Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 (7)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Emy10 spune:

Monikus atatia doctori, atatea pareri! Cat despre alaptat, a mea fetita cand era mai mica avea zile cand manca si din ora in ora!!!

Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

hELLAU SI AICI!
De ce nu apare capitolul ca fiind inchis?? Iar am scris la capitolul trecut, si voi deja sunteti la pagina 3 aici
Raluca_u, LA MULTI ANI FRUMOASEI ADINUTA CU OCHI ALBASTRI!!!
cE MULTE AI PREGATIT, si totul foarte bun!!

Gianina, fericita de gingas Loris Stefan (02.10.2009)



Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

am vazut puiucul scump al lui Monikus..mami, dar din poze zici ca aveti un ingeras de copil! ce faina este poza cu voi doi, de-o parte si de alta a caruciorului; si mie imi pare ca Rares seamana tare bine cu tati! si are asa mult par! (puteti sa-i faceti freza pe-o parte..ca a lui Raducu)

La multe lunite si de la noi pentru Mihnea! "venim" si noi la chef! ca de 3 ore stam cu ochisorii pe pereti si nu vrem sa facem nani!

fetelor, ce faine-s slingurile! dar, Raluca_u cel mov este din material mai subtire? adica, este posibil sa se lase sub greutatea lui bebe?
m-am uitat pe site dar nu l-am vazut pe cel rosu...studiez mai tarziu, mai atenta;
Iulika ai dreptate! multa dragoste in camaruta noastra!
ufff..a inceput sa planga...cred ca ne bagam la o gustarica!

Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Monikus ce pui scump ai.
Il concureaza pe al meu la falcutze.
Si ce par are...al meu a inceput sa cheleasca,i se schimba parul.E super haios,in fata e super mic,iar in spate aproape ca are plete

Poze noi:
http://community.webshots.com/album/575454801vRuKAQ

Poze cu Mihnea:
http://community.webshots.com/album/575184550oAbCPH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

URAAAA!!!
Ce bine!
Va astept cu drag si va multumesc!

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

am vazut puiucul scump al lui Monikus..mami, dar din poze zici ca aveti un ingeras de copil! ce faina este poza cu voi doi, de-o parte si de alta a caruciorului; si mie imi pare ca Rares seamana tare bine cu tati! si are asa mult par! (puteti sa-i faceti freza pe-o parte..ca a lui Raducu)

La multe lunite si de la noi pentru Mihnea! "venim" si noi la chef! ca de 3 ore stam cu ochisorii pe pereti si nu vrem sa facem nani!

fetelor, ce faine-s slingurile! dar, Raluca_u cel mov este din material mai subtire? adica, este posibil sa se lase sub greutatea lui bebe?
m-am uitat pe site dar nu l-am vazut pe cel rosu...studiez mai tarziu, mai atenta;
Iulika ai dreptate! multa dragoste in camaruta noastra!
ufff..a inceput sa planga...cred ca ne bagam la o gustarica!

Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



Poze noi:
http://community.webshots.com/album/575454801vRuKAQ

Poze cu Mihnea:
http://community.webshots.com/album/575184550oAbCPH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

am vazut puiucul scump al lui Monikus..mami, dar din poze zici ca aveti un ingeras de copil! ce faina este poza cu voi doi, de-o parte si de alta a caruciorului; si mie imi pare ca Rares seamana tare bine cu tati! si are asa mult par! (puteti sa-i faceti freza pe-o parte..ca a lui Raducu)

La multe lunite si de la noi pentru Mihnea! "venim" si noi la chef! ca de 3 ore stam cu ochisorii pe pereti si nu vrem sa facem nani!

fetelor, ce faine-s slingurile! dar, Raluca_u cel mov este din material mai subtire? adica, este posibil sa se lase sub greutatea lui bebe?
m-am uitat pe site dar nu l-am vazut pe cel rosu...studiez mai tarziu, mai atenta;
Iulika ai dreptate! multa dragoste in camaruta noastra!
ufff..a inceput sa planga...cred ca ne bagam la o gustarica!

Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



cel mov si cel alb sunt mai subtiri, dar garantat nu se lasa. e o tesatura anume folosita.

daca intri pe blogul Dianei - gasesti link pe site, o sa vezi si colectia noua de materiale, slingurile vor fi gata incepand cu sapt viitoare. cel rosu este la fel cu al meu doar ca e rosu cu o nuanta de roz. nu mai are poza cu el pe site. oricum acum scoate colectia noua cu multe culori.

pupici

Raluca mamica fericita de Stefan Alexandru (20.08.2009) si Adina Andreea (12.11.2006)


Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

BEBE FALCOS DE MONIKUS!!
Fecioru' meu mi-a tras teapa, si-a schimbat programul! Bine bine, dar sa stiu si eu
De obicei acum era ora de nani, si dormeam si eu cu el, pana pe la 5 dupa-amiaza. Acum el abia se trezeste, dupa un somn de 2 ore jumatate
Si ce somn mi-e!!

Gianina, fericita de gingas Loris Stefan (02.10.2009)



Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 4mykids spune:

Salutare pritene dragi,
Eu trag concluzia ca sunt singura nebuna care sta toata ziua pe afara .
Am recuperat ce ati scris dar sa vad ce-mi aduc aminte:
Nela, la scumpica Ana si sunt convinsa ca undeva este un adevar in ceea ce spunea si prietena ta;
Luto, felicitari ai reusit sa te abtii de la dulciuri , ce tare mi-as dori si eu dar nu pot inca, simt ca mi se inmoaie picioarele daca nu manac dulce,si vreau si eu sa vad un chip frumos de David;
Maria,am vazut si eu rochita eu zic ca e tare draguta si practica, plus ca poti sa o folosesti si dupa ce slabesti si in alte ocazii;
Si am vazut un puiut mic si dulce cum doarme el acolo, zici ca a baut bere toata noaptea;
Monique, am vazut ce superbe poze ai pus cu printesele tale...sunt tare frumoase, ar merge marite si facute tablou;iar bebelasi de aici eu zic ca sunt destul de normali,nu stiu de unde si pana unde au ajuns la concluzia asta,ba dimpotriva cred ca copii din Romania sunt mai inalti decat ai lor;
Dana, ce ma bucur ca v-ati linistit si dormiti noapte se simte pe vocea ta cat de calma esti , vreau sa vad si eu poze cu voi , banuiesc ca sunt pe mailul comun?;
Monikus, draguta de tine,relaxeaza-te un picut sa mai treca norii negrii de deasupra ta..cu cat te linistesti mai mult cu atat se linisteste si puiutul mic;
Selen, imi pare rau ca sunteti consemnate in casa, dar macar Ebru e cumintica,lasa ca vine ea vara si o sa va invidiez o sa fiti numai pe afara;
Mihnea, puiut mic ,iti doresc sanatate si la cat mai multe lunite ;
Adina,La Multi Ani!!sa fi sanatoasa , cuminte si sa ai parte de multe , multe cadouri;
Ma bucur sa aud ca Stefanut este bine;
Elle, Evei sa treceti peste toate problemele si multa sanatate va dorim;
Am vazut ca vorbiti de slabit, nu stiu cum reusiti sa slabiti ca cantaul meu statineaza de vreo 4 saptamani, ma ganesc ca aveti un metabolism mai rapid ;
In alta ordine de idei , aseara mi-am facut implantul in brat , nu a durut dar astazi imi simt bratul cu un discomfort destul de urat, eu sper sa treaca cat de curand, ca sa nu va spun ca eu am fost cea mai batrana pacienta acolo ,restul erau eleve cu mamicili(15 ,16 ani)...io la varsta aia nici nu stiam inca bine cu ce se mananca sexul,sincer habar nu aveam, asta imi arata cat de batrana sunt ;
Isabella abia sa trezit de la ora 7,30 nu a mai mancat iar acu e 13,25...dar baga la greu acum.
Botezul ramane in principiu pe 13 acu tre sa merg sa-mi caut ceva de imbracat , plus sa aleg rochita pentri Isabella si am vazut una tare draguta,o sa va pun poza mai tarziu,dar e cam scumputa;
Va pupam cu drag,





Claudia, mami de IULIA(04.12.2003) si ALEXANDRA ISABELLA(05.09.2009)



FETELE MELE DRAGI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Claudia,

Multumim frumos!
Am vrut sa ies si eu azi afara cu puiul,dar e cam frig si asa ca m-am razgandit...
Cat priveste slabitul si eu ma laud tot ca tine....adica vad ca momentan cantarul stationeaza...da las' ac ne revenim noi.
Scuza-ma ca am ratat discutia..dar despre ce implant vorbesti?
Merci!

Poze noi:
http://community.webshots.com/album/575454801vRuKAQ

Poze cu Mihnea:
http://community.webshots.com/album/575184550oAbCPH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 4mykids spune:

Suede,eu am ales ca metoda contraceptiva un implant in brat(un betisor mic ),care va sta bine mersi acolo pe o perioada de 3 ani, asta ca sa nu ma complic cu pastilele ca de obicei sunt uitica .
Monique, acu ma gandeam la englezoaicele cu care te-ai intalnit,s-ar putea sa fi folosit si numai subiectiv expresia pentru ca aici pana pe la 5-6 luni i numesc pe toti tiny baby, si cu cat ma gandesc mai mult cu atat realizez ca nu a avut nici o legatuta cu inaltimea sau greutatea Andreei;

Claudia, mami de IULIA(04.12.2003) si ALEXANDRA ISABELLA(05.09.2009)



FETELE MELE DRAGI!

Mergi la inceput