Primul turnir de alegeri - rezultate

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Hai, va rog eu frumos, cititi si restul articolului lui Tolontan, ca nu-i lung/nu-i greu.
Pasajul acela il facusem cadou Simonei, dar ideea articolului e alta.
Asta daca tot aveti chef de comentat...




citit. tot n-am vazut mai mult decat citatul tau, la partea pe care aveam (si mai am, daca-mi permiteti) chef s-o comentez.

nici n-am aflat ce orientare politica are sarbu astazi, daca are. da' am aflat ce facea acu' 5 ani. ceea ce mi-a amintit o intrebare mai veche: ce-ai facut dumneata, domnule, in ultimii 5 ani? unii poate si-o mai amintesc de pe vremuri. altii doar din saptamanile trecute

finalul insa mi-a reamintit ca a mea colega mi-a aratat azi 3 sms-uri electorale, primte ieri dupa-masa (io n-am beneficiat, ca amarata posesoare de cartela ce ma aflu). ghiciti pe cine o-ndemnau sa voteze?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
Cat despre madam Udrea...
Suntem in stare sa ne uitam dincolo de decolteu?



Categoric, nu! Dar...din motive diferite.
Greseala ei este ca a fost promovata de Basescu si, evident, ca arata bine. In turism n-a mai fost de multa vreme o asa efervescenta...cine lucreaza in domeniu stie acest lucru, mai ales intr-un an greu.
Dar nu conteaza, din motivele enumerate, sta multora in gat.
Va disparea, probabil, cu Basescu. Ramanem cu Norica, mult mai buna de digerat...

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
Cat despre madam Udrea...
Suntem in stare sa ne uitam dincolo de decolteu?



Categoric, nu! Dar...din motive diferite.
Greseala ei este ca a fost promovata de Basescu si, evident, ca arata bine. In turism n-a mai fost de multa vreme o asa efervescenta...cine lucreaza in domeniu stie acest lucru, mai ales intr-un an greu.
Dar nu conteaza, din motivele enumerate, sta multora in gat.
Va disparea, probabil, cu Basescu. Ramanem cu Norica, mult mai buna de digerat...

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Rufus... efervescenta in turism?
Glumesti, nu?

http://www.ziare.com/business/economie/06-27-2009/cu-o-treime-mai-putini-turisti-straini-in-brasov-in-2009-800817

http://www.ziare.com/business/economie/07-03-2009/numarul-turistilor-straini-din-romania-a-scazut-cu-17-la-suta-807363

http://www.ziare.com/business/economie/09-06-2009/desi-numarul-vizitatorilor-scade-in-bran-sunt-construite-noi-facilitati-pentru-turisti-877238

http://www.ziare.com/business/economie/08-23-2009/turismul-in-sibiu-in-cadere-libera-862795

http://www.ziare.com/business/afaceri/06-22-2009/cu-80-la-suta-mai-multi-romani-la-mare-in-bulgaria-794765

http://www.presaonline.com/stiri/afaceri-economie/ministerul-si-statistica-ne-lasa-fara-turisti-730385.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:


Negocieri fierbinti intre oameni grei de tot:

http://www.catavencu.ro/melescanu_nastase_si_srs_in_audienta_la_patriciu-11335.html

Cu poze!

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

http://morar.catavencu.ro/2009/11/24/o-scurta-dedicatie-pentru-liberalii-care-l-vor-vota-pe-geoana/


Ileana, stiu parerea ta despre ITMorar.
Intra totusi s-o vezi pe bunicuta valsand pe "Mai bine golan decat activist, mai bine mort decat comunist!"

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974
Eu personal nu mai am niciun dubiu in privinta votului din turul doi.Sper ca alegerea din 6 decembrie sa fie o alegere buna pentru Ro,indiferent care va fi ea,in acelasi timp sper sa nu mai fiu prin Ro in urmatorii ani.



Pt cinismul si indiferenta ta pt noi romanii care ne ducem traiul aici, iti ofer o bila neagra si cu dedicatie.




allinta




Draga mea,habar nu am ce intelegi tu din ce scriu eu,poate citesti din nou si vei pricepe mai bine inainte de a irosi bilele negre si emoticoanele aiurea.Inca n-a iesit Geoana si PSD-ul ca sa puna la colt pe orice e pe invers.Poate ai uitat ,eu nu,dar in timpul lui Nastase era cald si bine si placut ,consens general ,dar oameni arestati.
Uite ce zice Catavencu despre o intalnite a trioului Adrian Nastase-Sorin Rosca Stanescu -Teodor Melescanu brrrr cu Dinu Patriciu(personal pentru ultimul nu am nicio antipatie,dar pentru primii doi una enorma):
http://revistapresei.hotnews.ro/stiri-subiectele_zilei-6550673-catavencu-nastase-melescanu-rosca-stanescu-audienta-patriciu.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Lory, uita-te doua postari mai sus...

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974
Eu personal nu mai am niciun dubiu in privinta votului din turul doi.Sper ca alegerea din 6 decembrie sa fie o alegere buna pentru Ro,indiferent care va fi ea,in acelasi timp sper sa nu mai fiu prin Ro in urmatorii ani.

Pt cinismul si indiferenta ta pt noi romanii care ne ducem traiul aici, iti ofer o bila neagra si cu dedicatie.

Nu inteleg unde vezi tu cinism la loryi1974. Eu o inteleg si nu mi se pare ca ar exista cinism pe undeva.



In acest caz, sa votam cu totii cum ne vine si sa ne rugam apoi sa fim plecati din tara in urmatorii ani.
Cu alte cuvinte : dupa noi, potopul.
Si cum aici nu este vorba despre un user, este ultimul meu comentariu asupra acestor afirmatii ale mele.

allinta



Draga mea,normal ca eu votez cum imi vine,ca de-aia e democratie,cat va mai fi sa ne bucuram de ea.Oricum ,din cate inteleg,Basescu,pe care il voi vota in turul doi ,nu mai iese asa ca nu te las deloc in mijlocul potopului.Va fi bine ,o alianta puternica,o opozitie slaba,ce iti mai doresti???

PS:Multumesc celor care au inteles ce vreau sa spun si care respecta totusi alegerile.Poate nu-i totul pierdut.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

N-am vazut postarea pentru ca ,citind din urma ,am ramas siderata de reactia comunistoida declansata de o afirmatie a mea.
Imi cer scuze ca am postat aia si eu.
In alta ordine de idei,ieri am auzit pentru prima data de "cota unica diferentiata"(sic!)din gura senatorului pesede Dan Sova pentru B1.Aceasta cota unica diferentiata este o strutocamila de tip social-liberal:adica vor exista doua cote,se va face o medie si va rezulta si scaderea de taxe la 14% promisa de A.
Am mai auzit de asemenea ca J va fi plimbat prin tara cu Mircea Geoana ,ceea ce este trist pentru ca in Sibiu B a avut 44% si A 22%,impreuna aproape 70.Inca nu am auzit reactia personala a lui J.Eu in continuare nu cred intr-un guvern durabil J,cred ca J isi va irosi marea sansa de peste 5 ani.Este o parere.
Apoi am constatat ceva aseara:pe Realitatea delira in direct la ora de maxima audienta Vadim Tudor,l-am auzit de "securistii care s-au saturat de B si trec in alta tabara",pe OTV era marele "analist politic"Serghei Mizil,imbracat in rosu,un rebut social,iar pe antena 3 se producea ,desigur,Mircea Geoana.
La un moment dat l-am prins si pe Vanghelie,nu stiu ce l-a determinat sa intervina ,dar am inteles de la domnia sa ca s-a apucat sa organizeze campania in BUc"ca sa castigam si BuC".
Bucurati-va,totul merge bine.Pe Basca nu l-am vazut decat spunand ceva despre faptul ca "fiecare face dupa cum il duce capul"cu refrire la domnul Mircea Geoana.Nuante ceva???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

La categoria "daruri electorale", pe linga galeti, faina si gaini (vii???) pentru votanti, iaca si supra-oferta:

"Ioana Lupea: „Crin Antonescu sa fie sustinut de catre PDL pentru presedintia României în 2014, iar liberalii sa formeze, împreuna cu PDL, o alianta de guvernare pe termen lung”.
Aceasta ar putea fi superoferta pe care Traian Basescu ar urma sa o aseze pe masa negocierilor cu PNL."
http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/877170/EDITORIALUL-EVZ-Basescu-si-succesorul-sau-Antonescu/



P.S. Alo, Muffin, Guestus, ati notat? Asta-i modelul de comportament fata de liberali, s-a inteles, da? :))


Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


Iileana, Antonescu a facut o greseala mare in politica. Nu te arunci si declari ca nu faci alianta cu unul dintre cei doi posibili oferitori de cascaval. Tariceanu a retractat iute si a spus ca negocierile sunt deschise. Ori e naiv Antonescu, ori ura fata de Basescu ii intuneca gandirea politica.
Pe marginea articolului: nu exista asa ceva, e o minciuna sfruntata si cred ca PD-L ar avea si altele de oferit. Auzi, in 2014 presedintia...cine ii crede? Alianta pe termen lung...bah, cand d-l Basescu i-ar manca ccc cu tot cu fulgi pe liberali.
Dar, parerea mea de simpatizant liberal e ca n-ar trebui sa faca nicio alianta. Stai dracului in opozitie. Cu PSD-ul? Se intoarce Bratianu in mormant. Eu am mult mai multe asteptari de la PNL si PNT (saracul) pentru ca sunt partide istorice. De la PD-L care e o struto-camila comunista nu, poate face orice jocuri, mi se rupe, stiu ca nu pot fi corecti. Cam atat cu parerea, deocamdata.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput