Primul turnir de alegeri - rezultate

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna
ma astept sa fi fost doua spatii pentru semnatura (chiar 3 pentru vecinii din voluntari) si in caz ca le doreai pe toate, sa iscalesti de 2 ori.

Dupa ce ca n-ai fost la vot iti mai si dai cu parerea in necunostinta de cauza!
Au fost liste separate pentru semnaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui mianna
ma astept sa fi fost doua spatii pentru semnatura (chiar 3 pentru vecinii din voluntari) si in caz ca le doreai pe toate, sa iscalesti de 2 ori.

Dupa ce ca n-ai fost la vot iti mai si dai cu parerea in necunostinta de cauza!
Au fost liste separate pentru semnaturi.


e bine ca-ti dai tu cu parerea despre obligativitatea votului, tu cel care-ai fost la vot e de-a dreptul vitala informatia, mersi

asa, si? ce se intampla cu a doua lista (cu locu-i aferent de semnatura pe care indraznesc in nemernicia mea non-civica sa-l presupun in continuare) daca nu voiai si referendumu'? in ce fel se inregistra non-participarea? (ca poate-i raspundem asa si userului b.nica la temerile-i ca se frauda intens votul la referendum - nu c-ar mai incapea in discutii si asta, pe langa cele 30 de procente ale lui vadim si milionul de voturi ale lui antonescu )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui Marilena12
Este legal si chiar recomandat sa se intrebe daca vrei sa votezi si pentru referendum.

In care lege electorala scrie aberatia asta?


Am spus ca e legal pentru ca nu este ilegal, si am spus ca e recomandat pentru ca nu sunt oamenii obligati sa voteze si referendumul si presedintele. Sunt oameni care au votat numai pentru presedinte sau numai pt referendum. Era posibila si varianta de a nu se atinge acel peste 50 % voturi pentru referendum, chiar daca pentru presedinte ar fi votat mult mai multi. In plus, cand cei din sectiile de votare au fost instruiti, am aflat ca li s-a spus sa puna aceasta intrebare, pentru ca oamenii sa decida daca voteaza pentru presedinte/referendum/ambele. Ei bine, la noi in sectie nu s-a pus aceasta intrebare si oricum, eu am votat pentru referendum.

Marilena
Blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olympia

Cum, nu stii? In aia in care zice si ca UE ne obliga sa avem doua camere in parlament



Daca taceai...

Marilena
Blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Marilena, dar de ce nicaieri nu s-a formulat intrebarea "Doriti sa votati si pentru presedinte?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marilena12

Citat:
citat din mesajul lui olympia

Cum, nu stii? In aia in care zice si ca UE ne obliga sa avem doua camere in parlament

Daca taceai...
Marilena

Si totusi, de vreo luna asteapta lumea de pe forum recomandarile alea minune ale UE dar ele nu mai vin ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Ma asteptam sa va gasesc zimbareti, ciocnind cupe de sampanie in cinstea victoriei dragilor vostri Basescu/Geoana.
Cind colo, va vad tot morocanosi, certindu-va pentru una alta si... reprosindu-i again and again and again lui Crin ca n-are sapca.
Bizar.
Nu va inteleg.

Citat:
stiti ce m-a durut? ca am vazut oameni care aveau ochii in lacrimi cand l-au auzit pe Antonescu atat de mare a fost dezamagirea

Zau, mai? Chiar asa de dezamagiti au fost?
Da' fani Basescu/Geoana carora sa le dea lacrimile ascultind cuvintele mieroase pe care cei doi "invigatori" s-au calcat in picioare sa le indrepte spre PNL, din astia n-ai vazut?

Hai sa-ti spun eu ce m-a durut pe mine:
-ca din sutele de oameni care mai erau in curte, la sectia de la Sfintii Voievozi, cind am plecat eu, mare parte nu au mai apucat sa voteze. Desi se incapatinasera sa astepte mai bine de 4 ore, atit de determinati erau.
-ca Brucan are motive sa-si rida de noi, de-acolo unde se afla, ca ne-am prins si noi in sfirsit ca a omis un 0 din predictia lui cu 20 de ani. Erau 200.
-ca fiu-miu va fi terorizat de acu' inainte cu limbile straine.
Sper sa nu repete si el timpenia pe care a facut-o maica-sa, care s-a intors in tara cind putea sa n-o faca, in ideea ca lasa, ca o sa fie bine, nu mai dureaza mult, n-om fi noi romanii asa de stupizi.

Cit despre Crin, nu-i plingeti voi de mila. A "rupt" in marile orase, in rindul electoratului cu discernamint poltic, a scos mult peste scorul partidului, si, din acest moment, are un cuvint greu de spus.



Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

ileana, da' suparata rau mai esti! Mai bine decide-te repede, in 2 saptamani, trimitem om in cosmos, au ba?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasacarmen spune:

nu il plang pe crin
stiu ca a rupt
inclusiv la noi in piatra unde cred ca iese pe 2 -lucru extraordinar in curtea lui Stefan
ii plang pe cei care l-au crezut intr-adevar altfel de politician
si au fost multi

eu una nu am votat cu el, desi pana de curand credeam ca el va fi "alesul". dar l-am vazut intr-o emisiune care mi-a schimbat parerea despre el la 180grade asa ca pentru mine nu a fost o mare surpriza atitudinea lui si a pnl-ului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

ileana, da' suparata rau mai esti! Mai bine decide-te repede, in 2 saptamani, trimitem om in cosmos, au ba?

Azi am dreptul, da?

Pe cuvint ca m-au surprins oamenii astia de pe-aci.
Pai mie, daca ar fi cistigat Crin, nici prin cap nu mi-ar fi trecut sa stau tocmai in seara victoriei sa-i toc pe ailalti, imi vedeam de bucuria mea si gata.


Cit despre decizie, mai e si miine o zi. Si poimiine. Si raspoimiine... Mai am timp. It's a lose - lose situation...

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput