsa.

Marilena
Blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marilena12

Scenariul cu frauda nu pare deloc un scenariu atata timp cat primele arestari pentru mita electorala din tara asta vizeaza exact cumpararea de voturi pentru un candidat al carui nume va va surprinde.



sincera sa fiu, m-ar surprinde doar daca as afla c-a fost vorba de locul 4 sau mai jos - tre' sa fii chiar idiot sa-ti risti pielea pentru unul care n-are clar nicio sansa.

intrebare: ne va surprinde sau ne-ar surprinde? adica legal il vom afla? si daca da, cand?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Pai deja se stie, cel putin pentru cei doi barbati arestati in Giurgiu. Insa deocamdata televiziunile nu au voie sa pronunte nici un nume. Oricum, indiferent ce partid sau candidat a dat bani in teritoriu in astfel de scopuri, mie mi se pare rusinos.

Marilena
Blogul meu

Mergi la inceput