THIS IS IT - movie - 2

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Ceva trist.....



www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Multumesc ptr raspunsuri, intre timp am butonat pe net si am gasit raspunsurile, se poate face rezervare prin telefon ptr bilete( cred ca si pe net) la cinematograful care vrei si apoi trebuie sa ajungi acolo cu cel putin 30 sau 45 de min inainte de inceperea filmului- in functie de cinematograf- ca sa le platesti, altfel pierzi rezervarea.
Ne-am hotarat ptr sambata dimineata( din motiv de scoala). Cat despre pret...doar la 3 cinematografe ruleaza sambata si duminica: Movieplex Cinema Plaza, Hollywood Multiplex si Starplex, la primele 2 pretul este de 35 ron, la cel de-al 3-lea 27 ron.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Neata fetelor!

Oana nu trebuia sa vezi si tu aseara filmul? Sau am visat eu?
Daca e, poate ne impartasesti si noua impresiile tale...as fi tare curioasa sa le cunosc



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Citat:
citat din mesajul lui astrojunkie

eeei, pe inceputul asta plangeam eu in ultimul hal, inainte sa ma vrajeasca TOTUL




Astro you made my day!!!
De-aia m-am batzait eu mereu pe scaun. La melodia asta eu nu pot decat sa fiu fericita! Cat de mult l-as iubi pe Michael, cat de dor mi-este de el.... stiu ca el era asa de fericit mereu cand interpreta "Wanna be startin´..." incat te molipseste iremediabil






Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Intr-adevar dana, aseara am vazut si eu This Is It!

Desi am avut emotii mari cand am intrat in sala, dupa primele secvente am inceput sa ma simt ca si cum un foarte foarte bun prieten m-a sunat sa imi zica ca sta 2 ore in aeroport intre 2 avioane, si vrea sa ne intalnim, sa ne vedem, sa vorbim. Pe tot parcurusl filmului am avut senzatia ca stau fata in fata cu un prieten (din cei adevarati, cu care nu tre sa povestesti multe ca sa inteleaga ce simti si ce ti s-a intamplat) drag care stie foarte bine ca il iubesc mult, si la fel imi arata si el, prin ce spune si ce face, cat de mult imi impartaseste din sentimente.

Nici o clipa nu m-am gandit la ce s-a intamplat inainte sau dupa asta, nu mi-a trecut nici o secunda prin cap ca nu mai e, sau sa mi se stranga inima ca a plecat dintre noi. Pur si simplu am fost atat de prinsa de energia si vitalitatea lui, de perfectiunea si de dragostea cu care facea totul, incat n-am putut decat sa ma bucur de fiecare gest al lui, de fiecare vorba, de fiecare pas.

N-am plans asa cum ma asteptam, mi s-au umezit ochii doar la "I Just Can't Stop Loving You", pentru ca asta e tot ce am putut sa ii repet in gand in cele 2 ore.

E de prisos sa mai amintesc fazele pe care voi le-ati descris atat de bine si care intr-adevar sunt impresionante. Mi-a placut la Beat It cand se tavalea pe jos si dadea din picioare, o facea cu atata pasiune si inocenta....Billi Jean nu mai vorbesc, Smooth Criminal, Thriller....Earth Song, ce mai nu stiu pe care as alege-o ca fiind preferata. Stiu insa ca mi-a placut la nebunie cum arata in camasa rosie si cea albastra peste. L-am simtit simplu si plin de dragoste si in geaca neagra, simpla, cu pantaloni de trening. Goldie Pants..evident la inaltime. Mi-a placut cum dansa cu tipa. Expresivitatea si energia lui e debordanta. Mie una nu mi-a putut trece prin cap nimic negativ in cele 2 ore. Nici o clipa macar nu m-am gandit ca nu mai e. Poate o sa ma credeti egoista...N-am simtit ca se zdrobea de unu singur pe scena, ca sa ne faca noua, fanilor, o bucurie. Eu am simtit ca dragostea ce o primea din parte publicului si a fanilor ii dadeau energia si bucuria de a performa si de a ne aduce zambetul pe buze si bucuria in suflet. E un schimb de dragoste care creste de la o clipa la alta, nu cred ca are limita,e infinit. Si, chiar si acum, isi iubeste fanii la fel de mult, doar ca dintr-o alta perspectiva.


Nici dupa. Sala a fost plina, iar la final, au fost minute bune de tacere. Toti ieseam in tacere. Cred ca eram de fapt continuarea a ceea ce vazusem. O demonstratie de dragoste in multe din formele ei, insa in starea cea mai pura.

Am plecat de acolo cu o lectie invatata. Sa iubesti, mai presus de orice. Dragostea dezarmeaza orice! Loves lives forever!

Cred ca acum, dupa film, il iubesc la fel de mult, insa il iubesc in mod jucaus, si imatur, si perfectionist, si energic, si pasional, si platonic, si ireal cred. Il iubesc! Asta conteaza! Si daca il iubesc atunci nu il las sa piara, il duc mai departe cu mine! Lives forever!


Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Oana ma bucur ca ti-a placut....eu am avut senzatia ca sunt cu el pe scena....mi-a placut ca s-au luat cadre de pe scena....era ca si cum intindeai mana si il atingi....

www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Oana mi-a placut mult cum ai descris senzatiile tale.
Asa am simtit si eu, si probabil nu am stiut sa imi descriu la fel sentimentele (fata de mine, ca sa imi explic de ce nu m-a apucat plinsul). Pentru ca l-am simtit (si il tot simt) viu, acolo, aici, oriunde, probabil prin dragostea asta pe care a stiut s-o risipeasca din sufletul lui mare catre noi toti, cei mare meritam si cei care nu meritam...L.O.V.E. It´s all about love...



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

dana . sa risipim si noi deci mai departe ceea ce el ne-a dat

Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Am vazut si eu filmul .

Revin cu impresii cand ma calmez, ca acum iar m-am enervat




www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

www.misformichael.blogspot.com" target="_blank">I know enough to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

ce-ai patit Purple??????

www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput