Primul turnir de alegeri - rezultate

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Prin votul asta speram in refacerea Aliantei DA sub un premier liberal cu un program de dreapta si opozitie puternica -PSD.

Loryi, scuza-ma, dar, daca ai crezut asta, inseamna ca pur si simplui nu stii ce a declarat, in repetate rinduri, Antonescu. Si anume ca nu-l va sustine pe Basescu, si ca nu se va alia cu un PD-L condus de Basescu.
PNL-ul e cum vreti voi, dar masochist nu. Stie doar prin ce-a trecut.

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Incep sa regret votul de duminica.Pacat.Prin votul asta speram in refacerea Aliantei DA sub un premier liberal cu un program de dreapta si opozitie puternica -PSD.
Mi-e peste putinta sa vad gasca vesela de la pesede lucrand cuminte pentru propasirea neamului sub bagheta unui prim-ministru liberal.Deja Vanghelie creaza strategii,Nastase a prins curaj ,iar Iliescu se considera un avantaj pentru Geoana si cere stoparea raului cel mare.
Ps:Tocmai am citit ca Udrea e bine si inca in Ro si se apuca sa vorbeasca cand trebuia doar sa fuga si sa se ascunda.Pacat.Cu cat pleaca mai repede ,cu atat mai bine pentru candidatul pe care il sustine.


Pe mine ma revolta rezultatul votului. Iar am de ales intre doua rele, nu mai scap odata?

Unde sa plece Udrea? Ea a fost in stare sa dea totul peste cap ca sa nu fie anchetata de DNA. PDL e catelusul ei.



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Crin Antonescu ce sa zica si el, se da rotund si consecvent cu "proiectul Johannis" si Geoana revine,a cata oara,ca poate merge si el cu J si in acest moment mi s-au relevat calitatile lui JK:el ca prim-ministru garanteaza ca va indeplinii un "proiect" fara "surprize"!

Foame mare pe sefii de la Grivco si miza deloc de neglijat!
CEC-ul,Posta,Transgazul,Minele de sare si ce a mai ramas nepraduit trebuie sa ajunga la cine trebuie si pt. asta este un consens transpartinic de mirare!

Sunt convinsa ca daca CA nu reuseste sa le asigure sefilor ce vor o pateste rau ca si Geoana dealtfel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Eu personal nu mai am niciun dubiu in privinta votului din turul doi.Este optiunea mea,asta este,,nu pot sa votez stanga,nu pot sa votez Geoana,pe A am putut pana la urma,pe Geoana nu pot si pace.Sper ca alegerea din 6 decembrie sa fie o alegere buna pentru Ro,indiferent care va fi ea,in acelasi timp sper sa nu mai fiu prin Ro in urmatorii ani.
PDL-ul se va dezumfla dupa infrangerea lui B ceea ce ,din punctul meu de vedere,e bine dar si rau.Bine pentru ca o parte insemnata din profitori se va reorienta,bine ca probabil va reveni la un scor intre 15-20%.Rau pentru ca va fi o opozitie slaba daca B va fi marginalizat si in 5 ani habar nu am ce se va mai petrece.Vad deja toate figurile sinistre roind pe ecrane ,dandu-si cu parerea etc.Asta este.
Cred ca A dezamageste in acest moment pentru ca ar trebui sa -si joace mai bine cartea.Nu cred intr-un guvern durabil Joh in sustinut de pesede,dar ,iarasi,sper ca Ro sa iasa cu bine din toate astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

pentru cei care vor vota cu PSDul si vanghelie - macar sa stiti ce faceti:
http://www.hotnews.ro/stiri-politic-6547517-daca-geoana-castiga-este-posibila-blocarea-definitiva-negocierilor-fmi-presa-rusa.htm

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Eu stau si ma intreb daca Geoana nu-l va numi pe Johhanis prim ministru dupa 6 decembrie ce se intampla?...ce garantii are PNL ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

De cind a fost ales premierul belgian presedinte al UE mi-am dat seama ca "politica" e cumva altceva decit ce se intimpla autohton. Politica inseamna mai mult compromisuri si mai putin pozitii forte in care sa nu negociezi cu nici un alt partid.

Nu e acceptabil sa spui ca Antonescu e impardonabil / ca dezamageste etc ca se aliaza cu PSD

in conditiile in care Basescu a facut acelasi lucru anul trecut pe vremea asta.

Basescu nu l-a lasat pe Vanghelie sa acceada la functii inalte?

De ce Basescu are "scuze" si Antonescu nu are?
Dublu standard.

Pina la urma ne-am intors la situatia de anul trecut in care nu se pot intelege cum sa faca guvernul. Si timpul asta a trecut rau numai pentru noi astia mici. Numai cei care sint acum la putere sint de vina ca acolo la guvernare ei tot se bat si nu au gasit nici o solutie, de suferit nu sufera ei ci noi. Pentru asta votez eu contra lui Basescu, mai rau de atit ce poate sa fie? Daca nu sint in stare sa guverneze, sa plece.

Ce ma enerveaza cel mai rau e ca daca iesea Antonescu aveam macar o speranta asa nici atit nu mai exista. Dar nu imi permit inca 5 ani la fel.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974
Eu personal nu mai am niciun dubiu in privinta votului din turul doi.Sper ca alegerea din 6 decembrie sa fie o alegere buna pentru Ro,indiferent care va fi ea,in acelasi timp sper sa nu mai fiu prin Ro in urmatorii ani.



Pt cinismul si indiferenta ta pt noi romanii care ne ducem traiul aici, iti ofer o bila neagra si cu dedicatie.




allinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

Mai sirimie, iti dorim si noi sa cresti mare si frumoasa.

Dar, pana una alta, ce faci tu aicea este pur si simplu munca de postac pesedist.
Scuze, dar tot ce spui tu este doar propanganda si nu reusesti decat sa ma faci sa ma intreb, cum poti sa ai tupeul sa ni-l oferi pe tava, invelit in staniol pe tripletul Ilici/Nastase/Hrebenciuc. A fost o revolutie in tara asta, au fost si mineriade, a fost Piata Universitatii... si tu ne dai povete despre marele partid rosu de la Rasarit? Hmmmmmmmmmmmmmmmmm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

allinta, deocamdata schimba radioul de pe Radio Erevan, si dupa aia stam de vorba.

Mergi la inceput