Primul turnir de alegeri - rezultate

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui Marilena12

Citat:
citat din mesajul lui olympia

Cum, nu stii? In aia in care zice si ca UE ne obliga sa avem doua camere in parlament

Daca taceai...
Marilena

Si totusi, de vreo luna asteapta lumea de pe forum recomandarile alea minune ale UE dar ele nu mai vin ...


Eu cred ca am oferit destul timp si informatie (atat cat m-am priceput) la acel topic, poate lumea ar vrea sa vada si aportul vostru, daca nu cumva el consta numai in ironii...

Marilena
Blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui nastasacarmen

dar l-am vazut intr-o emisiune care mi-a schimbat parerea despre el la 180grade

Studiile de specialitate spun ca, in luna aia de campanie electorala, doar un mic procent din electorat isi mai schimba optiunea. Cei care oricum nu prea aveau habar de ce o au.
So... [emoticon cu ridicat din umeri].

Linisteste-te, Crin este un alt fel de politician.


Edit: Si, pina la urma, tu pe cine ai votat? Cine a fost alesul?


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Marilena, dar de ce nicaieri nu s-a formulat intrebarea "Doriti sa votati si pentru presedinte?"


De ce esti sigur ca nu s-a formulat nicaieri aceasta intrebare? Sau ca nu a fost formulata altfel? Spre exemplu ceva de genul: votati si pentru presedinte si pentru referendum? Tot nu vad unde ar fi ilegalitatea, atata timp cat nu se incalca nimanui dreptul de a vota si cand nu se sugereaza o anumita optiune...
In tot cazul, aceasta intrebare nu a impiedicat pe nimeni sa voteze referendumul, dupa cum se vede.
Marilena
Blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilse spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Ma asteptam sa va gasesc zimbareti, ciocnind cupe de sampanie in cinstea victoriei dragilor vostri Basescu/Geoana.
Cind colo, va vad tot morocanosi, certindu-va pentru una alta si... reprosindu-i again and again and again lui Crin ca n-are sapca.
Bizar.
Nu va inteleg.


Mey stiu ca viu si e la spartu targului dar fusei plecata in we, deci astia iesira pana la urma?

Daca la base nu ma sochez, era de asteptat...sa inteleg ca asa multi aia care-l votara pe nea tractor?

hic.

eu si 3 banditi: ilse(1.01.2004), sven(1.01.2006) si thor(1.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilse
Mey stiu ca viu si e la spartu targului dar fusei plecata in we, deci astia iesira pana la urma?
Daca la base nu ma sochez, era de asteptat...sa inteleg ca asa multi aia care-l votara pe nea tractor?

hic.

Mey, ce-i cu tine de esti asa ... confuza? Te pomenesti ca te vaccinasi si asta-i un efect secundar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilse spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui ilse
Mey stiu ca viu si e la spartu targului dar fusei plecata in we, deci astia iesira pana la urma?
Daca la base nu ma sochez, era de asteptat...sa inteleg ca asa multi aia care-l votara pe nea tractor?

hic.

Mey, ce-i cu tine de esti asa ... confuza? Te pomenesti ca te vaccinasi si asta-i un efect secundar.


Pai nu ca am facut deja porcina...pai cum sunt confuza, inteleg ca astia doi iesira sau nu?


eu si 3 banditi: ilse(1.01.2004), sven(1.01.2006) si thor(1.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilse

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Te pomenesti ca te vaccinasi si asta-i un efect secundar.

Pai nu ca am facut deja porcina...pai cum sunt confuza, inteleg ca astia doi iesira sau nu?

Atunci e vreo sechela de-a porcinei.
Iesira basescu cu iliescu in finala. Cum to'asu prim n-are voie legal sa candideze, l-a trimis la inaintare pe-unul pe care www.realitatea.net/iliescu-despre-votul-lui-geoana--fiecare-voteaza-dupa-cum-il-duce-capul_687826.html" target="_blank">nu-l prea duce capul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasacarmen spune:

neata
nu spun cu cine am votat dar am rezultate finale pe neamt, unde spre surprinderea tuturor(pana la europarlamentare judetul era portocaliu) a iesit MG cu 37%, urmat de TB 31%, CA 16% .
acum astept turul 2...unde chiar habar nu am ce va fi

o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Pe seara ,uitandu-ma la tivi ,am vazut-o pe Norica si m-a cuprins indoiala ca am facut ce era bine.Apoi i-am vazut pe Mircea Diaconu si pe Adriana Saftoiu ,din acelasi partid,doi oameni pe care i-as vota doar pentru ce sunt ei,ca persoane,indiferent de partid.Mircea Diaconu este o revelatie dupa mine,un om decent si cu bun-simt enorm.Una peste alta cred ca am procedat bine.
Mircea Geoana a iesit cu acelasi discurs stupid,nici cand multumeste nu multumeste de capul lui,iar langa el am vazut basca lui mos Iliescu,iar in spate ranjea Nastase.Apoi Vanghelie a preluat cuvantul ,iar Iliescu si Nastase isi exprimau opiniile.Astia din urma ar fi trebuit sa se gaseasca in alt loc.
Pentru turul doi sunt doua posibilitati:vot alb sau B.Eu pe Mircea Geoana nu il votez.Cred insa ca il voi vota pe B.Dar poate ca ar trebui sa o ascunda pe Udrea pe undeva macar doua saptamani.Asa cum a facut-o la faimoasa confruntare .E mai bine fara ea.
Discursul de final a lui A a fost prost.Daca ajunge prim-ministru poate cariera lui ar capata in sfarsit consistenta,ar construi ceva ,ar realiza ceva in sfarsit.Imi mentin parerea ca in ultimii 20 de ani s-a "strecurat" prin politica,fara nimic consistent in spate.Probabil acum este un moment crucial pentru el si trebuie sa-si joace bine cartea.
In ceea ce priveste referendumul,pe mine m-au intrebat daca vreau sa votez la ambele.Nu m-a obligat nimeni sa votez la referendum.Ar fi fost mai dificil ca votul pentru referendum sa se desfasoare in alta sala.Eu am votat "da" pentru reducere si "nu "pentru parlament unicameral.Am votat "nu"pentru parlament unicameral pentru ca au fost momente in care anumite legi au fost adoptate intr-o cmera si corectate in cealalta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Desi il placeam pe Nistorescu, de tacea, filosof ramanea. El trebuia sa stie cel mai bine ce liniste era cand se fura ca in codru la alegeri. Acum, ca s-a auzit, nu e bine. In fine, vroiam sa scriu de Antonescu si am scris de ziarist.
A pierdut si a si castigat. A castigat un scor bun peste partid. A pierdut presedintia. Multi, foarte multi l-au votat, a scos electoratul in amortire al PNL. Asta e mare lucru. PNL nu e un partid mare. Nu are parghii in spate si nici membri raspanditi in toate consiliile, primariile si prefecturile tarii. Cu ce sa castige?? Cu elitismul?
Acum sa va spun de ce voi anula votul. Pentru ca m-am saturat sa votez contra. M-am saturat sa votez raul cel mai mic. Si, finalmente, m-am saturat sa votez intre doi mari hoti. Ca s-au furat reciproc. PD-L si-a invatat lectia de la PSD. Si-a ramificat oamenii, a creat un aparat puternic de partid si asa castiga.
Astept sa vad urmatoarea mutare a lui Antonescu. Pana atunci ma distreaza sa vad cat e de curtat partidul liberal.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput