Primul turnir de alegeri - rezultate

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

http://www.curentul.ro/2009/index.php/2009112437223/Actualitate/Vlad-Filat-despre-voturile-obtinute-de-Basescu-in-R-Moldova-E-rezultatul-pe-care-l-a-meritat.html

"Traian Basescu a obtinut în primul tur al alegerilor prezidentiale 90,7% din voturile cetatenilor romani din Republica Moldova. "

Unii stiu mai bine cam la ce poate duce PSD-ul si apropierea de Moscova.

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Citat:
citat din mesajul lui viviana
Ii aud pe toti: e consecvent, e moral, - referitor la probelama cu Yohannis, face ce a promis. AIUREA. El a promis ca daca va ajunge PRESEDINTE il va numi pe Yohannis. Iaca-te ca nu a ajuns, iar promisiunea nu mai e valabila. Si ce face in continuare? isi vinde voturile contra Johannis. Asta este morala?
Si cui? celui mai mare dusman?
si ce spune? Eu nu m-am aliat cu PSD si nu am spus nimanui sa voteze cu Geoana am spus doar ca este exclusa sustinerea lui Basescu. Ha? Avem cumva mai multi candidadati in turul II?



Dar bineinteles ca spre deosebire de Antonescu care e imoral, Basescu e un exemplu foarte pozitiv de consecventa si morala. El nu vorbeste de referendum ca o moara stricata, de tradare, etc, ca sa isi atraga voturi. El nu vrea voturi cu orice pret, tot ce face e spre binele poporului. Bineinteles

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei




Lasa ca e Iliescu "un exemplu foarte pozitiv de consecventa si morala"! Ca, de altfel, si cei ce-l inconjoara!
Simona, am vazut ca mi-ai trunchiat mesajul anterior si ai ignorat o parte din el. Cea cu mineriadele. De ce? La modul cel mai sincer, nu vei avea frisoane cand vei pune stampila pe el? Pacat de toti acei tineri care au murit!
Cred ca va iesi Geoana, din pacate. As vrea sa va vad si anul viitor la fel de optimisti si fericiti! Un comunism fericit si roz o sa aveti!
In privinta reducerii numarului parlamentarilor, l-ati auzit pe bunicuta ce declara? Ca trebuie validat de parlament si asta nu o sa se intample niciodata! Ha! Ce conteaza vointa unui popor, nu? Asta da democratie! Si e numai inceputul!

edit, ca am uitat...: Ce va face sa credeti ca va fi pana la sfarsitul mandatului Yohannis premier, in caz de...? Pariu ca nu va sta mai mult de un an? Sau ca daca va trece anul, o sa aveti o multime de reprosuri la hmmm, hai sa-i spunem "adresa" lui?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Eliza5 eu nu am nevoie de credibilitate, nu este rolul meu. Cine adera la parerea mea bine, cine nu tot bine.
Credibilitatea nu este data de faptul ca votezi pe unul dintre candidati sau ca nu tii cu niciunul.

Duminica, din pacate, nu am fost la vot. L-as fi votat pe Antonescu pentru a ajunge el in turul II si nu Geoana. Apoi la turul II nu m-as fi mai dus fiindu-mi perfect indiferent cine iese. Asa am zis eu ca fac.
As fi votat reducerea nr, de parlamentari, dar nu parlament unicameral.

Ps. Copila mea e bolnava si de aceea nu am fost la vot.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eliza5

Este foarte interesant insa sa vad aici ca simpatizantii PD-L stiu ei mai bine ce vor vota alegatorii PNL la urmatorul scrutin.
Stiu mai bine decat PNLstii insisi.
Admirabil, o mare putere de perceptie, ce pot sa zic.
PNL-stii va spun: vom vota cu Geoana pentru ca simplul gand de a-l mai avea pe Basescu 5 ani de zile ne face rau la ficat, dar voi nu, stiti voi mai bine.
Vom vedea ce broscoi va trebui sa inghita fiecare, ce pot sa zic.
Nu l-ati vrut pe Antonescu, o sa-l aveti pe Geoana.
Asta e.

Eliza si Alex (15 nov. 2004)



Toate persoanele pe care le cunosc (si sunt destule) care au votat cu Antonescu nu vor vota sub nicio forma cu Geoana in turul 2; eventual nu vor vota deloc, sau, ca sotul meu, vor vota cu Basescu. Ar fi fost culmea, dupa ce a fost la revolutie si in piata universitatii sa il voteze pe tov. ilici (caci cine altcineva ranjea langa geoana si minoritatea conlocuitoare?) Cred ca multi se rasucesc in mormant, asa cum bine spunea cineva mai sus.

Votati-i voi pe comunisti cu constiinta impacata, dar nu dati vina pe cei care, dintr-un motiv sau altul, n-au avut in credere in Crin (personal, gasesc ca am avut dreptate sa nu-i acord increderea - nu vad in el nicio substanta, doar causerie si replica, spumoase pe alocuri dar insuficiente cand nu suntem doar la o sueta amicala). Adica vezi Doamne nu l-ai vrut p-al meu, stai ca-ti arat eu tie. E alegerea voastra, de oameni maturi si responsabili; e cazul sa vi-o asumati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui cl
Simona, am vazut ca mi-ai trunchiat mesajul anterior si ai ignorat o parte din el. Cea cu mineriadele. De ce? La modul cel mai sincer, nu vei avea frisoane cand vei pune stampila pe el? Pacat de toti acei tineri care au murit!


Ce cred eu: nu se mai intorc vremurile alea tulburi in care PSD are 80% in parlament si poate aduce mineri la Bucuresti. Au trecut de mult. Acum PSD are 30%, sintem in UE, lucrurile au evoluat.

S-ar putea intoarce vremuri tulburi daca Basescu cu 30% in parlament si-ar impune dorintele, cum ar vrea sa o faca. Dar nici asta nu cred ca mai e posibil.

Citat:


Cred ca va iesi Geoana, din pacate. As vrea sa va vad si anul viitor la fel de optimisti si fericiti! Un comunism fericit si roz o sa aveti!
In privinta reducerii numarului parlamentarilor, l-ati auzit pe bunicuta ce declara? Ca trebuie validat de parlament si asta nu o sa se intample niciodata! Ha! Ce conteaza vointa unui popor, nu? Asta da democratie! Si e numai inceputul!


Putine sanse sa mai fie comunism. Nici ca dogma, social democratia nu mai este comunism, in UE de exemplu. Oricum dogma nu conteaza prea mult in romania, dar ca idee.

Bunicuta e Iliescu? Eu cred ca nici daca iese Basescu nu e nici o garantie ca vor fi mai putini parlamentari sau ca va disparea Senatul.

Referendumul a fost inutil din punctul asta de vedere, dupa parerea mea. O abordare corecta ar fi fost: sa faca Parlamentul lege/propunere (ce trebuie sa faca acuma) si dupa aia sa fie referendum pentru schimbarea constitutiei, rezultatul sa fie ori se schimba ori nu. Asa cum e acum mai trebuie inca un referendum ca sa se schimbe constitutia.

Citat:

edit, ca am uitat...: Ce va face sa credeti ca va fi pana la sfarsitul mandatului Yohannis premier, in caz de...? Pariu ca nu va sta mai mult de un an? Sau ca daca va trece anul, o sa aveti o multime de reprosuri la hmmm, hai sa-i spunem "adresa" lui?


Dar pe tine ce te face sa crezi ca un guvern Negoita sau oricare altul va tine mai mult de 3 luni si ca va fi stabilitate, daca iese Basescu? Pina acum a fost?


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellej

Votati-i voi pe comunisti cu constiinta impacata, [...]


Basescu nu a fost comunist? Nu spunea el in 2004 ca e mare tristetea ca romanii trebuie sa aleaga intre 2 comunisti? Acuma sigur ca el vrea sa uite restul cit de comunist a fost el si striga in gura mare sa nu voteze nimeni pe Iliescu fiindca e comunist.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Citat:
citat din mesajul lui ellej

Votati-i voi pe comunisti cu constiinta impacata, [...]


Basescu nu a fost comunist? Nu spunea el in 2004 ca e mare tristetea ca romanii trebuie sa aleaga intre 2 comunisti? Acuma sigur ca el vrea sa uite restul cit de comunist a fost el si striga in gura mare sa nu voteze nimeni pe Iliescu fiindca e comunist.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei




Basescu macar n-a chemat minerii in '91 si nu e manjit de sangele lui Andrei Frumusanu si al Auricai Crainiceanu. 2 copii au ramas orfani - spune-le lor ca Basescu e la fel de comunist ca iliescu.

Daca tu ai uitat de vremurile alea, altii nu o pot face : http://www.youtube.com/watch?v=Cbe3VSlAOTI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Ia uite ce am gasit

www.sroscas.ro/site/2009/09/11/asociatia-victimelor-mineriadelor-cere-urmarirea-penala-a-presedintelui-traian-basescu/" target="_blank">Asociatia Victimelor Mineriadelor cere urmarirea penala a presedintelui Traian Basescu

Nu am cautat mai mult de 3 minute

Cu alte cuvinte Iliescu e de vina ca a chemat minerii, Basescu are ceva vina ca vinovatii mineriadelor nu sint pedepsiti nici acum. Nu lui Basescu ii pasa cel mai mult de victimele mineriadelor.

E un fals discurs cel despre mineriade. Bineinteles ca poate fi folosit ca argument contra lui Iliescu, dar ce are a face cu timpul de acum si cu alegerile astea? Crezi ca Iliescu ar mai putea chema mineri care sa si vina acuma?


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Incredibil - de mineriade e deci de vina Basescu....



**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Ia uite ce am gasit

www.sroscas.ro/site/2009/09/11/asociatia-victimelor-mineriadelor-cere-urmarirea-penala-a-presedintelui-traian-basescu/" target="_blank">Asociatia Victimelor Mineriadelor cere urmarirea penala a presedintelui Traian Basescu

Nu am cautat mai mult de 3 minute

Cu alte cuvinte Iliescu e de vina ca a chemat minerii, Basescu are ceva vina ca vinovatii mineriadelor nu sint pedepsiti nici acum. Nu lui Basescu ii pasa cel mai mult de victimele mineriadelor.

E un fals discurs cel despre mineriade. Bineinteles ca poate fi folosit ca argument contra lui Iliescu, dar ce are a face cu timpul de acum si cu alegerile astea? Crezi ca Iliescu ar mai putea chema mineri care sa si vina acuma?


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei




Nu, dar cred ca e imoral ca individul sa obtina poate un fotoliu de ministru in guvernul "struto-camilei" sau o alta functie vizibila. Macar in ultimii ani nu i-am mai vazut mutra - mi-as dori sa-l vad in zeghe, sau daca asta nu se poate, macar sa nu-l vad deloc.

Poate si Almanahe care este aspira la vreun fotoliu - e doar seful PSD pe Bucuresti, undeva trebuie sa-i vedem tenul, nu? De-abia astept sa vad unde apar hrebe, vacaroiu, obraznicul de ponta, nastase... ce de-a lume buna!

Din punctul meu de vedere, sunt mai buni base si ai lui decat ipochimenele de mai sus.

Mergi la inceput