Dezbaterile televizate - analize

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nastasacarmen spune:

in legatura cu dezbatearea de la tv....sincer Geoana si Basescu mi se par mult deasupra lui Antonescu.
poate a fost sfatuit gresit de staff-ul sau, dupa dezbaterea de la cluj unde a punctat...si acum exagereaza cu atacurile fara noima

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

vaaaaaaaaaaaai ce jenant a fost Geoana, sa spuna ca cea mai buna fapta a lui a fost ca nu si-a scos soacra din casa.............incredibil

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

sau Antonescu care cica modelul lui in viata de moralitate este Tudor Chirila...



Ramonika si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasacarmen spune:

da
dar a reglat-o cu buchetele de flori


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Opinia mea este uratoarea:
1. Basescu in calitate de actual presedinte pot sa afirm ca pentru prima data in Romania a actionat efectiv in viata politica s-a implicat in mod real. Niciun alt presedinte nu a facut asta, fiecare a fost ales si in mod real, practic nu a fost simtit de populatie adica a stat comod aproape nevazuti. Consider pozitiva implicarea reala a unui presedinte in viata romanilor si a Romaniei.
2. Basescu in calitate de actual presedinte a avut o linie declarata si a realizat efectiv o parte din cele ce si le-a propus spre deosebire de oricare alt presedinte care nu numai ca nu au avut nimic planificat dar realmente nu stiu sa fi realizat ceva concret pe durata mandatelor detinute.
3. Basescu in calitate de actual presedinte nu a avut diplomatia necesara pentru angrenarea fortelor politice existente a avut actiuni relativ monopoliste din punct de vedere politic ceea ce a dus la izolarea lui si a partidului din care face parte. Consider un mare dezavantaj pentru un presedinte de stat lipsa unei reale calitati diplomatice.
4. Basescu in calitate de actual presedinte a avut taria de caracter in a arata cu degetul marsaviile realizate de clasa politica, lipsa de scrupule, minciuna dusa la nivel de clasa, starea coruptiei la cel mai inalt nivel inclusiv la nivel Parlamentar. A rascolit pentru prima data dintro pozitie inalt oficiala in spatele usilor inchise fapt care a deranjat intro asa maniera toti politicienii incat a dus la o angrenare a tuturor impotriva unuia singur cu scopul clar direct de a rasturna prin orice mijloc aceste deranjamente.
5. Geoana in calitate de candidat la presedentie vorbeste frumos are coerenta si isi respecta politica de partid respectiv cea sociala. Din nefericire insa din punctul meu de vedere viitorul prosper al oricarui stat nu va fi dat de politici comode, caldute de acoperire a gunoiului economic cu un strat de politica subventionista cu pensii sau indemnizatii fara justificare. Atata vreme cat nu va realiza ca singurul motor real economic este dat de eficienta de management corect de regulile reale ale pietii va fi un presedinte comod, anost care nu va aduce nimic nou. Mai mult decat atat prosperitatea este data de profesionisti insa fiind inconjurat de oportunisti sau smecheri gen Vanghelie - inculti greu de crezut ca vor realiza ceva concret real pentru bunastarea Romaniei.
6. Antonescu - vorbeste destul de slab, nu are directie, pedaleaza permanent pe subiecte de tip revolutionar de genul eu vreau sa stiu cine si de ce in timp ce important din punctul meu de vedere este sa stii ce vrei sa faci si cu anume vrei sa faci in viitor adica acel crez al tau acea viziune. Mai mut decat atat cred ca este destul de deranjant faptul ca in calitate de om politc si parlamentar a avut una dintre cele mai mari rate ale absenteismului si nu este absolut deloc moral sa vii in fata unui popor sa sustii sa fi ales in calitate de presedinte iar in spate sa fi luat banii de la popor fara cea mai mica remuscare pe nimic decat pe absenta. Adica banii (si nu putini) DA insa prezenta, activitatea NU. De aceea consider ca nu este corect sa fie ales.

Pentru restul nu imi exprim parerea deoarece nu sunt reprezentativi.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

vaaaaaaaaaaaai ce jenant a fost Geoana, sa spuna ca cea mai buna fapta a lui a fost ca nu si-a scos soacra din casa.............incredibil

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |


Foarte prost plasata si nu il ajuta deloc, din contra.
A facut e fapt referire la faptul ca Basescu ar fi dat-o pe soacra lui afara din casa mai demult.
Insa a face raportare la asa ceva.... urit, urit...
In plus, am inteles ca Geoana chiar are o soacra de nota 20...cum s-o simti ea dupa declaratia asta?



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"Itīs all for love... L.O.V.E."
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of MUSIC
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Apropos de laudarea finala a faptelor bune personale. Mi-au placut comentariile ulterioare ale ziaristilor fata de declaratia lui Basescu, cand se lauda ca a botezat un tigan si un musulman.
Cica ar fi incercat sa isi spele, tardiv, pacatele de cand a facut-o pe acea ziarista "tiganca imputita".




Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"Itīs all for love... L.O.V.E."
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of MUSIC
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasacarmen spune:

da. am auzit si eu explicatia despre soacra. dar nici 1% din populatie nu stia de povestea soacrei lui basescu. asa ca nu i-a iesit "gluma"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Mda.... indiferent daca ar fi fost sau nu cunoscuta de populatie, e o "gluma" de mare mitocanism.
(si din pacate, multa lume apreciaza genul asta ...)


Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"Itīs all for love... L.O.V.E."
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of MUSIC
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Mai, dar soacra lui Geoana e un superpersonaj, de-aia a amintit-o!
Cititi aici:

http://catavencu.ro/to_i_oamenii_producatori_de_bani_ai_pre_edintelui_geoana-11166.html

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput