Primul turnir de alegeri - rezultate

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eliza5

Rufus... efervescenta in turism?
Glumesti, nu?




Nu.
Si nici nu ma contrazic cu tine, ca nu castig nimic.
Tocmai aia-i problema "cu decolteul": nu cred ca poate cineva sa-i puna in carca lui udrea situatia in care a ajuns turismul romanesc, decat daca o face asa, de amuzament.
E cum am spus: efervescenta in turism. N-am spus ca turismul a renascut, nici ca iesim din nu stiu ce crize cu turismul. Dar acolo s-a vazut mana ei. Evident, pentru cineva care vrea sa vada. Sau, cum se spune, pentru cine e dispus sa ridice ochii din decolteul ei.

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Simona, m-ai facut praf!!!!! Tu nu ai vazut /auzit in zilele acelea cum Iliescu ii chema pe mineri in Bucuresti? Tu cati ani ai? Eu in acele vremuri eram studenta si am prins acei ani in toata splendoarea lor!
Si da, din pacate asta va fi, o intoarcere in timp! Pacat insa ca nu e in era dinozaurilor intoarcerea! Nu-ti face iluzii cu UE etc!

Aveti grija ca emetiralul ala inghitit inainte de a pune stampila, sa nu fie numai inceputul!

Am sa ma rezum numai la a citi, exact cum am facut si pana acum... la urma urmei, asa cum a spus si Ellej: "E alegerea voastra, de oameni maturi si responsabili; e cazul sa vi-o asumati.".

Un ultim lucru as ma adauga.
Niciodata, dar absolut niciodata, un liberal adevarat nu va putea sa puna stampila pe PDS/Geoana/Iliescu! Puteti sa spuneti voi ce vreti, dar aceasta este realitatea!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui olympia

http://morar.catavencu.ro/2009/11/24/o-scurta-dedicatie-pentru-liberalii-care-l-vor-vota-pe-geoana/
Ileana, stiu parerea ta despre ITMorar.
Intra totusi s-o vezi pe bunicuta valsand pe "Mai bine golan decat activist, mai bine mort decat comunist!"

Olympia, probabil ca tu citesti pe sarite topicul, altfel ai fi remarcat ca mi-am exprimat deja parerea despre aceasta tema de campanie care ni se vira insidios pe git, cea despre Basescu - reprezentant al idealurilor Revolutiei & Pietei Universitatii.
Detalii - la pagina 3 a actualului topic.
Daca e prea mut de citit, iti ofer un rezumat: .

Flamurile cu "Geoana=Iliescu", "PSD=PCR" poate ca sint gustate de o oarecare parte a populatiei, mie insa imi insulta inteligenta.

Daca voi vota in 6 dec, eu nu pe Iliescu il voi vota.
Pe Iliescu nu l-am votat niciodata, nici chiar in conjunctura scuzabila din 2000 (Iliescu-Vadim), cind nu m-am dus la vot. Spre deosebire de mine, Dl. Basescu l-a votat de 3 ori pe Iliescu, dupa propriile afirmatii, si nu in 2000, ci inainte. Pe acel Iliescu, ala cu mineriadele, Basescu l-a votat cu entuziasm.

Nu consider ca Geoana mosteneste responsabilitatile actelor lui Iliescu din vremea cind el, Geoana, nici nu exista in viata politica. Nu vad de ce aceste responsabilitati nu ar fi mostenite mai degraba de oamenii politici care ii erau alaturi lui Iliescu in '90, il aprobau si il aplaudau, si care astazi sint figuri marcante in PD-L.

PSD-ul actual este urmasul FSN-ului anilor '90 in aceeasi masura ca si PD-ul actual. Asta nu o spun eu, ci istoria.

Felul in care Basescu se cocoata astazi pe umerii tinerilor care au iesit in strada la revolutie si a celor care au incasat-o de la mineri imi stirneste o senzatia aproape fizica de greata, si nu este decit o dovada a abilitatii sale cameleonice de a adera, ipocrit, la orice curent de gindire si ideologie care ii aduce pe termen scurt cistig. Ii vine usor, pentru ca el nu crede sincer in nimic.

Mai pe scurt: Basescu nu a fost in aceeasi tabara cu mine nici in '89 (cind tremura ca un nomenclaturist al regimului comunist ce a fost) si nici in '90 (cind era oficial al guvernului).

Daca voi sinteti dispuse sa "muscati" din aceasta demagogie ieftina si mincinoasa pe care o declama Basescu si trompetele sale, va priveste.
Insa nu mai incercati sa culpabilizati acea parte a electoratului liberal care il va vota pe Geoana, pentru ca nu stiti despre ce vorbiti. Mai informati-va.



Edit:
Citat:
Niciodata, dar absolut niciodata, un liberal adevarat nu va putea sa puna stampila pe PDS/Geoana/Iliescu! Puteti sa spuneti voi ce vreti, dar aceasta este realitatea!

Aceasta este realitatea ta, a lui Basescu, si a formatorilor sai de opinie.





Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui Eliza5

Rufus... efervescenta in turism?
Glumesti, nu?




Nu.
Si nici nu ma contrazic cu tine, ca nu castig nimic.
Tocmai aia-i problema "cu decolteul": nu cred ca poate cineva sa-i puna in carca lui udrea situatia in care a ajuns turismul romanesc, decat daca o face asa, de amuzament.
E cum am spus: efervescenta in turism. N-am spus ca turismul a renascut, nici ca iesim din nu stiu ce crize cu turismul. Dar acolo s-a vazut mana ei. Evident, pentru cineva care vrea sa vada. Sau, cum se spune, pentru cine e dispus sa ridice ochii din decolteul ei.

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Nu inteleg. Eu ti-am oferit cifre si statistici.
Tu ce intelegi prin efervescenta din turism?

Si crede-ma, Udrea nu este genul meu iar decolteul ei ma preocupa prea putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
...
Flamurile cu "Geoana=Iliescu", "PSD=PCR" poate ca sint gustate de o oarecare parte a populatiei, mie insa imi insulta inteligenta.

...

Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


Stii ce reiese din afirmatia de mai sus? Ca restul, care vad asa lucrurile, sunt niste cretini...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui cl

Citat:
citat din mesajul lui iileana
...
Flamurile cu "Geoana=Iliescu", "PSD=PCR" poate ca sint gustate de o oarecare parte a populatiei, mie insa imi insulta inteligenta.

...


Stii ce reiese din afirmatia de mai sus? Ca restul, care vad asa lucrurile, sunt niste cretini...


Din afirmatia de mai sus reiese ca eu nu am cum crede asa ceva.

Daca tu doresti sa o dai pe patetisme, te priveste.

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui cl

Citat:
citat din mesajul lui iileana
...
Flamurile cu "Geoana=Iliescu", "PSD=PCR" poate ca sint gustate de o oarecare parte a populatiei, mie insa imi insulta inteligenta.

...


Stii ce reiese din afirmatia de mai sus? Ca restul, care vad asa lucrurile, sunt niste cretini...


Din afirmatia de mai sus reiese ca eu nu am cum crede asa ceva.

Daca tu doresti sa o dai pe patetisme, te priveste.

Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


WOW! Patetisme!!!! Iileana, no comment!
Te-ai gandit putin la afirmatia de mai sus? Puteai sa fii mai diplomata, sa formulezi altfel: "nu cred ca... " sau "afirmatia cum ca ... e pura manipulare din puctul meu de vedere" etc. Evident si normal ca nu gandim la fel, dar eu stiu un lucru, ca atunci cand spun ceva mai trebuie sa am grija si cum o spun, sa nu las loc de interpretari si sa nu jignesc fara sa vreau. Evident, e numai punctul meu de vedere!


edit la editul care aparu intre timp:
Citat:
citat din mesajul lui iileana

Edit:
Citat:
Niciodata, dar absolut niciodata, un liberal adevarat nu va putea sa puna stampila pe PDS/Geoana/Iliescu! Puteti sa spuneti voi ce vreti, dar aceasta este realitatea!

Aceasta este realitatea ta, a lui Basescu, si a formatorilor sai de opinie.

Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


Nu ai de unde sa stii care e realitatea mea sau a altora. Iar daca tu (eu/noi/voi/ei/ele) crezi (cred/credem/credeti/cred) ceva, nu inseamna neaparat ca asa si este. Daca ai sa stai de vorba cu cei carora le-au suierat gloantele pe la urechi, care au luptat pentru un crez in acele zile (nu cu cei de pe margini!), ai sa vezi ce parere au despre clica PSD/Geoana/Iliescu. Ce am afirmat, am afirmat din realitate, nu doar asa.

S-ar parea ca la cei 20 de ani dati nu s-a gresit doar un zero, ci cel putin doua zerouri lipsesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui cl

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui cl

Citat:
citat din mesajul lui iileana
...
Flamurile cu "Geoana=Iliescu", "PSD=PCR" poate ca sint gustate de o oarecare parte a populatiei, mie insa imi insulta inteligenta.

...


Stii ce reiese din afirmatia de mai sus? Ca restul, care vad asa lucrurile, sunt niste cretini...


Din afirmatia de mai sus reiese ca eu nu am cum crede asa ceva.

Daca tu doresti sa o dai pe patetisme, te priveste.

Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


WOW! Patetisme!!!! Iileana, no comment!
Te-ai gandit putin la afirmatia de mai sus? Puteai sa fii mai diplomata, sa formulezi altfel: "nu cred ca... " sau "afirmatia cum ca ... e pura manipulare din puctul meu de vedere" etc. Evident si normal ca nu gandim la fel, dar eu stiu un lucru, ca atunci cand spun ceva mai trebuie sa am grija si cum o spun, sa nu las loc de interpretari si sa nu jignesc fara sa vreau. Evident, e numai punctul meu de vedere!


hai domle ca iiileana&co primeste mailurile de la centru si le copy paste...acelasi mail il gaseste la toti sustinatorii pe toate forumurile. orice comentariu iti dai seama ca nu are sens.

da acum poate unii mai batrini stiu....comunistii aveau acelasi zel si incapatinare cind isi prezentau marfa sau nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:


[quote]citat din mesajul lui iileana
...
Flamurile cu "Geoana=Iliescu", "PSD=PCR" poate ca sint gustate de o oarecare parte a populatiei, mie insa imi insulta inteligenta.

...

Triunghiul portocaliu *

Mie de pilda Vanghelie imi insulta inteligenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellej


[quote]citat din mesajul lui iileana
...
Flamurile cu "Geoana=Iliescu", "PSD=PCR" poate ca sint gustate de o oarecare parte a populatiei, mie insa imi insulta inteligenta.

...

Triunghiul portocaliu *

Mie de pilda Vanghelie imi insulta inteligenta.


yo nu vad nimic rau ca pe votantii pdsr ii reprezinta vanghelie.
el si el um om ca noi toti...acum care e problema?

Mergi la inceput