THIS IS IT - movie - 2

THIS IS IT - movie - 2 | Autor: FanClubMJ

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

dana maine mergi la film? ai emotii, acum, inainte?

Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Oana emotii nu (cred ca) am...adica nu in forma pe care o numesc eu "emotii".
Insa am un sentiment de nerabdare, ca si cum stiu ca trebuie sa reintalnesc o persoana draga si abia astept!
Si sunt 99,99999% convinsa ca voi vrea sa il revad cel putin inca o data. Singura! (maine merg cu sotul si cu Raducu - va fi primul film vazut de el la cinema )



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

ce fain...sigur Raducu o sa isi aminteasca peste ani de primul film ce l-a vazut la cinema. chiar daca nu o sa tina minte totul, o sa stie ca a fost This Is It

si eu am aceeasi senzatie pe care o aveam la 17 ani, cand ardeam de nerabdare sa ajung la intalnirea

Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

In general sunt genu' mai optimist si vesel, dar acum nu ma pot gandi decat cu tristete la film. Sunt ultimele imagini cu el pe scena... Ultimele si atat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Da, Oana, ai dreptate, sa sti ica din perspectiva asta nu m-am gandit!
Stiu ca deja ii place Michael, fiindca na...i l-am inoculat , si reactioneaza la primele acorduri auzite. Sper sa ii placa spectacolul de sunet si lumina, ecran maaare si sala de cinema, sa se simta si el adult

Eu una abia astept!

(apropos de perspectiva vizionarii acetui film, eu tot cu ale mele, il vad ca pe revederea unui om drag, a unui mare mare artist, care a plecat sa se odihneasca , ca merita!)





Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

In schimb, ma bucur ca voi il asteptati / priviti cu bucurie si emotie Pana la urma, asta era visul lui, nu?, sa iei oamenii si pentru o ora, doua, sa uite de tot si sa ii poti duce intr-o calatorie faurita de tine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa-marie spune:

Buna fetelor....am ajuns si eu mai devreme de la film...si pot spune ca sunt intr-o stare emotionala buna, ma asteptam sa fiu mai daramata...dar nu e asa...
Mi-a placut foarte mult ce am vazut.Eu va scriu acum si parerea mea...desi vad ca fetele care au fost inaintea mea au scris esentialul....
E o experienta pe care nu ar trebui sa v-o refuzati, chiar daca acum unele dintre voi sunteti furioase pe toti cei ce l-au inconjurat pe M...
Am fost cat am putut de atenta, in coditiile date ...si mie personal mi s-a parut ca este EL peste tot, ca nu s-au folosit dubluri....i-am recunoscut gesturile...daca ma intelegeti ce vreau sa spun...felul in care se misca, in care isi tinea mana, degetele..cum isi misca picioarele...
Am vazut un MJ asa cum ma asteptam...implicat 100% in tot ce se intampla acolo...incepand cu orchestratia..care trebuia sa sune perfect,ca si originalul..si continuand cu coregrafia...tot..
Erau doar repetitii, insa dansa si canta asa cum numai el poate sa o faca...cateodata mai spunea totusi ca vrea sa isi menajeze vocea...
Mi-a placut foarte mult la Billie Jean....se misca extraordinar, avea o mobilitate, o flexibilitate...el era singur pe scena canta si dansa, iar toti ceilalti dansau pe langa..erau super entuziasmati.
In Thriller, Beat it....iarasi ...dansa perfect.
Despre Smooth criminal, Thriller, Earth song...ce sa zic...suuuuper regie...efecte speciale...
Pe scena se vedea ca se simte in elementul lui...au inserat pe alocuri si momente amuzante...
....acum fac doar un rezumat scurt si "la cald" cum se zice,ca e destul de tarziu...dar maine poate dezbatem impreuna subiectul...imi mai pun si eu gandurile in ordine...

Oricum ar fi fost un spectacol asa cum nu s-a mai vazut...si e mare pacat ca nu s-a putut duce la indeplinire....





www.youtube.com/watch?v=00MbOVO0scQ" target="_blank">"Let Sadness see what Happy does
www.youtube.com/watch?v=I7CX3DA5NIk&feature=related" target="_blank">Let Happy be where Sadness was till now..."
www.youtube.com/watch?v=sHFCt1VKkHY&feature=related" target="_blank"> Long live www.youtube.com/watch?v=8R0OfbzOVOM" target="_blank"> THE KING www.youtube.com/watch?v=kvAFp6bgv4s&feature=video_response" target="_blank">- MICHAEL www.youtube.com/watch?v=7XZGJiY2a3o" target="_blank"> JACKSON!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wmagnolia spune:

Si eu l-am vazut. Pentru mine a fost catarhic. A trebuit sa am "closure" cum se pune in engleza. M-a impresionat foarte mult. E fantastic. Cred ca va trece multa vreme 1000 de ani poate pana sa para un al doilea Michel Jackson. Nimeni nu a mai fost ca el pana acum. Unic, irepetabil si inimitabil.
Imi amintes ca un sef de al meu soune "Nimeni nu e de neinlocuit" si ii dadeam drepate pana acum. Cred ca MJ este de neinlocuit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

"Filmul...nu e film. Nu e bun, nu e rau, nu e...Filmul asta e altceva. Si nu, nu am luat-o pe urmele topicului ALIVE, nu vad mesaje unde nu sunt. Doar ca simt ca filmul asta ne e dat ca sa ne spele de vina. Din 25 iunie incoace traiesc un permanent sentiment de vina. Nu mai pot sa ii ascult muzica, nu pot sa ii vad concertele, fara sa ma simt pe undeva rusinata, vinovata. Am trait cu senzatia ce eu l-am omorat. Eu, fanul. Ca si tine, cel care citesti acum. Am trait cu impresia ca Michael a incercat sa faca ceva peste puterile lui pentru ca eu, fanul obsedat de el, i-am cerut-o. Pentru ca eu nu am putut sa accept ca s-a retras. Pentru ca am mai vrut o bucatica din el. Pentru ca nu am fost in stare sa ii spun"Mi-ai dat mai mult decat visam, e dreptul tau sa te retragi si sa iti cresti copiii, te voi iubi oricum!" Aveam senzatia ca eu i-am cerut sa moara pe scena.

Vazand filmul asta am rasuflat usurata. Plangand, dar usurata. Pentru ca am vazut ca nu era peste puterile lui. Ca ii placea. Ca redevenea viu pe scena. Si am inteles ca eu, fanul orbit de stralucirea lui, nu i-am cerut sa moara. I-am cerut sa traiasca. Si el mi-a acceptat cererea si a facut-o cu placere.
Si poate de asta doare mai tare, Pentru ca vina s-a transformat in furie. L-au omorat si nu o sa stim pentru ce. Sau a murit dintr-o greseala, si atunci unde e dreptatea in lumea asta? Ce sens mai are morala? De ce ne-am mai invata copiii sa faca bine? De ce ne-am mai trezi dimineata? De ce?"

Un fragment frumos, scris de mjrom, de pe un forum MJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Buna fetele.Revin si eu, scuze aseara mi-a fost f rau si nu am putut sa mai scriu.
Ce sa va spun?Am vazut Artistul si Omul asa cum nu l-am mai vazut.La lucru.M-a impresionat totul.Nimic nu i-a scapat, s-a implicat in fiecare faza a proiectului.Este complet omul asta.La un moment dat chitaristul a zis ca nu il poti pacali,daca nu vii cu albumul invatat si unde mai poti aduce imbunatatiri eventual.Zicea ca isi stie toate albumele , toate tempo-urile, armoniile...totul.
Ortega a fost jos palaria.L-am suspectat de multe lucruri, dar mi-a placut de el.Foarte atent la detalii, sa ii fie lui Michael bine, sa bea apa, sa aibe sunetul corect...totul.La final este Man in the mirror care cred ca si pe voi va emotionaza ca si pe mine.Am plans...Doamne cat am plans.Ne-am ridicat in picioare deja incepuse partea in care scrie cine a participat la proiect.Stateam pe scari, si plangeam cu okii atintiti in ecran...nu ma puteam misca.Nu puteam sa concep ca This is it.Ca este ultima reprezentatie.Este o durere pe care cred ca o veti simti si voi.
Sunt multe de spus , vreau sa inchei acum cu gustul amar lasat de faptul ca ma uitam la el cand canta si ma gandeam:Doamne omul asta a umplut stadioane intregi, zeci de mii de oameni il urmareau la fiecare concert si ultima lui reprezentatie este pentru o mana de oameni????Atata merita?????M-a durut lucrul asta, iar imaginea asta o dadeau si astia obsesiv deja pentru mine.

www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput