Primul turnir de alegeri - rezultate

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Xeno,eu nu le inteleg pe fetele astea!Eu cand il aud pe sotul meu ca zice de Udrea ca e "bine!"zau daca sunt geloasa.Are sex-appeal recunosc si nu ma deranjeaza, dar daca as fi invidioasa nu as arata-o never.
Ca fetele noastre se impotmolesc in campanie direct in madam Udrea nu e frumos!Arata de parca sunt invidioase!Ce, nu sunt si alti membrii PDL de care sa se ia?Ele se iau de ea ca e sexi,,asa reiese.

As fi vrut sa comentez intre B si G dar ma abtin,nu am curaj!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

www.hotnews.ro/stiri-politic-6548319-geoana-bate-palma-antonescu-conducerea-psd-convocata-pentru-elabora-acordul-intre-cele-doua-partide.htm" target="_blank">Geoana bate palma cu Antonescu. Conducerea PSD, convocata pentru a elabora acordul intre cele doua partide

Desteapta mutare, daca accepta pe Johannis. Pentru ca eu nu cred ca Johannis va vrea sa fie papusa cuiva. Unii oameni au mai multa coloana vertebrala decit domnul Boc, sper ca Johannis va fi in felul asta.

Si voi vota ca in 2004, pentru un presedinte care va propune un prim ministru rezonabil. M-am mai linistit - raul cel mai mic pare in continuare raul cel mai mic.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Va rog sa incetati cu atacurile la persoana.

Catalina
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">salvati o viata alina donescu
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144170


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Sunt sincer curioasa, lasand deoparte patima si patosul, cati din votantii lui Crin vor vota pentru Geoana in turul 2.

Eu cred ca majoritatea il vor vota pe Basescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

Va rog sa incetati cu atacurile la persoana.

Catalina
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">salvati o viata alina donescu
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144170




Nu am inteles care este victima.
Care este atacata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

A iesit Basescu la cersit mila romanului ....ca el e frate cu romanu, cu codru etc.

Si ca el e singurul care-si doreste reformarea clasei politice!!! De parca el, saracul, a picat asa, ieri din cer, direct in clasa asta politica naspa de tot

El nu intelege ca reformarea clasei politice incepe cu el: AMR: 2 saptamani!


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

A iesit Basescu la cersit mila romanului ....ca el e frate cu romanu, cu codru etc.

Si ca el e singurul care-si doreste reformarea clasei politice!!! De parca el, saracul, a picat asa, ieri din cer, direct in clasa asta politica naspa de tot

El nu intelege ca reformarea clasei politice incepe cu el: AMR: 2 saptamani!


Alina

Copiloi citeste postarea ta si fa Edit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Xeno,eu nu le inteleg pe fetele astea!Eu cand il aud pe sotul meu ca zice de Udrea ca e "bine!"zau daca sunt geloasa.Are sex-appeal recunosc si nu ma deranjeaza, dar daca as fi invidioasa nu as arata-o never.
Ca fetele noastre se impotmolesc in campanie direct in madam Udrea nu e frumos!Arata de parca sunt invidioase!Ce, nu sunt si alti membrii PDL de care sa se ia?Ele se iau de ea ca e sexi,,asa reiese.

As fi vrut sa comentez intre B si G dar ma abtin,nu am curaj!


B.nica, o sa iti raspund eu daca imi dai voie.

Uite, pe mine una ma cam doare faptul ca in momentul asta nu avem o reprezentanta de sex feminin destul de sus in politica romaneasca de care sa fiu mandra.
Si nu sunt feminista, nici pe departe. Cunosc insa atat de multe femei capabile, verticale, bune profesioniste, rationale si energice, care ar face cinste oricarei tari si oricarui partid.
Nu se baga insa in politica.
De ce?
Pentru ca exista inca cuconite genul Udrea care fac de ras absolut toate ideile despre ascensiune cinstita si corecta pe scari ierarhice catre fruntea unui partid. E frumusica si este desteapta, adevarat. Pe langa asta insa din pacate este si parsiva, agresiva,oportunista, lingusitoare, foarte dispusa sa isi etaleze decolteul si picioarele atunci cand nu are argumente. Este o combinatie care ma face sa imi fie rusine atat pentru ea cat si pentru tara in care o astfel de cucoana ajunge sa fie ministru.
Competenta? Integritate? Verticalitate? Hmmm... Lasa, important e ca e "buna"si Basescu o place.

Imi doresc alte reprezentante pentru femeile din Romania in politica. Alte reprezentante care desi atragatoare mai au si avantajul profesionalismului, al inteligentei si al competentei. Alte reprezentante care gandesc cu propriul lor cap si nu cel al "binefacatorului"lor, cel care le-a propulsat pe scara ierarhica.

Din cauza specimenelor de genul Udrea, EBA, Ridzi, femeile cu adevarat capabile si inteligente, cele cu idei si pasiune, nu intra in politica pentru ca pur si simplu simt ca simpla asociere cu astfel de personaje le-ar face rau.

Daca tu insa te simti reprezentata de Udrea, ce pot sa zic... Slava Domnului e o lume diversa si toate ciudateniile au si ele loc pe lumea asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

A iesit Basescu la cersit mila romanului ....ca el e frate cu romanu, cu codru etc.

Si ca el e singurul care-si doreste reformarea clasei politice!!! De parca el, saracul, a picat asa, ieri din cer, direct in clasa asta politica naspa de tot

El nu intelege ca reformarea clasei politice incepe cu el: AMR: 2 saptamani!


Alina

Copiloi citeste postarea ta si fa Edit.


Si dupa ce fac Edit, ce tre sa fac mai departe?

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Este foarte interesant insa sa vad aici ca simpatizantii PD-L stiu ei mai bine ce vor vota alegatorii PNL la urmatorul scrutin.
Stiu mai bine decat PNLstii insisi.
Admirabil, o mare putere de perceptie, ce pot sa zic.
PNL-stii va spun: vom vota cu Geoana pentru ca simplul gand de a-l mai avea pe Basescu 5 ani de zile ne face rau la ficat, dar voi nu, stiti voi mai bine.
Vom vedea ce broscoi va trebui sa inghita fiecare, ce pot sa zic.
Nu l-ati vrut pe Antonescu, o sa-l aveti pe Geoana.
Asta e.

Mergi la inceput