Primul turnir de alegeri - rezultate

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristi_2003

eu ma uit pe inpolitics


eu mai uitam aici:

http://www.zmenta.ro/2009/11/22/primele-exit-poll-uri-pentru-alegerile-prezidentiale-2009/

well, incepem turul doi de data asta cum ii zicem, turneu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Deci Antonescu out. Subiectul urmator :)

Edit. Toata ziua au fost dati aproape la egalitate Geoana si Antonescu, pe site-urile televiziunilor bla bla. Cineva a lucrat, dar a lucrat degeaba.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

valeu mama! "vantu si voiculescu, in complicitate (sau cardasie? nu mai stiu) cu traian basescu"...

ma pregateam sa-mi para rau pentru el, da' mi-a trecut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

valeu mama! "vantu si voiculescu, in complicitate (sau cardasie? nu mai stiu) cu traian basescu"...




Din pacate, prestatie asemanatoare cu a lui WC Tudor...
Trist.

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Si eu ma asteptam la mai multa onestitate de la el...Din pacate eu cred ca s-a hazardat rau de tot cand a spus ca numarand voturile in continuare exista inca sansa sa intre in turul 2. Nu cred nici estimarile de pana acum, au fost inadvertente cam mari pentru ca rezultatele finale sa fie astea care sunt. In fine, vedem ce va fi...
Pe Crin l-ar fi regretat multi daca ar fi stiut sa piarda, mie mi-a placut de el cumva, m-a inviorat entuziasmul lui, cred ca toti aveam nevoie de un candidat tonic.

Marilena
Blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ErAs3R spune:

Crin a revenit cu picioarele pe pamant, ca-l imbatasera Antenele si Realitatea de se credea Superman!
Acu i-au facut un mic dus rece-inghetat si-i vor spune sa fie cuminte si sa inroleze PNL-ul in marea coalitie Anti-Base, consfintita prin semnarea unui protocol, asa cum deja a anuntat Radu Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marilena12
Este legal si chiar recomandat sa se intrebe daca vrei sa votezi si pentru referendum.

In care lege electorala scrie aberatia asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Cum, nu stii? In aia in care zice si ca UE ne obliga sa avem doua camere in parlament

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui Marilena12
Este legal si chiar recomandat sa se intrebe daca vrei sa votezi si pentru referendum.

In care lege electorala scrie aberatia asta?



da-n care scrie ca-i musai sa pui stampila? am adormit si m-am trezit in alta "iepoca"?

ca intrebarea putea fi altfel formulata, mai neutru, gen "imi spuneti va rog pentru ce anume doriti sa votati?", e altceva. da' atata timp cat nu-s sigura cati ar fi fost nitel derutati de aceasta intrebare, zic ca-i ok. de fapt cred c-am citit pe undeva pe-aci ca intrebarea era de fapt "nu vreti si pentru referendum, nu?" ceea ce chiar nu-mi place.

io am alta curiozitate: daca exista cineva pe forum care n-a votat si pentru referendum, sau care stie de la vecinu' costica - cei care au ales doar prezidentialele cum au marcat chestia asta pe lista? adica, ma astept sa fi fost doua spatii pentru semnatura (chiar 3 pentru vecinii din voluntari) si in caz ca le doreai pe toate, sa iscalesti de 2 ori. ma insel? iar daca iscaleai numa' pentru presedinte, cum iti marcai refuzul pentru referendum?

(inca nu m-am hotarat daca-s de acord sau nu cu alta chestie - si anume ca daca ziceai "nu" in sensul ca nu doresti sa votezi si referendumu', nu te mai puteai razgandi? cat de legala-i faza? cine decide ca dac-am votat la 9 dimineata presedintele, nu am voie pe la pranz sa realizez ca vreau sa pun stampila si pe referendum?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasacarmen spune:

da
a trecut si primul tur
cea mai mare dezamagire e Antonescu
deja Vosganian explica la antena3...cum s-ar putea alianta DA.... sa vezi, ca o pati...ca primarii pnl...ca s-ar putea
stiti ce m-a durut? ca am vazut oameni care aveau ochii in lacrimi cand l-au auzit pe Antonescu atat de mare a fost dezamagirea


Mergi la inceput