THIS IS IT - movie - 2

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Dear Mike intrebai la cap 1 cu cat timp sa vii inainte.Si eu tot la Plaza am avut bilete.Vreau sa pun ca sala a fost goala jumatate....nu e cazul sa iti faci griji.Cred ca daca vii cu 10 min inainte nu vor fi probleme.Depinde si de ora la care ai bilet...pe seara se poate sa fie mai aglomerat....

www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa-marie spune:

Anka, eu nu vreau sa ma gandesc ca ultima lui reprezentatie a fost pentru o mana de oameni...pai noi ce suntem ? el pentru noi a facut toate astea, s-a dedicat complet fanilor lui.
Kenny Ortega si mie mi-a placut, era foarte atent,grijuliu... la un moment dat M si-a scos castile din urechi pt ca era sunetul prea tare, iar Kenny l-a rugat sa reia melodia si apoi sa ii spuna daca e OK. Dupa interpretarea unei melodii l-a rugat sa bea niste apa.
Pot sa spun ca la sfarsit lumea parca nu vroia sa se ridice de pe scaune si sa iasa...iar eu am dat startul la aplauze...toti am aplaudat OMUL, ARTISTUL , GENIUL CARE A FOST SI VA FI.Iar din punctul meu de vedere, altul ca el nu va mai exista niciodata.

www.youtube.com/watch?v=00MbOVO0scQ" target="_blank">"Let Sadness see what Happy does
www.youtube.com/watch?v=I7CX3DA5NIk&feature=related" target="_blank">Let Happy be where Sadness was till now..."
www.youtube.com/watch?v=sHFCt1VKkHY&feature=related" target="_blank"> Long live www.youtube.com/watch?v=8R0OfbzOVOM" target="_blank"> THE KING www.youtube.com/watch?v=kvAFp6bgv4s&feature=video_response" target="_blank">- MICHAEL www.youtube.com/watch?v=7XZGJiY2a3o" target="_blank"> JACKSON!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Eu asa am perceput-o Lisa..
Doamne ce ar fi putut sa fie...iti dai seama cu imaginile 3D pe care le filmau....wow ce spectacol ar fi fost.Mi-a placut foarte tare intro-ul sau cum i-o spune...ceea ce au scris acolo despre M si ce urma sa se intample la Londra.
Ai observat ca niciun moment nu au pomenit de moarte? Nici RIP...nici nimic....doar ca o observatie o zic.
Si a mai zis M la un moment dat cand se tineau de mana: ca mai avem 4 ani sa salvam planeta altfel efectele vor fi ireversibile.S-o fi referit la 2012 ?????M-a cam pus pe ganduri.....prea a dat o data fixa.Adica putea zice peste 4-5 daca nu facem ceva...dar el a fost trasant.Cine stie?????

www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa-marie spune:

Da Anka, am vz si eu ca a pomenit de salvarea planetei.....nu retin daca a zis exact anul 2012.....
dar apropo de asta, la inceput am vz o reclama la un film ..."2012"...in noiembrie va rula parca...vreau sa il vad...

Ce ar fi fost....ceva nemaivazut si nemaiintalnit...dupa cum spunea chiar el...

Tie ce melodie ti-a placut? Eu cu Billie Jean am ramas in gand...doamne...fenomenal.. toate m-au impresionat, dar mai bine le luam pe rand..la Bad ma asteptam sa vad mai mult...


www.youtube.com/watch?v=00MbOVO0scQ" target="_blank">"Let Sadness see what Happy does
www.youtube.com/watch?v=I7CX3DA5NIk&feature=related" target="_blank">Let Happy be where Sadness was till now..."
www.youtube.com/watch?v=sHFCt1VKkHY&feature=related" target="_blank"> Long live www.youtube.com/watch?v=8R0OfbzOVOM" target="_blank"> THE KING www.youtube.com/watch?v=kvAFp6bgv4s&feature=video_response" target="_blank">- MICHAEL www.youtube.com/watch?v=7XZGJiY2a3o" target="_blank"> JACKSON!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Melodiile care mi-au placut f tare au fost I`ll be there, Man in the mirror....TWYMMF...nu stiu toate au fost interpretate extraordinar, nu ma pot hotari la una anume.


www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Niu a zis anul...a zis doar pestre 4 ani.Luan in considerare ca filmarile sunt din primavara , iar calnedarul Mayas spune de sf anului 2012 ca fiind sf lumii, io cred ca acolo bate.Oricum vreau sa vad filmul cand se lanseaza.

www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Eu prima data am plans ala They don`t care about us.
Am plans pt ca l-am asociat cu primele imagini aparute dupa moartea lui.La I`ll be there am plans rau de tot pentru ca imi place la nebunie cantecul ala....Am vb cu o prietena, i-am spus ca trebe neaparat sa vada filmul.....asa ca sambata ma mai duc odata.Pur si simplu nu ma pot abtine.Abia astept sa apara pe DVD.Mi-a placut senzatia pe care am avut-o si anume ca m-am simtit ca si cum as fi pe scena cu el...era totul f real.Iar dansatorii au fost grozavi.

www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Anka77,m-ai facut sa pling!Si sa-mi para rau ca nu m-am dus si eu aseara.Mi-a fost frica,frica de mine.Nu am stiut la ce sa ma astept si cum o sa reactionez.Nici acum nu sunt sigura,dar m-ati facut super curioasa.Probabil ca imi voi face curaj sa ma duc si eu.
Dumnezeu cu mila(de mine) dar eu sunt intr-o stare jalnica iar,ca Nelia.De saptamana trecuta bocesc aproape zilnic.
Acum 2 zile cred a fost la radio "they don`t care about us" pt. ca fost lansarea CD-ului ,eram in masina ,aduceam fetele acasa de la gradi si s-a pus aia mica pe un plins sa-i mai pun melodia aia o data.Eu ii explicam ca nu pot,ca e la radio,ea nu si nu,ca vrea sa o mai asculte.Abia am reusit sa o fac sa inteleaga ca i-o pun cind ajungem acasa, la pc.
O intrebam "iti place?" si ea cu toata forta ,"daaa,imi place,mai pune-o o data!" si asta in conditiile in care dadusem radioul la maxim iar fetele mele nu suporta chestii zgomotoase,la orice alta melodie sau artist,se sperie si isi acopera urechile!!!
Nu exagerez,orice alt artist ar fi , nu-l suporta la maxim ,citeodata incep sa plinga si ma roaga sa dau mai incet(si nici macar nu dau la maxim daca nu-i Michael)

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas


I want to tell the world... a Story

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Hannen, ieri dimi m-am trezit cu niste stari tare aiurea...nu stiam ce sa fac , cum voi reactiona, cat voi boci.Eu iti spun: Du-te!!!!!!Vei plange, nu tot filmul clar, pentru ca sunt lucruri care te vor fascina,la care nu poti sa plangi ci doar sa te minunezi de Omul asta.De cat este de complet.Eu nu imi revin.Si iti spun de ce.Pentru ca la el totul este la superlativ, totul este impins la maximum.Am ramas uimita si ma face sa imi doresc acelasi lucru pentru mine: sa fiu cea mai buna.Nu pot fi pentru nimeni decat pentru mine, nu sunt artist, nu sunt nimic...dar m-a facut sa imi doresc asta.A lucrat la proiectul asta cu cei mai buni.Este incredibil cum se intelegea cu ei dintr-un gest.Fie ca era orchestra, dansatori,Ortega.....un gest si ceilalti stiau ce au de facut.Evident ca la primele repetitii lucrurile mai scartaiau, dar vorba lui" de-aia repetam".Mi-a placut si ce i-a spus chitaristei .Lui Orianthi, in Black or White este o bucata interpretata de ea.Michael ca s-o incurajeze pentru ca se vedea ca se pierduse tipa putin ii spune: E timpul tau sa stralucesti.Suntem aici cu tine" .
Si cum vorbea cu ei... sa nu jigneasca pe nimeni,ce sa spun.....merita.

www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Buna fetelor!

Am fost si eu aseara cu sotulicul la This is it.

Ce m-a impresionat pe mine cel mai mult a fost calitatea extraordinara de om care era Michael - lucru pe care il stiam de ani de zile, dar a fost minunat sa mai vad o data o reprezentatie a ceea ce inseamna sa fii un OM de mare calitate - ati vazut cum, de la inaltimea talentului si geniului lui se cobora la nivelul fiecaruia si vorbea frumos, calm, dar totusi ferm si clar despre ce e bine si ce nu, iar cand cineva o lua pe aratura, nu critica, nu judeca, nu spunea nimic negativ, din contra, impulsiona omul respectiv sa performeze printr-un indemn pozitiv...Cand chitarista blonda nu reusea sa atinga nota aia inalta pe care si-o dorea el, ce usor ar fi fost sa se enerveze, sa spuna ceva usturator, lucru pe care in mod sigur eu una l-as fi facut...dar EL nu...el o incurajeaza si o impulsioneaza, o ambitioneaza sa scoata ce are mai bun din ea si ii spune: "Now it's your time to shine, c'mone!"

M-a impresionat foarte mult pentru ca intr-o lume in care nu ne mai respectam, el vorbea frumos si cu respect cu toti, intr-o lume in care ai impresia ca nu te mai poti impune decat ridicand vocea, el vorbea aproape in soapta si era ascultat de toti, intr-o lume in care toti barfim si criticam, el scotea tot ce aveau toti mai bun in ei prin calm, caldura si finete, intr-o lume in care nu ne mai pasa decat de noi insine, el transpira ca sa aduca lumii un mesaj despre salvarea planetei pe care am distrus-o aproape in intregime...

Despre cum canta, cum dansa, cum interpreta, cum stia toate acordurile, cat de perfectionist, inventiv si unic era...as scrie zeci de pagini dar in esenta nu v-as spune nimic nou...

Dar tristetea mea ca am pierdut acest OM minunat s-a adancit iarasi pentru ca mi-a dat inca o data, aseara, o lectie despre ce inseamna sa fii un mare OM, ce inseamna sa fii cu adevarat nobil, fin, rabdator, calm, bun profesor, model, mentor, altruist, o lectie de iubire "L O V E " cum spunea el, o lectie despre a iubi oamenii si ceea ce sunt ei, incepand chiar cu cei de langa tine...o lectie despre genialitate, toleranta si stiinta ...o lectie de viata pe care doar Michael mi-o putea preda...si pe care doar de la Michael o accept...

Acestea sunt sentimentele cu care am plecat de la film...

Repet, despre voce, interpretare, miscare, dans, perfectionism, talent, inovatie, show, as scrie zeci de pagini...dar astea stim ca sunt deja parte din Michael...

Sentimentele cu care am plecat aseara au fost de adanc respect si imensa consideratie fata de calitatea lui de OM...cred ca acest film este cea mai frumoasa lectie de umanitate pe care am primit-o in viata mea...

Speranta e un lucru bun. Iar lucrurile bune nu dispar niciodata!

Mergi la inceput