Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 (7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Moni iulia asa este in ceea ce priveste suzeta. Eu tot incercam sa o bag in gurita copilului si doctora cand a vazut ca nu o accepta a zis ca o las ca oricum deformeaza dintisorii si pot aparea carii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Raluca_u, sa-ti traiasca puiutii! Frumos cadou s-a gandit Stefan sa-i ofere surioarei! Ma bucur ca s-a facut bine urechiusa.
La multi ani Adina!
Vazut fetita mare si frumoasa de Emy10 si margelele Anei de NelaM.

Iulia iubitoare de Tudorita Mihaita(18.10.2009)
Romania- The land of choice
Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Multumesc Maria!
Ce sa fac..dorm eu...Am inceput sa dorm mai bine noaptea :3-4 ore.Dar asta dupa spectacolul de dupa baie.
Aidan vine a petrecere?Promitem ca incercam sa nu vomitam.
Va pupam

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl

sa dau si eu binete cum se cuvine,

raportez o noapte cu multe treziri si maraieli. iar acum iaca asa doarme langa mine. si nici dus nu pot sa fac. mi-e frica sa-l las singur pe patul mare. si a facut al patrulea kk de azi dim de la 6 si miroase...pfiuuu. dar nu-l trezesc inca.

elle ce rau imi pare pentru Eva. sper sa fie bine curand si tu sa te poti odihni un pic.

liliacule hahaha,..distractie mare cu mucii. pe mine ma stiu toate cele 5 apartamente din casa, la ucm urla numai cand ii apropii pipeta de nas. ma mult chiar...cand ma vede ca ma uit in narile lui, deja incepe sa maraie. stie ca ceva i se pregateste. ce mi-e ciuda...acum ii scot, la noapte nu mai poate respira. de unde naiba se fac, nu inteleg. ca doar apa cu sare am pus in camera. degeaba.

nela unde mai pui ca ceaiul de chimen ajuta si lactatia. pup dulce fetita margelata.

pentru botez m-am hotarat la www.asos.com/pgeproduct.aspx?iid=796883" target="_blank">rocnhia asta nu pe gri, ci pe petrol. m-am gandit eu ca ascunde, e ieftina si pe la maneci pe parti pot scoate tzatzele.


ralucapaun ce sling ai tu?

luhtien mi-a trimis si mie mama suctece din finet, sa-l infas...si implicit sa renun la pampersi, dar nu ma incumet la cati kk face intr-o zi. pai ar insemna ca eu in maxim 2 ore sa dau gata totul.

Mihnea, promitem ca de data asta, pastram secretul. dar zau ca tare e dulce somnul. ce o sa regreti tu ca nu ai profitat de el, cand o sa mai cresti. la multe lunitesi la multi ani! sa cresti mare si frumos!

monique doua fete frumusele foc. sa-ti traiasca!

MangaGirl MAMI DE AIDAN GABRIEL, BB SCUMP SI CARLIONTZ - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume


Poze noi:
http://community.webshots.com/album/575454801vRuKAQ

Poze cu Mihnea:
http://community.webshots.com/album/575184550oAbCPH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

ohooo..pupam pe draguta de Adinuta si ii spunem cu mare drag La multi ani! sa fie sanatoasa si voioasa!
si ma bucur tare mult ca Stefanel este mai bine!

Selen ceaiul de chimen l-am luat de la farmacia din cartier..deci nu-i musai sa ajungi la Plafar; ceea ce am luat eu este chimen simplu, fara anason..stii, nu sunt pliculete..bobitele de chimen sunt puse asa, intr-o punguta de hartie; eu beau de 2 ori pe zi; sper sa ajute si pe Ebru;

Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Multumesc frumos!
Poate daca stau mai mut treaz ziua,realizez si eu ce-i aia zi si ce-i aia noapte..ca deocamdata nu prea inteleg eu de ce mami si tati dorm noaptea cand eu am chef de joaca

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29

Buna dimineata!!


Våd ca suntem in sårbåtoare mare.

La multi ani Adina!!Så ai o zi frumoaså si så primesti muulte cadouri!!Asteptåm poze.Må bucur tare mult ca Stefanut e mai bine si ziua de azi va fi minunatå in famila voastrå..

Mihnea frumuselu la multi ani si multe lunite iti dorim si sper numaia zi så iti faci de cap si så nu dormi ca doar e ziua ta..

Manga Aidan e bestial cum doarme el cu buzitele alea carnoase la vedere..doamne imi vine så le mananci nu altceva..tare drågålas e..

Dana vazut pozute cu micuta Ana ..sunt superbele pozele si ea e o scumpå si cuminte..si ce faina atmosfera se simte din pozele alea( imi aduc aminte ca parca voiati så va mutati din lipsa de spatiu cel putin o perioada la socri... dar så stii ca mie mi se pare ca in camaruta aia a vostra e numai dragoste si se vede si din poze)..Si tu mami esti tare senina si dulce..grig se vede tare fericit din poze, sunt sigura ca in realitate e si mai si.

Monikus asa de fiecare data cand citesc imi vine mereu så iti scriu vreo doua vorbe poate poate te inveselesc sau poate pot så te ajut cu ceva..imia duc aminte c asa voiai så nasti ca så scapi de greata dar nu stiai ce va urma..stiu cå , chiar cu toate astea e frumos så ai un bebe..dar crede-må pe cuvant ca fiecare zi ce trece va fi mai bine..sper så te tii tare pe pozitii si så observi ca va fi din ce in ce mai bine de acum..

Monique superbe fetele tale...cred ca voi chiar vreti så ma apuc odatå cu Luto la o Bruculina.. ca asa fete frumoase am vazut la odiseea noastra de mi se facu pofta si de o Bruculina cu codite si bolfute

Liliac un brat de pt tine care imi inveselesti zilele..

elle un pupik pt eva sa se faca bine si mami sa nu isi mai faca griji.

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå


Poze noi:
http://community.webshots.com/album/575454801vRuKAQ

Poze cu Mihnea:
http://community.webshots.com/album/575184550oAbCPH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui moni_iulia

Dana15, si eu ii dau 2 picaturi de vigantol pe zi pana la 2 ani dar, il innoiesc la 2 saptamani.

Iulia iubitoare de Tudorita Mihaita(18.10.2009)
Romania- The land of choice
Poze

Moni, cum adica il innoiesti la 2 saptamani?






Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Hai ca am reusit sa pun niste poze la semnatura. Asa ca, daca vreti sa vedeti plangaciocul, gasiti la semnatura tot ce trebuie

Selen, multumesc pt sfaturi. O sa incerc babycalm.

Anamaria o sa incerc babycalmul daca zici ca e mai bun. Multumesc.

Emy, eu nu prea il sterg cu servetele umede ca dr a zis ca nu sunt bune. Il spal mereu la fundulet cand schimb pampersul. O sa incerc cu sudocream poate trece ca mi l-a recomandat si Luto.

Raluca_u sa-ti traiasca Adinuta si sa va bucurati de ea.

Iulika, multumesc pt vorbele bune. Sa stii ca ajuta orice gand bun, orice sfat. Ai dreptate, am sperat ca o sa fie mai bine fara burtica si cu bebele in brate dar uite ca e tare greu. Oricum, sunt sigura ca vor trece zilele si ne vom mai potoli. Doar ca momentan mie imi vine sa plang mereu si uite asa. Dar o sa treaca stiu.

Azi a fost asistenta pe la noi si a reusit sa ma enerveze grozav. Pt fund mi-a zis sa-l spal si sa nu dau cu nimic. Poate doar cu albastru de metil. Iar pt bubite, sa le lasam asa si daca nu trec de la sine pana luni sa ma duc cu el la dr adica tot la ea. Si o sa vedem ce facem atunci. Bineinteles ca pe Rares l-a prins intr-o tura de urlat si mi-a zis sa-l pun la san. Nu conta ca a stat 20 de minute la san acum o ora jumate. Ca sa ii dau din ora in ora si sa nu indraznesc sa bag lapte praf. In fine, mai tare m-a umplut de nervi decat sa ma ajute cu ceva.

Acum o sa vedem noi cum ne-om descurca. Va pup.

Monica, mami fericita de Rares Andrei (16.10.2009) ALBUM RARES ANDREI
BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Yuuuhuuu, sunt f mandra de mine! Am reusit sa dau cu mopul in casa cu fetitza in sling la san:))

Maria, slingul meu e la fel ca al Ralucai, tot de la Diana, dar pe rosu.

Raluca, la multi ani Adinei, sa fie sanatoasa si cumnintica!

Baby

de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Manga cum sa pleci tu de langa Aidan cand doarme asa frumos si e asa de dulce

Fetele din UK cum sunt bebelusii acolo, cred ca sunt in general mai mari. Azi s-au uitat niste englezoaice la Andreea in carucior si au tras concluzia ca e "tiny newborn", si ea are aproape 3 luni

Pozele puteti sa le faceti color sau puteti lua orice poza color si o transformati cu softul in alb negru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Manga cum sa pleci tu de langa Aidan cand doarme asa frumos si e asa de dulce

Fetele din UK cum sunt bebelusii acolo, cred ca sunt in general mai mari. Azi s-au uitat niste englezoaice la Andreea in carucior si au tras concluzia ca e "tiny newborn", si ea are aproape 3 luni

Pozele puteti sa le faceti color sau puteti lua orice poza color si o transformati cu softul in alb negru


Mergi la inceput