Dezbaterile televizate - analize

Dezbaterile televizate - analize | Autor: muffin

Link direct la acest mesaj

Haideti sa analizam aici dezbaterile televizate si cantaretii la balalaica din scena.
Ce spun, ce promit, cum zambesc, cum ranjesc, cum zbiara, cum se lauda, si cum se explica.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Mie imi place Remus Cernea. E clar ca nu face parte din peisajul politic actual. E prima data cand il aud vorbind si mi se pare ca emite idei bune, pacat ca nu are notorietate.
Ceilalti candidati din dezbaterea de acum mi se par total in afara. Este unul cel putin care pare desprins din perioada de inainte de 89. Cred ca Rotaru il cheama.
Era interesant daca veneau toti la urmatoarea dezbatere, am inteles ca Antonescu, Basescu si Oprescu nu vin. E pacat, Geoana va debita numai - sa le spun prostii - sa nu sara sustinatorii lui. Vadim probabil ca va face spume (pe mine ma distreaza Vadim, are un stil al lui propriu), iar Becali va fi un pic stanjenit la inceput si apoi isi va da drumul la gura. Despre candidatul udmr-ist nu stiu foarte multe, nu ma pot pronunta.
Spor la privit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cici spune:

Uite dezbaterea ,nu-i dezbaterea...
Eu cred ca trebuie sa le fim recunoscatori tuturor,uite-asa ne-am menajat si noi nervii, ba chiar ne amuzam cu Carcotasii!
Dar ca sa ne luminam un pic ,o sa pun un link la un articol pe care l-am citit cu cel putin 6 luni in urma,nu reusesc sa vad data la care a fost publicat online,dar extrem de interesant.
Unele observatii facute atunci sa-au adeverit saptamana asta:
http://www.ziarulnational.com/stiri/Opinii/1239035628-OPERA-IUNEA-C-DEREA-LUI-B-SESCU-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasacarmen spune:

din pacate dupa emisiunea de la antena 3 din seara asta cred ca antonescu a pierdut tot ce castigase in disputa cu Base. a fost penibil in incercarea lui muuult prea evidenta de a fi altfel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina75 spune:

Carmen, de acord cu ce spui, nu sunt fan Geoana, dar Antonescu este clar in afara problemelor, cel putin ca si comportament, este infantil 100%.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monabella spune:

Mai pacat ca s-a retras Duda ca l-as fi votat. pe cuvint. Asa incit oscilez intre liberali si ecologisti. cum mi-o fi inspiratiunea.
In nici un caz ceilalti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Eu am fost dezamagita ca nu s-a mai tinut dezbaterea. Imi pregatisem popcornul deja.
Macar maine sau nu azi e ultima zi de campanie? Parca asa stiam, ca de regula joi seara se termina campaniile electorale.
Sau poate vineri...
Oricum, eu cred ca o singura emisiune nu imi poate schimba convingerile politice.
Am vazut o parte din prima dezbatere. L-am remarcat pe Remus Cernea, de fapt am zis si ai sus. Chiar mi-a placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellinia


Mie imi place Remus Cernea. E clar ca nu face parte din peisajul politic actual. E prima data cand il aud vorbind si mi se pare ca emite idei bune, pacat ca nu are notorietate.



Cunosc mai multa lume acum care va vota cu Remus Cernea decat am cunoscut oameni care l-au votat pe Vadim in anul in care a iesit in turul II. Am spus la un alt topic ca la mine la munca (peste 1000 de angajati tineri) s-a facut sondaj si este pe primul loc la egalitate cu Antonescu. Cine nu este intr-un mediu de oameni care il voteaza are impresia ca el nu are notorietate, insa partidele mari nu sunt picate din luna, stiu foarte bine ca e un candidat cu reale sanse. Tocmai de aceea se straduie foarte tare sa il tina in umbra. Exista voci care spun ca Cernea e un iresponsabil intrucat il impinge pe Geoana in turul II furand voturile tinerilor si ale intelectualilor in special de la Crin Antonescu. In sondajul facut de DC, chiar am sesizat mederatorilor ca Cernea nu apare in lista si nu am primit nici o reactie. Daca lumea se teme de Cernea, asta e un lucru bun. Si daca datorita lui o sa ajunga Geoana presedinte mi-e fix indiferent, pentru mine Geoana fiind egal cu Base si cu Antonescu, mi-e la fel de scarba de toti 3.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Hai ca pan' la urma a fost un fel de dezbatere, doar in doi, pe Antena 3. Antonescu a cam dat de pereti cu Geoana, asta dupa ce-l facuse in discursuri "papusica" si "manechin", iar Geoana s-a fofilat cum a putut bagand "respectul" la inaintare ca de, are nevoie de un aport crescut de voturi in turul doi. A fost nevoie sa puna si Gadea umarul ca sa nu iasa prea sifonat. Si tot a iesit... Sigur ca ora inaintata, oboseala si stresul unei zile tare incalcite si-au spus cuvantul. De ce s-a facut totusi aceasta dezbatere tarzie si cui a folosit, ramane de vazut.
L-am prins si pe Oprescu, praf de oboseala, ca el ca diabetic sigur nu mai functiona la ora 12 noaptea, ametind rau limba romana. Zicea ca amanarea dezbaterii "a frizat bunul simt"

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:


Cand spun candidat cu reale sanse, vreau de fapt sa spun ca in nici un caz nu este la nivelul celor cu care il tot imping in dezbaterile electorale asa cum se doreste sa se creeze impresia. Sunt entuziasta in ceea ce il priveste, dar nu sunt nici eu naiva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Dezbatere televizata: Crin Antonescu - Mircea Geoana, Antena 3, aia improvizata de aseara.
Analiza de: Florin Tudose, psihiatru

Sursa: http://www.inpolitics.ro/verdictul-psihiatrului-florin-tudose-geoana-nu-e-in-stare-de-absolut-nimic-art50131.aspx

“Am urmarit uluit dezbaterea. Mircea Geoana nu a fost in stare de absolut nimic. Nu a jucat absolut nimic. Daca stiti poker, singura carte jucata de pesedist a fost “pas” si “cip”. Mai avea sa se puna in genunchi si sa-i roage pe Crin Antonescu sa il crute. Geoana s-a comportat deplorabil, a gafat tot timpul. Nu cred ca mai intra in turul doi al alegerilor. Spunea lucruri jenante pana si pentru staff-ul sau de campanie”, a explicat cunoscutul psihiatru. Florin Tudose l-a asemanat pe Geoana cu un boxer care si-a ratat cariera.

Si:
“Mircea Geoana s-a comportat precum un boxer care intra in ring, incepe sa planga, si se roaga de adversar: “Te rog, eu nu vreau sa ne batem. Nu e genul meu sa folosesc violenta, eu imi iubesc semenii, eu vreau sa salvez padurea tropicala”.





Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput