Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

sa dau si eu binete cum se cuvine,

raportez o noapte cu multe treziri si maraieli. iar acum iaca asa doarme langa mine. si nici dus nu pot sa fac. mi-e frica sa-l las singur pe patul mare. si a facut al patrulea kk de azi dim de la 6 si miroase...pfiuuu. dar nu-l trezesc inca.

elle ce rau imi pare pentru Eva. sper sa fie bine curand si tu sa te poti odihni un pic.

liliacule hahaha,..distractie mare cu mucii. pe mine ma stiu toate cele 5 apartamente din casa, la ucm urla numai cand ii apropii pipeta de nas. ma mult chiar...cand ma vede ca ma uit in narile lui, deja incepe sa maraie. stie ca ceva i se pregateste. ce mi-e ciuda...acum ii scot, la noapte nu mai poate respira. de unde naiba se fac, nu inteleg. ca doar apa cu sare am pus in camera. degeaba.

nela unde mai pui ca ceaiul de chimen ajuta si lactatia. pup dulce fetita margelata.

pentru botez m-am hotarat la www.asos.com/pgeproduct.aspx?iid=796883" target="_blank">rocnhia asta nu pe gri, ci pe petrol. m-am gandit eu ca ascunde, e ieftina si pe la maneci pe parti pot scoate tzatzele.


ralucapaun ce sling ai tu?

luhtien mi-a trimis si mie mama suctece din finet, sa-l infas...si implicit sa renun la pampersi, dar nu ma incumet la cati kk face intr-o zi. pai ar insemna ca eu in maxim 2 ore sa dau gata totul.

Mihnea, promitem ca de data asta, pastram secretul. dar zau ca tare e dulce somnul. ce o sa regreti tu ca nu ai profitat de el, cand o sa mai cresti. la multe lunitesi la multi ani! sa cresti mare si frumos!

monique doua fete frumusele foc. sa-ti traiasca!

MangaGirl MAMI DE AIDAN GABRIEL, BB SCUMP SI CARLIONTZ - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Ellenuta, a dormit mai bine Anna? Acum cativa ani, cand mi-a adus mie tata pisica si plangea toata noaptea pt ca ziua plecam toti de acasa si dormea fara nicio grija, mi-a venit aceeasi idee(asta pt ca mi-era teama c-o s-o dea mama): m-am pus pe smotocit mata pana la epuizare iar apoi a picat lata noaptea si n-a mai avut chef de scandal.
iulia0807,bine ai venit! Trebuie sa scrii vreo 12 mesaje ca sa scapi de moderare si sa-ti apara raspunsurile in timp real.Dar puiul tau "garaie" dupa masa? Si al meu mai da afara cate o gurita de lapte dar, nu m-am panicat ca el e cam fomist si cred ca mananca mai mult decat trebuie si d-aia da afara.
Te-a rabdata pe tine inima sa stai in umbra atata timp? Ti-era frica sa nu te muscam?!
lutoniana, curoajoasa mai esti daca te gandesti deja la Sarah.
alex25, de adormit dupa baie nici al meu nu adorame. Noi ii facem masaj cu ulei de masline dupa baita(mi-e frica sa nu-mi alunece daca ii dau inainte si parca neutralizat nici nu miroase asa urat). Asta cu chiu cu vai ca de cand ajunge din apa in scutece incepe sa bage in gura tot ce prinde si sa suga. Baiatul meu se face mare economist ca stie multe despre criza si anticipeaza o foamete mare ca altfel nu-mi explic.
Pana acum n-ai fost deloc la control ca pe mine m-a chemat si la 3 sapt?
Pe mine m-a uimit mama viz-a-viz de suzeta ca cica ii stramba dintii. Voi ati auzit asa ceva? Mie mi se pare si aiurea sa strice ce nu exista... Eu n-am luat inca una dar, intentionez o achizitie cat de curand. Ati cerut si parerea pediatrului?
Despre carusel eu am inteles ca nu prea merg puse pe paturi pliante si ca ar fi unele cu picior care se fixeaza pe podea.
Dana15, si eu ii dau 2 picaturi de vigantol pe zi pana la 2 ani dar, il innoiesc la 2 saptamani.

Iulia iubitoare de Tudorita Mihaita(18.10.2009)
Romania- The land of choice
Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:





ADINA

La multi ani! Sa fii sanatoasa, norocoasa si desteapta! De multa fericire sa ai parte alaturi de familia ta minunata si de cei dragi!




ralu ce bine ca stefanutzu a terminat cu antibioticul si operatia s-a inchis!

magulico super rochita! s-o porti cu placere. e bine ca poti scoate si fara sa te despoi prea mult ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui moni_iulia

Ellenuta, a dormit mai bine Anna? Acum cativa ani, cand mi-a adus mie tata pisica si plangea toata noaptea pt ca ziua plecam toti de acasa si dormea fara nicio grija, mi-a venit aceeasi idee(asta pt ca mi-era teama c-o s-o dea mama): m-am pus pe smotocit mata pana la epuizare iar apoi a picat lata noaptea si n-a mai avut chef de scandal.
Iulia iubitoare de Tudorita Mihaita(18.10.2009)
Romania- The land of choice
Poze








foarte tare .. pai poate aplic si eu tactica asta cu anna .. sa vedem daca o sa cada lata ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

tot eu
vad ca vb de purtat copilul - noi folosim cu succes slingul. avem unul albastru, in pozele ce urmeaza sunt mai multe poze cu stefan in sling. noi iubim tare mult slingul atat mami si tati cat si stefan dar si adina si papusicile ei, doar trebuiesc si ele purtate, nu-i asa?
si pt ca ne place asa mult mai luam acum unul, tr sa ma hotarasc daca mov sau alb cu negru - astea sunt mai subtiri. Prietena noastra draga Diana, este mamica din spatele afacerii sling.ro, de unde avem noi slingurile, slinguri ce vi le recomandam cu drag.

o zi frumoasa

Raluca mamica fericita de Stefan Alexandru (20.08.2009) si Adina Andreea (12.11.2006)


Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

ADINA! Sa traiesti, sa fii sanatoasa! Ne bucuram si pentru Stefanut ca a trecut urechiusa! Uraa pentru mamica RALUCA!
Sanatate multa si Evei. Elle multumim de capitol.
Monikus nu mai da Baby Drink ca are o gramada de zaharuri. Incearca Baby Calm ceai la pliculet din plante (pentru burtica). La fundulet si Alex a facut iritatie si am folosit cu succes bepanthene, sudocrem si mustela nappy rash foarte buna ca are oxid de zinc).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emy10 spune:

Ellenuta multa sanatate Evei! Imi pare rau ca este bolnavioara!
Monikus si noi am avut o mica iritatie la popou! Am schimbat servetelele umede si am dat cu bepanten si a trecut int-o zi! Imi pare rau ca e asa plangacios bebita! Las' ca trece!
Monique ce fete frumoasa am vazut! Si mie imi plac fotografiile alb negru!
Selen si eu am vizionat un episod din Dr. House caci si a mea doarme de pe la 13. Cred ca in curand o sa ajung sa cunosc toate serialele de pe AXN
Raluca la multi ani Adinei! Sa fie sanatoasa, frumosa si sa va umple viata de bucurii! Si ma bucur ca s-a vindecat bebita!
Maria ce frumos somnoros avem acolo! Si buzitele lui, sa le mananci nu alta! Imi place rochia si pe mine ma vad imbracata asa! Parca era pentru botez, nu?

Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

FELICITARI!!!!
La muti ani!
Si multa sanatate lui bebe


Citat:
citat din mesajul lui Raluca_u

Buna fetelor

la noi in familie e zi mare

frumoasa Adina Andreea - surioara de Stefan- implineste astazi 3 anisori, motiv pentru care mami va invita unde va servim cu drag cu



si va roaga sa ii cantati
si bineinteles ca dupa o masa asa imbelsugata trecem si la putin .

si pentru ca micutul fratior a vrut sa ne faca ziua mai frumoasa, ne-a facut cel mai frumos cadou - s-a vindecat - incizia din urechiuta s-a inchis si am terminat-o cu antibioticul.

Raluca mamica fericita de Stefan Alexandru (20.08.2009) si Adina Andreea (12.11.2006)


Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.


Poze noi:
http://community.webshots.com/album/575454801vRuKAQ

Poze cu Mihnea:
http://community.webshots.com/album/575184550oAbCPH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Buna dimineata!!


Våd ca suntem in sårbåtoare mare.

La multi ani Adina!!Så ai o zi frumoaså si så primesti muulte cadouri!!Asteptåm poze.Må bucur tare mult ca Stefanut e mai bine si ziua de azi va fi minunatå in famila voastrå..

Mihnea frumuselu la multi ani si multe lunite iti dorim si sper numaia zi så iti faci de cap si så nu dormi ca doar e ziua ta..

Manga Aidan e bestial cum doarme el cu buzitele alea carnoase la vedere..doamne imi vine så le mananci nu altceva..tare drågålas e..

Dana vazut pozute cu micuta Ana ..sunt superbele pozele si ea e o scumpå si cuminte..si ce faina atmosfera se simte din pozele alea( imi aduc aminte ca parca voiati så va mutati din lipsa de spatiu cel putin o perioada la socri... dar så stii ca mie mi se pare ca in camaruta aia a vostra e numai dragoste si se vede si din poze)..Si tu mami esti tare senina si dulce..grig se vede tare fericit din poze, sunt sigura ca in realitate e si mai si.

Monikus asa de fiecare data cand citesc imi vine mereu så iti scriu vreo doua vorbe poate poate te inveselesc sau poate pot så te ajut cu ceva..imia duc aminte c asa voiai så nasti ca så scapi de greata dar nu stiai ce va urma..stiu cå , chiar cu toate astea e frumos så ai un bebe..dar crede-må pe cuvant ca fiecare zi ce trece va fi mai bine..sper så te tii tare pe pozitii si så observi ca va fi din ce in ce mai bine de acum..

Monique superbe fetele tale...cred ca voi chiar vreti så ma apuc odatå cu Luto la o Bruculina.. ca asa fete frumoase am vazut la odiseea noastra de mi se facu pofta si de o Bruculina cu codite si bolfute

Liliac un brat de pt tine care imi inveselesti zilele..

elle un pupik pt eva sa se faca bine si mami sa nu isi mai faca griji.

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Maria este foarte draguta rochia si cred ca ar avantaja orice mamica care abia a trecut de nastere. In ceea ce priveste bebelusul este foarte reusit si un dragut cum doarme el dar trebuie sa-l obisnuiesti in patut. Vecina mea are o fetita de 3 luni care nu fost invatata in patut si acum doarme oriunde mai putin acolo, si oricum maraita si doar in brate. Pediatra chiar mi-a recomandat sa las bebe sa planga nitel nu sa sar repede l-a luat in brate in conditiile in care a mancat si este schimbat.
Noi azi suntem bucurosi ca am scapat de vaccin. Alex a urlat nitel dar acum este bine. A fost laudat ca are 6 kg si 62 cm la 2luni, plecand de la 3.4 kg si 50 cm.

Mergi la inceput