Primul turnir de alegeri - rezultate

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974
Eu personal nu mai am niciun dubiu in privinta votului din turul doi.Sper ca alegerea din 6 decembrie sa fie o alegere buna pentru Ro,indiferent care va fi ea,in acelasi timp sper sa nu mai fiu prin Ro in urmatorii ani.



Pt cinismul si indiferenta ta pt noi romanii care ne ducem traiul aici, iti ofer o bila neagra si cu dedicatie.




allinta




Nu inteleg unde vezi tu cinism la loryi1974. Eu o inteleg si nu mi se pare ca ar exista cinism pe undeva.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Crin Antonescu ce sa zica si el, se da rotund si consecvent cu "proiectul Johannis" si Geoana revine,a cata oara,ca poate merge si el cu J si in acest moment mi s-au relevat calitatile lui JK:el ca prim-ministru garanteaza ca va indeplinii un "proiect" fara "surprize"!

Foame mare pe sefii de la Grivco si miza deloc de neglijat!
CEC-ul,Posta,Transgazul,Minele de sare si ce a mai ramas nepraduit trebuie sa ajunga la cine trebuie si pt. asta este un consens transpartinic de mirare!

Sunt convinsa ca daca CA nu reuseste sa le asigure sefilor ce vor o pateste rau ca si Geoana dealtfel!


Am dat quote propriul meu mesaj ca sa va intreb pe voi, acei useri DC vechi si care pt. mine constitue o garantie a faptului ca va exprimati cu sinceritate parerile, recititi ce am scris si va rog sa-mi dati un raspuns sincer.
Daca iese Geoana presedinte si presupunerea mea de mai sus se adevereste ce veti face?
Cum vedeti viitorul copiilor vostri intr-o tara in care totul este de vanzare si ...pe nimic?
O sa ziceti ca si TB cu PDL pracrtica acelasi sport!
De acord, nu uit povestea cu Rosia Montana si nu am sa o uit pana nu se rezolva!
Dar voi cred ca ar trebui sa ganditi cum gandesc eu:cui dam ultimile valori ale tarii?
Lui Voiculescu,lui Vantu,lui Patriciu,lui Hrebenciuc, sau poate mai avem ceva sanse pt. ca astia marii or sa strige de or sa rasune Carpatii daca or sa o ia altii inainte lor?
Pdl-istii nu prea au "patroni" de asa anvergura!
Puneti si voi in balanta autostrazi ,drumuri si mai aduceti si voi la lumina din ce au pus de'o parte PDL-ulca sa avem un coeficient de valoare.

Va rog eu, nu mai ganditi cu ceeace vi se sugereaza si incercati sa cititi presa printre randuri, sa vedeti la TV-uri cine este in spatele candindatilor, unde se intalnesc, unde se duc incognito, dar ca prostii cu garda SPP,pt. ca la noi in politica este ca la circ:
Lume lume afara este scris gardul inauntru leopardul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974
Eu personal nu mai am niciun dubiu in privinta votului din turul doi.Sper ca alegerea din 6 decembrie sa fie o alegere buna pentru Ro,indiferent care va fi ea,in acelasi timp sper sa nu mai fiu prin Ro in urmatorii ani.



Pt cinismul si indiferenta ta pt noi romanii care ne ducem traiul aici, iti ofer o bila neagra si cu dedicatie.




allinta




Cu ce drept cataloghezi alte persoane, allinta? Loryi numai indiferenta nu e, iar cinici cati oare nu sunt? Daca Loryi e cinica sau nu, e numai treaba ei si e dreptul ei sa fie asa cum isi doreste!


Revenind la subiect... Cred ca suntem majoritari aici cei care am prins mineriadele din plin, cu tot cu gaze lacrimogene, bate etc. Oricat l-ati uri pe Basescu, cum puteti sa-i dati votul lui Iliescu? Pentru ca Geoana e sters, fara personalitate, face ce i se dicteaza, bunicuta inca mai conduce/controleaza. Votul i-l dati practic lui Iliescu! Chiar nu va e groaza de reintoarcerea la anii '90????? Chiar credeti ca va mai fi democratie si libertatea cuvantului? Nu va infiorati cand va aduceti aminte de acele vremuri? Nu va e frica ca ne intoarcem in timp? Moldovenii se lupta sa scape de comunism si noi ce facem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974
Eu personal nu mai am niciun dubiu in privinta votului din turul doi.Sper ca alegerea din 6 decembrie sa fie o alegere buna pentru Ro,indiferent care va fi ea,in acelasi timp sper sa nu mai fiu prin Ro in urmatorii ani.

Pt cinismul si indiferenta ta pt noi romanii care ne ducem traiul aici, iti ofer o bila neagra si cu dedicatie.

Nu inteleg unde vezi tu cinism la loryi1974. Eu o inteleg si nu mi se pare ca ar exista cinism pe undeva.



In acest caz, sa votam cu totii cum ne vine si sa ne rugam apoi sa fim plecati din tara in urmatorii ani.
Cu alte cuvinte : dupa noi, potopul.
Si cum aici nu este vorba despre un user, este ultimul meu comentariu asupra acestor afirmatii ale mele.

allinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

b.nica dar tu insati vorbesti in sloganuri, cu grivco etc
repeti ce apare spus de basescu tot la tembelizor


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui cl
Votul i-l dati practic lui Iliescu! Chiar nu va e groaza de reintoarcerea la anii '90????? Chiar credeti ca va mai fi democratie si libertatea cuvantului? Nu va infiorati cand va aduceti aminte de acele vremuri? Nu va e frica ca ne intoarcem in timp? Moldovenii se lupta sa scape de comunism si noi ce facem?


Sincer eu ma intreb daca va fi democratie si libertatea cuvintului daca ramine Basescu.

Cum ziceam, nu vad nici o diferenta intre el si Geoana din punctul asta de vedere.

Cum spuneam, au 30% in parlament, nici unii nici altii nu vor guverna singuri, nu va fi ca pe vremea lui Nastase.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

b.nica dar tu insati vorbesti in sloganuri, cu grivco etc
repeti ce apare spus de basescu tot la tembelizor




Sa inteleg ca tu ai date sigure ca acea intrunire intre liderii PSD+PC si PNL nu a avut loc la Grivco?
Si ca nu imediat dupa aceea a aparut candidatul minune si de neclintit la postul de prim-ministru:Johannis Klaus sustinut de marea coalitie majoritara in interese personale si nu de tara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

b.nica dar tu insati vorbesti in sloganuri, cu grivco etc
repeti ce apare spus de basescu tot la tembelizor




iiilenei nu ai avut curaj sa-i spui asta

daca cititi si blogul asta...si daca il cititi si pe asta...si la mine in cartier...si acolo ...ce spectacol a dat 3-4 zile la rind.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Fratilor ce mai zbateri ce mai zbucium!

De 10 luni fara oprire: urlat la tariceanu, campanie la Slobozia, slobozit laturi pe Basescu, campanie la Urlati, urlat la Udrea, vizita la caminul cultural Nesimtelul de Sus, Udrea curva Basescu betiv, campanie la Pitesti, pipitza lui Basescu e drogata, intors la Urlati, urlat la serviciurile secrete, campanie in Parlament, boc e beat sau a tras ceva pe nas, gang-bang Andronescu in vagon, urcat in registru pitzigaiat, Basescu e codoasa batrana, prostituate, curve, bordel, Udrea e curva doamna Basescu, trimis Orban la Slobozia sa spuna ce gandeste el in locul sau, tot tineretul e depravat, gasit criza morala - Udrea e curva, insurat ca prostu', plimbat nevasta manechin in Slobozia.

Zece luni de incrancenare, ura, venin, picatura cu picatura! Pentru ce? Pentru 0.25% peste cele 20% care le'ar fi obtinut ORICE candidat PNL de la Nicolai la Remes si de la Morega la Fenechiu.

PS: casnicie fericita, mutat demisol, pt. orice eventualitate.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput
Mergi la inceput