Primul turnir de alegeri - rezultate

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Citat din Eliza: "Nimeni nu e socat de scorul mare obtinut de Vadim?"

Eliza, nu, deloc! Atata timp cat televiziunile "acelea" amenintate de umbra dictatorului Basescu, il cultiva asiduu pe latrau! Ai vreo explicatie pentru asta? Eu am primit una, se pare ca unii il gasesc "DISTRACTIV"...


Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Sau poate spune de Tolontan Catalin?
Uite stiri despre el: http://www.tolo.ro/2009/11/21/cei-uitati-de-basescu/

Prima fraza o copy-paste-uiesc aci, ca-i va placea Simonei:

"Presedintele invitat azi la dialog pe presa.nu. Inregistrarea curge pe basescu.ro. Andrei Gheorghe e foarte bun. “O, Zeus!”,exclama el, cind Basescu scapa, nefericit: “Eu ingadui libertatea presei si o sa o ingadui si in urmatorul mandat”."


(asta de garantarea libertatii presei n-a auzit :))). O, Zeus, multumim frumos...)





Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


iar ai pus degetul pe rana

cine sustine ca voteaza Basescu pentru ca a fost revolutie in Romania, sa il asculte pe Basescu ce zice

ca el ne da voie sa vorbim liber, nu ne cenzureaza in marinimia lui.



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eliza5

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Multumesc Eliza! Asa este le Raluca Turcan faceram vorbire!


stiu. insa incercam cumva sa sugerez (prin acel articol) ca si ascensiunea ei are niscaiva ... hibe.
In rest fata draguta. Chiar nu stiu de ce nu o mai vad pe la televizor.

Eliza si Alex (15 nov. 2004)



cred ca nu ii mai place la realitatea si antene ca de cind sint contra lui Basescu nu o lasa sa spuna frazele alea lipsite de continut pe care le zicea, copy paste dupa Basescu. era destul de agresiva ultima oara, aparent nimeni nu o lasa sa isi termine rationamentele

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana
Ii aud pe toti: e consecvent, e moral, - referitor la probelama cu Yohannis, face ce a promis. AIUREA. El a promis ca daca va ajunge PRESEDINTE il va numi pe Yohannis. Iaca-te ca nu a ajuns, iar promisiunea nu mai e valabila. Si ce face in continuare? isi vinde voturile contra Johannis. Asta este morala?
Si cui? celui mai mare dusman?
si ce spune? Eu nu m-am aliat cu PSD si nu am spus nimanui sa voteze cu Geoana am spus doar ca este exclusa sustinerea lui Basescu. Ha? Avem cumva mai multi candidadati in turul II?



Dar bineinteles ca spre deosebire de Antonescu care e imoral, Basescu e un exemplu foarte pozitiv de consecventa si morala. El nu vorbeste de referendum ca o moara stricata, de tradare, etc, ca sa isi atraga voturi. El nu vrea voturi cu orice pret, tot ce face e spre binele poporului. Bineinteles

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Cel putin, Geoana este capabil sa faca aliante.



si sa le desfaca atunci cand ii pica bine.

imi arata si mie careva diferenta, please?

Citat:
citat din mesajul lui Eliza5

Nimeni nu e socat de scorul mare obtinut de Vadim?

Eliza si Alex (15 nov. 2004)



ha? suntem (si vom fi mereu) contemporani cu cei care candva l-au bagat in turu' doi. care era iesplicatia atunci? parca ceva de genul "imi pace ca-i nebun".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Si ce daca Base se lauda cu referendumul? Sa se laude fiecare candidat cu initiativele legislative. Ar fi un criteriu...

Cat despre madam Udrea... Io am rude in Bucovina si mai toti vecinii traiesc din turism. Anul asta, desi e criza, au avut incasari mult mai mari - cine a lansat programul Pastele in Bucovina?
Suntem in stare sa ne uitam dincolo de decolteu?

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Nu inteleg cum il putem acuza pe Base de cenzurarea presei cand toate trusturile mari sunt impotriva lui. Daca nu exista libertatea presei (inclusiv libertatea jurnalistilor de a se prostitua) ar fi trebuit sa vedem la tv numai un cor de osanale. Il acuzati pentru ca tot critica diverse institutii media? Dar a trimis el neshte militieni sau mineri sa-i tabaceasca pe "gaozari"? Sa nu mai spunem ca presa de fapt se discrediteaza singura prin prestatia lamentabila. Dupa cum se vede si din stenogramele SRS-Chirieac.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

La categoria "daruri electorale", pe linga galeti, faina si gaini (vii???) pentru votanti, iaca si supra-oferta:

"Ioana Lupea: „Crin Antonescu sa fie sustinut de catre PDL pentru presedintia României în 2014, iar liberalii sa formeze, împreuna cu PDL, o alianta de guvernare pe termen lung”.
Aceasta ar putea fi superoferta pe care Traian Basescu ar urma sa o aseze pe masa negocierilor cu PNL."
http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/877170/EDITORIALUL-EVZ-Basescu-si-succesorul-sau-Antonescu/



P.S. Alo, Muffin, Guestus, ati notat? Asta-i modelul de comportament fata de liberali, s-a inteles, da? :))


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana


"Presedintele invitat azi la dialog pe presa.nu. Inregistrarea curge pe basescu.ro. Andrei Gheorghe e foarte bun. “O, Zeus!”,exclama el, cind Basescu scapa, nefericit: “Eu ingadui libertatea presei si o sa o ingadui si in urmatorul mandat”."


(asta de garantarea libertatii presei n-a auzit :))). O, Zeus, multumim frumos...)



n-am vazut inregistrarea (si nici nu ma simt in stare acum s-o vad, multumesc frumos) dar nu exclud ca aceasta idee sa fi avut drept continuare "spre deosebire de alternativa". sunt convinsa ca aplaudati si de data asta ca la un bun scenariu sf, uitand brusc si convenabil cat de zburdalnica era presa pe vremea bombonelului.


pies: noi in turu' doi nu mai intram?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Hai, va rog eu frumos, cititi si restul articolului lui Tolontan, ca nu-i lung/nu-i greu.
Pasajul acela il facusem cadou Simonei, dar ideea articolului e alta.
Asta daca tot aveti chef de comentat...


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput